خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
پيشينه تحقيق و مباني نظري دستگاه ايمني، اهميت انواع تمرينات مقاومتي و ايران كالا
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :مدير
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۵۳:۱۰

 

پيشينه تحقيق و مباني نظري دستگاه ايمني، اهميت انواع تمرينات مقاومتي و تمرينات با انواع كش و تاثير تمرينات با TRX و آثار آن بر فاكتورهاي آمادگي جسماني

تمرين بدني يا نرمش هر نوع فعاليت بدني است كه آمادگي جسماني، تندرستي و سلامت كلي را افزايش داده يا حفظ مي كند. به هرگونه فعاليت يا حركت بدن كه در اثر انقباض و انبساط عضلات اسكلتي ايجاد شده، نيازمند صرف انرژي است، فعاليت بدني گفته مي شود. گروه بندي انواع فعاليت بدني با توجه به تعريف آن بر اساس ميزان زمان اختصاص يافته در طول روز را به انواع فعاليت بدني حين انجام كار، فعاليت بدني حين نقل و انتقال و يا فعاليت بدني بعنوان تفريح و استراحت گروه بندي مي­كنند.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 30
حجم 476 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي تربيت بدني


توضيحات كامل

عنوان: پيشينه تحقيق و مباني نظري دستگاه ايمني، اهميت انواع تمرينات مقاومتي و تمرينات با انواع كش و تاثير تمرينات با TRX و آثار آن بر فاكتورهاي آمادگي جسماني

 

فرمت فايل: word

تعداد صفحات: 30

تمرين بدني يا نرمش هر نوع فعاليت بدني است كه آمادگي جسماني، تندرستي و سلامت كلي را افزايش داده يا حفظ مي كند. به هرگونه فعاليت يا حركت بدن كه در اثر انقباض و انبساط عضلات اسكلتي ايجاد شده، نيازمند صرف انرژي است، فعاليت بدني گفته مي شود. گروه بندي انواع فعاليت بدني با توجه به تعريف آن بر اساس ميزان زمان اختصاص يافته در طول روز را به انواع فعاليت بدني حين انجام كار، فعاليت بدني حين نقل و انتقال و يا فعاليت بدني بعنوان تفريح و استراحت گروه بندي مي­كنند. تعريفي ديگر از انواع فعاليت بدني بر اساس احساس شدت وارد شده بر شخص و ميزان تلاش وي درحين فعاليت مي باشد، كه به سه گروه فعاليت­هاي بدني سبك ، متوسط و شديد، براساس ميزان انرژي و اكسيژن مصرف شده گروه بندي مي­شود(گرليد[1] و همكاران، 1996).

تمرين بدني به دلايل مختلف از جمله تقويت عضلات و سيستم قلبي عروقي، كسب مهارت­هاي تمرين بدني، حفظ يا كاهش وزن و همچنين با هدف تفريح انجام مي شود. تمرين بدني منظم سيستم ايمني بدن را تقويت ميكند و به جلوگيري از بيماري هاي فراواني مانند بيماري هاي قلبي و عروقي، ديابت نوع ۲ و چاقي مفرط كمك مي كند. تمرين بدني همچنين سلامت رواني را بهبود مي بخشد، به جلوگيري از افسردگي كمك مي كند و باعث حفظ و بهبود اعتماد به نفس مثبت ميشود. تمرين بدني حتي باعث خوش اندامي و افزايش جاذبه جنسي فرد مي­شود كه خود در بهبودِ بيشتر اعتماد به نفس موثر است(گرليد و همكاران، 1996).

2-3-فعاليت قدرتي

تمرين قدرتي[2]،شيوه‌ي تمريني خاصي است كـه در آن، مقاومت خارجي براي گسترش توانايي‌هاي عملكردي عضله، افزايش و كاهش داده مي‌شود. به عبارت ديگر، تمرينات قدرتي نوعي فعاليت بي هوازي است كه طي آن از انقباض عضلاني براي افزايش قدرت و حجم ماهيچه‌ها استفاده مي‌شود برنامه‌هاي تمرين‌هاي قدرتي، شبيه هم نيستند و هدف‌هاي مشتركي نيز ندارند،چون هدف‌هاي تمرين، با نيازمندي‌هاي فردي ارتباط دارند. طرح برنامه‌اي مناسب همراه با نظارت هوشمندانه، تمرين مقاومتي را ايـمن، جالب توجه و مفرح مي‌كند كه براي كودكان لذت بخش خواهد بود. چنانچه تمرينات قدرتي به درستي به­كار بروند، فوايد زيادي در سلامتي كلي بدن همچون افزايش قدرت و سفتي استخوان‌ها، ماهيچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها، بهبود عملكرد مفاصل، افزايش متابوليسم بدن، بهبود عملكرد قلب و تنظيم كلسترول بدن دارند(عيوضي، 1384). در ادامه به طور خلاصه انواع تمرين هاي قدرتي آورده شده است:

تمرين مقاومتي. اطلاق عنوان تمرين مقاومتي[3]تقريبا به همه‌ي انواع تمرين قدرتي امكان پذير است. به صورت ويژه، به نوعي از تمرين‌هاي قدرتي گفته مي‌شود كه هر نوع تلاشي عليه نيرويي اعمال مي‌شود كه توسط مقاومت ايجاد شده است (مثلا مقاومت در برابر هل دادن، فشار داده شدن، كشيده شدن، يا خم شدن). تمرينات مقاومتي به منظور افزايش نيرو و اندازه‌ي ماهيچه‌هاي اسكلتي انجام مي‌شوند.

تمرين وزنه‌اي. تمرينات وزنه‌اي[4]و مقاومتي شيوه‌هاي محبوبي در تمرينات قدرتي هستند كه از جاذبه (با استفاده از وزنه و دمبل) براي انقباض ماهيچه بهره مي‌برند. هر شيوه ماهيچه را به شكل متفاوتي تحت تاثير قرار مي‌دهد. تمرين وزنه‌اي مقاومت حداكثري را در قسمت مفصلي كه حركت آغاز مي‌شود فراهم مي‌آورد. در مقابل، تمرين مقاومتي، مقاومت بيشتري را در انتهاي حركت فراهم مي‌كند(عيوضي، 1384).

 

[1]Gerald F

[2]Strength training

[3]Resistance training

[4]Weight training

فهرست مطالب

 سازگاري هاي فيزيولوژيكي با تمرين قدرتي

تاثير آمادگي جسماني بر روي دستگاه­هاي مختلف بدن

اصول تمرين

متغيرهاي تمرين

حجم تمرين

شدت تمرين

تراكم (فراواني) تمرين

مدت تمرين

قلمرو تمرين

اصل اضافه بار- اصل ويژگي

تمرين با استفاده از وزن بدن

تكنيك­هاي تمرينات با TRX

منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]