خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
تدوين
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/28  ساعت: ۰۷

 

عقد ضمان در فقه و قانون مدني

ضمان در فقه و قانون مدني به دو تعبير استعمال شده است يكي به معناي عقد ضمان و آن عبارت است از اينكه شخصي ،مالي را كه بر ذمه ديگري مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 55
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي فقه و حقوق اسلامي


توضيحات كامل

عقد ضمان در فقه و قانون مدني


        ضمان در فقه و قانون مدني به دو تعبير استعمال شده است يكي به معناي عقد ضمان و آن عبارت است از اينكه شخصي ،مالي را كه بر ذمه ديگري مي باشد به عهده گيرد و ديگري به معناي مسئوليت مدني .البته در فقه نيز ضمان به دو تعبير مصطلح گرديده ،يكي ضمان بالمعني الاعم كه عبارتست از عقد ضمان ،عقد كفالت و عقدحواله و ديگري ضمان بالمعني الاخص است كه منحصراً مربوط به عقد ضمان است .
       عقد ضمان ،يكي از انواع عقود اسلامي است كه در مقايسه با ساير عقود بيشتر و پيشتر مبتلابه جامعه بوده و هست .دراين راستا فقها و حقوقدانان مشهور به فحص و بررسي درمتن و ماهيت آن و حتي به حواشي آن نيز اهتمام ورزيده اند و از ديگر سو ،به علت اختلافي بودن ماهيت اين عقد بين فقهاي اهل تشيع و تسنن ،دامنه بحث بسيار گسترده و وسيع گرديده است .
كتاب حاضر، كنكاشي علمي و تحقيقي است مدون و منظم هم درقانون مدني و هم درريشه يابي منابع فقهي و حقوقي عقد ضمان و هم چنين مؤلف محترم سعي وافر در تقارن آن با نظام حقوقي معاصر دنيا و تطبيق آن با فقه اهل سنت داشته است .

      بي گمان، قانون مدني ايران در نظام حقوقي اين مرز و بوم از امتياز و اتقان چشمگيري برخوردار است، بگونه‏اي كه از بدو تصويب آن تاكنون به ندرت دستخوش تغييرات و تحولات قانونگذاري واقع شده است، و البته اين امر معلول عوامل گوناگوني است كه مهمترين آنها، انطباق اين قانون با اعتقادات جامعه و فرهنگ حاكم بر آن مي‏باشد. چرا كه نويسندگان قانون مدني، در تدوين اين مجموعه، به غير از قوانين اروپايي مانند فرانسه و سويس تا حد بسيار زيادي تحت تأثير مقررات فقهي و آراء فقهاي شيعه بوده‏اند تا جائي كه بسياري از عبارات اين قانون برگردان لفظ به لفظ عبارات فقهاي اماميه است، به ويژه آنكه به موجب اصل 11 متمم قانون اساسي سال 1325 ق (1285 ش، 1907 م) تصويب قوانين مخالف شرع اسلام و مذهب شيعه دوازده امامي ممنوع اعلام شده بود. از اينرو تلاش و سعي نويسندگان اين قانون بر اين بوده است كه هنگامي از مفاهيم حقوق خارجي بهره گرفته شود كه اين مفاهيم با مقررات حقوق اماميه سازگار و قابل انطباق باشد. ولي متأسفانه اين تلاش در همه زمينه‏ها موفق نبوده و ورود برخي مقررات حقوق خارجي در پيكره قانون مدني باعث نوعي ناهمگوني و احيانا تعارض ميان برخي مواد شده است.به هر حال يكي از مسايلي كه در اين قانون آمده است مبحث ضمان درك است كه نويسندگان اين قانون آن را در شمار تعهدات ناشي از عقد بيع صحيح شمرده‏اند (ماده 362 ق.م) كه در اين مورد از حقوق مدني فرانسه پيروي شده است ولي از سوي ديگر در وضع قوانين مربوط به ضمان درك (مواد 393 - 390 ق.م) از مقررات فقه اماميه در خصوص مقررات مربوط به فروش مال غير (معاملات فضولي) و خيار تبعض صفقه و غصب تبعيت شده كه اين امر باعث نوعي تعارض در برخي مواد مربوط به ضمان درك (م 391 ق.م) با برخي از مواد بيع فضولي (مواد 264 ـ 247 ق.م) شده است.از اينرو اگر پيشنهاد حذف مقررات ناظر به ضمان درك مطرح گردد سخني به گزاف گفته نشده است  زيرا قانون مدني را از داشتن تناقض در مبناي حقوقي در مورد فروش مال غير، حفظ گرديده است به ويژه آنكه با داشتن ساير مقررات راجع به فروش مال غير، از قوانين ناظر به ضمان درك بي نياز خواهد بود.

       يكى از شرايط لازم براى صحت عقد بيع اين است كه بايع ،مالك مبيع و يا نماينده در فروش آن باشد؛ در غير اين صورت اگر شخص اقدام به فروش مال غير بنمايد و مالك، قرارداد فضولى را كه غير نافذ بوده، رد نمايد؛ علاوه بر اينكه از لحاظ كيفرى به موجب ماده (1)   قانون راجع به انتقال مال غير، انتقال دهنده كلاهبردار محسوب مى شود، از لحاظ حقوقى نيز به خاطر بطلان معامله انجام شده اگر مشترى ثمن را به بايع ادا نكرده باشد؛ ملزم به تأديه آن نمى باشد؛ زيرا دليلى براى پرداخت آن وجود ندارد و در صورتى كه ثمن تأديه شده باشد بايع بايد ثمنى را كه اخذ نموده  مسترد نمايد و در صورت جهل مشترى به وجود فساد بيع، بايع بايد علاوه بر رد ثمن از عهده غرامات وارده به مشترى نيز برآيد كه چنين ضماني به ضمان درك مشهور مي باشد.

كليات

الف ـ مفهوم ضمان درك

واژه «ضمان» در لغت به معناي «برعهده گرفتن» و «كفالت كردن» است و در اصطلاح فقيهان كلمه مزبور به معاني گوناگوني آمده است كه عبارتند از:

1. تعهد شخص نسبت به مالي كه به آن مديون نيست؛ ضمان در اين معني، يكي از عقود معينه است كه به آن ضمان به معناي اخص نيز گفته مي‏شود و گاهي نيز ضمان بر مفهوم جامع‏تر از مفهوم نخست اطلاق مي‏گردد، كه شامل تعهد شخص نسبت به مال يا نفس خواهد بود كه در اين صورت، عقد حواله و كفالت را نيز در بر مي‏گيرد.

2. تعهد به رد مثل يا قيمت مال تلف شده؛ چنانچه در ضمان اتلاف گفته مي‏شود هر كس مال ديگري را تلف كند ضامن است.

3. لزوم ردّ مال مخصوص (اعم از عين، مثل يا قيمت) چنانچه در ضمان غاصب گويند: غاصب ضامن است، يعني غاصب متعهد به ردّ عين مال مغصوب، در صورت بقاء آن عين، و يا رد مثل يا قيمت مال مغصوب در صورت تلف شدن آن مال مي‏باشد.

4. در مواردي نيز واژه ضمان به مفهوم «ذهاب عن المالك» يا خروج مال از ملك مالك آمده است؛ چنانچه در تلف مبيع قبل از قبض گفته مي‏شود: اگر مبيع قبل از قبض تلف شود بايع ضامن است، يعني مال (مبيع) در ملك بايع تلف مي‏شود و همين گونه است در مورد قبض كه گويند: قبض مبيع موجب انتقال ضمان از بايع به مشتري است، يعني هر گاه مبيع بعد از قبض تلف شود خسارت بر مشتري وارد مي‏آيد و مال از ملك مشتري تلف مي‏شود.كلمه «درك» در لغت به معناي «لحوق و وصول شي‏اي به شي‏ء ديگر» و «ته و قعر هرچيز» و در عبارات فقهاء به معناي «خسارت» و «تدارك» آمده است.

     در قانون مدني ايران، كلمه درك در ماده 697 كه مقرر مي‏دارد «ضمان عهده از مشتري يا بايع نسبت به درك مبيع يا ثمن در صورت مستحق للغير درآمدن آن جايز است» كلمه درك به معناي تدارك استعمال شده است.

          اما واژه تركيبي ضمان درك، در اصطلاح فقهاء، مترادف با ضمان عهده است علامة در تذكرة آورده است:

«من باع شيئا فخرج المبيع مستحقا لغير البايع وجب علي البايع رد الثمن و لا حاجة فيه الي شرط و التزام ... و ان ضمن عنه ضامن ليرجع المشتري عليه بالثمن لو خرج مستحقا فهو ضمان العهدة و يسمي ايضا ضمان الدرك ..... و هذا الضمان صحيح عندنا ان كان البايع قد قبض الثمن...» هرگاه شخصي چيزي را بفروشد و مبيع مستحق للغير بر آيد بايع متعهد است كه ثمن را به مشتري رد كند و در اين امر نيازي به شرط التزام نيست و هر گاه شخصي از ثمن ضمانت كند تا در صورت مستحق للغير بر آمدن مبيع، مشتري براي دريافت ثمن به او (ضامن) رجوع كند، اين ضمان در نزد ما (اماميه) صحيح است و نام آن ضمان عهده است كه به آن ضمان درك نيز گفته مي‏شود.

قانون مدني در مبحث چهارم، فقره سوم، تحت عنوان «در ضمان درك» در ماده 390 قانون مدني مقرر داشته، اگر بعد از قبض ثمن، مبيع كلاً يا جزأ مستحق للغير درآيد، بايع ضامن است، اگر چه تصريح به ضمان نشده باشد»

      در ماده 391 ق. م آمده است:

«در صورت مستحق للغير برآمدن كل يا بعض از مبيع، بايع بايد ثمن مبيع را مسترد دارد و در صورت جهل به فساد، بايع بايد از عهده غرامات وارده بر مشتري نيز برآيد».

        از پيوند دو ماده مارّ الذكر نتيجه مي‏شود كه مفهوم ضمان درك از ديدگاه قانون مدني عبارتست از: «تعهد و التزام بايع به رد ثمن و خساراتي كه بر عهده اوست، در صورتي كه مبيع مستحق للغير درآيد».

       همان طور كه ملاحظه مي‏شود معنايي كه نويسندگان قانون مدني از ضمان درك ارائه كرده‏اند مغاير با مفهوم فقهي اين واژه است زيرا همان گونه كه در عبارت علامه در تذكره گذشت، ضمان درك نام ديگري براي ضمان عهده است و از آنجايي كه يكي از منابع عمده تدوين قانون مدني، كتب معتبر فقهي و نيز آراء و نظريات فقيهان اماميه است، از اينرو بعيد به نظر نمي‏رسد كه نويسندگان قانون مدني در تدوين اين مواد از همان عبارت علامة در تذكرة استمداد جسته‏اند. (همان گونه كه مقايسه ماده 391 ق.م، با عبارت تذكره، گواه اين مطلب است) ولي در ترجمه عبارت تذكره، دقت نظر لازم را مبذول نداشته و از اين رو عنوان ضمان درك كه در عبارت تذكرة نام ديگري براي ضمان عهده است را براي تعهد بايع به رد ثمن و خسارات در صورت مستحق للغير بر آمدن مبيع، انتخاب كرده‏اند.

[و اساسا در هيچ موردي درك در فقه به معناي مستحق للغير بر آمدن بكار نرفته است]

        بدين جهت مقرراتي كه قانون مدني تحت عنوان ضمان درك، از مواد (390 تا 393) مقرر داشته است چيزي جز مقررات مربوط به فروش مال غير (مقررات فضولي) و تبعض صفقه و برخي احكام راجع به مقبوض به عقد فاسد نيست، كه اين مطلب در فصول بعدي آشكارتر خواهد شد. شارحين قانون مدني نيز هر يك به سهم خود تعريفي از ضمان درك ارائه نموده‏اند كه نقل و بررسي يكايك آنها مغاير با رعايت اختصار است، ولي به عنوان نمونه تعريف يكي از ايشان را كه خود دست اندر كار تهيه قانون مدني بوده است را در اينجا نقل مي‏كنيم كه بنوبه خود حاوي نكته جالبي است كه نشانگر تأثير پذيري تدوين كنندگان اين مواد از حقوق فرانسه است.

      مصطفي عدل (منصور السلطنة) در تعريف ضمان درك آورده است:

«بايع ضامن درك مبيع است، يعني هرگاه مبيع مستحق للغير درآمد، و از يد مشتري خلع شد، بايع بايد بدل آن را بدهد، زيرا «درك» به معناي «بدل» است.»


فصل اول: قلمرو ضمان درك در حقوق ايران

     در حقوق ما ضمان درك ويژه موردى است كه مبيع يا جزئى از آن، ملك ديگرى درآيد و او معامله را تنفيذ نكند. اگر شخص ثالث حق انتفاع يا ارتفاق بر مبيع داشته باشد، بيع باطل نيست و فروشنده نيز تكليفى در رد ثمن ندارد. در چنين حالتى خريدار مى تواند در صورتى كه آگاه بر وجود حق نباشد، بيع را فسخ كند

    چنان كه ماده (53) قانون مدنى در مورد حق انتفاع مى گويد: (( انتقال عين از طرف مالك به غير موجب بطلان حق انتفاع نمى شود، ولى اگر منتقل اليه جاهل باشد كه حق انتفاع متعلق به ديگرى است، اختيار فسخ معامله راخواهد داشت )) و مى توان حكم آن را در مورد حق ارتفاق نيز كه از حيث محدود ساختن حق مالكيت با انتفاع شباهت دارد، اجرا كرد.

     لازم به ذكر است ضمان فروشنده در بازگرداندن ثمن به علت مستحق للغير بودن مبيع، ويژه موردى است كه موضوع معامله عين خارجى بوده و آ نچه به خريدار تمليك شده مال ديگرى باشد.

    ولى در مورد عين كلى ، چون تمليك در اثر عقد تحقق خارجى نمى يابد، نمى توان تصور حالتى را كرد كه معامله به مال غير انجام شده باشد. تنها اشكالى كه ممكن است به ذهن برسد، صورتى است كه فروشنده عين كلى، مال ديگرى را به عنوان فردى از مبيع انتخاب كند و به خريدار بدهد.ولى اين توهم را نيز مى توان دفع كرد.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/25  ساعت: ۰۶

 

پرسشنامه كنترل فكر ولز و ديويس (TCQ)

پرسشنامه كنترل فكر ولز و ديويس (TCQ)


مشخصات فايل

تعداد صفحات 5
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي پرسشنامه


توضيحات كامل

پرسشنامه كنترل فكر ولز و ديويس (TCQ)

هدف: سنجش 5 راهبرد فراشناختي به منظور كنترل افكار مزاحم و ناراحت كننده

پرسشنامه كنترل فكر (ولز و ديويس، 1994) يك ابزار 30 ماده اي است كه با هدف بررسي سازمان يافته ي راهبردهاي سازگارانه و ناسازگارانه كنترل افكار مزاحم در گروههاي گوناگون تدوين شده است. يافته هاي مربوط به تحليل عاملي نسخه ي اوليه ي پرسشنامه در مورد دانشجويان، 6 عامل را شناسايي كرد. اين عامل ها راهبردهاي رفتاري پرت كردن حواس، راهبردهاي شناختي پرت كردن حواس، كنترل اجتماعي، نگراني، تنبيه و ارزيابي دوباره شامل مي شدند. اما در نسخه ي نهايي پرسشنامه، راهبردهاي رفتاري و شناختي پرت كردن حواس با يكديگر تركيب شدند و يك عامل را تشكيل دادند

روايي و پايايي

منبع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/22  ساعت: ۱۳

 

بررسي تاثير نظارت ديوان محاسبات بر افزايش درآمدهاي مالياتي در استان تهران

ماليات يكي از قديمي ترين ابزار تامين مالي دولتها مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 109
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي اقتصاد


توضيحات كامل

ماليات يكي از قديمي ترين ابزار تامين مالي دولتها مي باشد. كه با گذر زمان جايگاه اين منبع تامين مالي ارتقا چشم‌گيري داشته است ضمن آنكه شفافيت مالياتي از حيث امكان رديابي ماليات پرداختي شهروندان، نمادي از دموكراسي جامعه تلقي مي گردد. عليرغم محاسن بهره مندي از نظام مالياتي،كاربرد اين نظام در كشورهاي كمتر توسعه يافته در حد مطلوبي نمي باشد. از جمله ايران كه بواسطه وجود ذخاير عظيم ثروت از جمله نفت وگاز بهره‌مندي از منابع مالياتي محور توجه منابع تامين مالي دولت نبوده است. در سالهاي اخير باتوجه به تغييرات گسترده در عرصه جهاني، لزوم بهره مندي از منابع مالياتي مورد توجه ويژه قرار گرفته است.بگونه اي كه بند 51 سند چشم‌انداز بيست ساله و ماده 2 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي و اجتماعي كشور قطع اتكا به درآمدهاي نفتي را جهت تامين مخارج جاري كشور تجويز نموده است. در ايران مطابق با ماده 219 قانون مالياتهاي مستقيم شناسايي و وصول ماليات، ماموريت سازمان امور مالياتي كشور مي‌باشد. در اين راستا مجلس شوراي اسلامي براي ارزيابي تحقق اهداف مذكور، عملكرد سازمان امور مالياتي را از طريق بازوي نظارتي خود،ديوان محاسبات كشور، مورد ارزيابي قرار مي‌دهد. در اين پژوهش آثار نظارت ديوان محاسبات بر درآمدهاي مالياتي استان تهران مورد بررسي قرار مي گيرد . بدين صورت كه ميزان درآمدهاي مالياتي قبل و بعد از نظارت و اقدامات ديوان محاسبات ارزيابي شده است. نتايج حاكي است كه بين ميزان درآمد مالياتي قبل و بعد از نظارت ديوان محاسبات اختلاف معني دار وجود دارد. بدين صورت كه نظارت بعمل آمده باعث افزايش در درامدهاي مالياتي و همچنين افزايش وصول آن شده است. ضمن آنكه اقدامات ديوان مذكور از طريق شناسايي درآمدهاي مربوط به فعاليتهاي مشمول ماليات كتمان شده براي سازمان امور مالياتي، سبب كاهش در فرار مالياتي شده است.

فهرست مطالب

چكيده

فصل اول: كليات تحقيق

1- 1 مقدمه.................................................................................................................... 2

1- 2 بيان مسأله...................................................................................................... 2

1- 3 اهداف تحقيق ................................................................................................. 6

1- 4 اهميت و ضرورت تحقيق ........................................................................... 6

1- 5 فرضيه ها............................................................................................................ 7

1- 6 متغير هاي پژوهش........................................................................................ 7

1- 7 تعاريف نظري................................................................................................... 8

1- 8 قلمرو تحقيق................................................................................................... 9

1-9 ساختار كلي تحقيق................................................................................... 10

فصل دوم : ادبيات تحقيق

2-1 مقدمه.................................................................................................................... 12

2-2 بخش اول : ديوان محاسبات.................................................................. 13

2-2-1 قبل از اسلام ........................................................................................... 13

2-2-2 ديوان محاسبات از صدراسلام تا قبل از مشروطه........... 14

2-2-3 ديوان محاسبات در دوره مشروطه............................................... 15

2-2-4 ديوان محاسبات بعد از انقلاب..................................................... 16

2-2-5 اهداف ديوان محاسبات........................................................................ 17

2-2-6 وظايف و اختيارات ديوان محاسبات.......................................... 17

2-2-7 سازمان و تشكيلات ديوان.................................................................. 22

2-2-8 معاني ديوان در لغت........................................................................... 19

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

2-2-9 ديوان محاسبات آمريكا..................................................................... 19

2-2- 10 ديوان محاسبات انگلستان.......................................................... 22

2-2-11 ديوان محاسبات ژاپن........................................................................ 25

2-2-12 ديوان محاسبات چين........................................................................... 26

2-2-13 ديوان محاسبات تركيه..................................................................... 27

2-3 بخش سوم: اصطلاحات و ادبيات مالي در بخش دولتي........... 28

2-3-1 نظام اقتصادي در ايران.................................................................. 28

2-3-2 دستگاه اجرايي........................................................................................ 28

2-3-3 وزارتخانه................................................................................................... 28

2-3-4 موسسه دولتي.............................................................................................. 29

2-3-5 شركت دولتي................................................................................................. 29

2-3-6 نهاد عمومي غير دولتي..................................................................... 30

2-3-7 بودجه كل كشور........................................................................................ 31

2-3-8 سال مالي...................................................................................................... 31

2-3-9 دريافت هاي دولت................................................................................... 31

2-3-10 درآمد............................................................................................................ 32

2-3-11درآمد عمومي.............................................................................................. 32

2-3-12 ساير منابع تامين اعتبار.......................................................... 32

2-3-13 مسوليت وصول درآمدها..................................................................... 32

2-4 بخش چهارم: نظارت بودجه اي ............................................................ 32

2-4-1 نظارت بودجه در ايران..................................................................... 33

2-4-2 انواع نظارت بودجه اي در ايران............................................ 33

2-4-3 دستگاه هاي نظارتي در ايران..................................................... 36

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

2-4-4 مسئوليت پاسخگويي عمومي................................................................ 36

2-4-5 استفاده كنندگان حسابداري دولتي.......................................... 37

2-5 بخش پنجم: سازمان امور مالياتي و اركان آن.................... 37

2-5-1 شوراي عالي مالياتي........................................................................... 38

2-5-2 هيئت عالي انتظامي مالياتي....................................................... 39

2-5-3 دادستاني انتظامي مالياتي.......................................................... 40

2-5-4 ادارات امور مالياتي........................................................................ 41

2-6 بخش ششم: ماليات و مفاهيم مربوطه............................................ 42

2-6-1 بيان ماليات.............................................................. 42

2-6-2 نگاهي به ادبيات ماليات................................................................ 42

2-6-3 ماليات و سياست هاي اقتصادي..................................................... 49

2-6-4 ماليات و اقتصاد جهاني.............................................. 49

2-6-5 مفهوم كلي ماليات................................................. 49

2-6-6 ماليات در ايران................................................................. 50

2-6-7 قانون ماليات .......................................................................... 51

2-6-8 پايه و نرخ ماليات............................................................................. 53

2-6-9 عوامل تشخيص ماليات ..................................................................... 53

2-6-10 طبقه بندي انواع ماليات............................................................. 54

2-6-11 پرهيزمالياتي وفرار مالياتي ............................................... 55

2-6-12 اشخاص مشمول ماليات..................................................... 56

2-6-13 اشخاص معاف از ماليات ............................................................. 57

2-6-14 طبقه بندي ماليات بر اساس قانون مالياتهاي مستقيم مصوب1366 در ايران............ 57

2-6-15 اصول حاكم بر حقوق ماليات ..................................................... 60

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

2-6-15 اصول ماليات ........................................................................................ 62

2-7 پيشينه تحقيق................................................................................................. 63

2-7-1 پيشينه تحقيق در داخل كشور....................................................... 63

1-7-2 پيشينه تحقيق در خارج كشور....................................................... 66

فصل سوم: روش تحقيق

3-1 مقدمه............................................................................................. 70

3 -2روش تحقيق...................................................................................... 70

3-3 تنظيم مسئله تحقيق................................................................................... 71

3-4 قلمرو زماني و مكاني تحقيق.......................................................... 71

3-5 جامعه آماري........................................................................................ 71

3-6 روش نمونه گيري........................................................................................... 72

3-7 تدوين فرضيه................................................................................................... 72

3-8 فرضيات تحقيق .............................................................................................. 72

3-9 آزمونهاي مورد استفاده..................................................................... 73

3-10 نرم افزار كامپيوتري........................................................................... 73

فصل چهارم :تجزيه و تحليل اطلاعات

4-1 مقدمه............................................................................................. 75

4-2 آمار توصيفي................................................................................ 75

4-3 آمار استنباطي ........................................................................... 84

فصل پنجم :نتيجه گيري و پيشنهادها

5-1 مقدمه............................................................................................ 88

5-2 نتايج تحقيق................................................................................ 88

5-3محدوديتهاي تحقيق........................................................................ 89

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

5-4موانع تحقيق...................................................................................... 90

5-5 پيشنهادها.......................................................................................... 90

5-5-1 پيشنهادات حاصل از يافته هاي تحقيق................................. 90

5-5-2 پيشنهاد براي تحقيقات آتي.......................................................... 91

فهرست منابع و مآخذ.................................................................... 92

چكيده لاتين

 فهرست جـدول‌ها

عنوان صفحه

جدول 4-1 آزمون كلموگروف - اسميرنف جهت نرمالي سنجي داده ها ماليات75

جدول 4-2 شاخص هاي مركزي و پراكندگي متغيرهاي ماليات تشخيصي قبل و بعد از نظارت......... 77

جدول 4-3 آزمون كلموگروف - اسميرنف جهت نرمالي سنجي داده ها بدهي 78

جدول 4-4 شاخص هاي مركزي و پراكندگي متغيرهاي بدهي معوق قبل و بعد از نظارت................. 79

جدول 4-5 آزمون كلموگروف – اسميرنف جهت نرمالي سنجي داده ها شناسايي مالياتي.......... 81

جدول 4-6 شاخص هاي مركزي و پراكندگي متغيرهاي شناسايي ماليات قبل و بعد از نظارت....... 83

جدول 4-7 توصيف رتبه هاي آزمون ويلكاكسون براي فرضيه اول تحقيق84

جدول 4-8 آزمون ويلكاكسون براي فرضيه اول تحقيق..... 84

جدول 4-9 توصيف رتبه هاي آزمون ويلكاكسون براي فرضيه دوم تحقيق85

جدول 4-10 آزمون ويلكاكسون براي فرضيه دوم تحقيق.... 85

جدول 4-11 توصيف رتبه هاي آزمون ويلكاكسون براي فرضيه سوم تحقيق 86

جدول 4-12 آزمون ويلكاكسون براي فرضيه سوم تحقيق.... 86

 فهرست نمودارها

عنوان صفحه

نمودار 4-1 فراواني و نرمال سنجي داده هاي متغير ماليلت تشخيصي قبل از نظارت............. 76

نمودار 4-2 فراواني و نرمال سنجي داده هاي متغير ماليات تشخيصي بعد از نظارت............ 76

نمودار 4-3 مقايسه ميانگين ماليات تشخيصي قبل وبعد از نظارت 77

نمودار 4-4 فرواني و نرمال سنجي داده هاي متغير بدهي معوق قبل از نظارت................... 78

نمودار 4-5 فرواني و نرمال سنجي داده هاي متغير بدهي معوق بعد از نظارت.................... 79

نمودار 4-6 مقايسه ميانگين بدهي معوق قبل و بعد از نظارت 80

نمودار 4-7 فراواني و نرمال سنجي داده هاي متغير شناسايي ماليات قبل از نظارت........ 81

نمودار 4-8 فرواني و نرمال سنجي داده هاي متغير شناسايي ماليات بعد از نظارت.............. 82

نمودار 4-9 مقايسه ميانگين شناسايي ماليات قبل و بعد از نظارت 83


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/19  ساعت: ۱۵

 

بررسي سياست جنايي ايران در مواجهه با بهره كشي جنسي نوجوانان و جوانان

حذف تدريجي پديدة شوم و غير انساني بهره كشي جنسي جوانان و نوجوانان مستلزم تدوين استراتژي كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت فرهنگي ، اقتصادي و اجتماعي در دو سطح بين المللي و ملي است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 36
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي فقه و حقوق اسلامي


توضيحات كامل

بررسي سياست جنايي ايران در مواجهه با بهره كشي جنسي نوجوانان و جوانان

 

حذف تدريجي پديدة شوم و غير انساني بهره كشي جنسي جوانان و نوجوانان مستلزم تدوين استراتژي كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت فرهنگي ، اقتصادي و اجتماعي در دو سطح بين المللي و ملي است. بدون تدوين چنين برنامه اي هر گونه تلاش در جهت زدودن آثار غير انساني اين پديدة شوم از سطح جهان بي فايده و عقيم خواهد بود. زيرا تجربه ثابت كرده است كه پديده هاي اجتماعي پديده هايي چند وجهي هستند و تنها با تكيه بر ابعاد حقوقي و ايجاد ممنوعيت هاي قانوني بدون توجه به ابعاد اقتصادي و فرهنگي نمي توان با اين گونه نابهنجاريها دست به مبارزه اي جدي و فراگير زد.

فهرست مطالب

چكيده

مقدمه

گفتار اول :

بهره كشي جنسي جوانان و نوجوانان

منع استثمار جوانان و نوجوانان

منع استثمار بهره كشي جنسي جوانان و نوجوانان در قوانين و مقررات داخلي

الف سوء استفاده از جوانان و نوجوانان در مشاغل قانوني

ب سوءاستفاده از جوانان و نوجوانان در فعاليتهاي مجرمانه

1 واداشتن جوانان و نوجوانان به تكّدي

2 استفاده از بهره كشي جنسي جوانان و نوجوانان در فعاليت هاي غيرمجاز سمعي و بصري

3 واداشتن جوانان و نوجوانان به اعمال شنيع جنسي

4 خريد و فروش جوانان و نوجوانان

چشم اندازي از وضعيت كار جوانان و نوجوانان در جهان و ايران

1 ابعاد كار جوانان و نوجوانان در جهان

الف سوء استفاده هاي جنسي از جوانان و نوجوانان

ب ساير ابعاد كار جوانان و نوجوانان

2 ابعاد كار جوانان و نوجوانان در ايران

بررسي علل كار جوانان و نوجوانان

سخن پاياني و نتيجه گيري

سياست جنايي ايران در مواجهه با بهره كشي جنسي نوجوانان و جوانان

- بستر سياست گذاري

- اشخاص موضوع سياست گذاري

- مراجع مداخله كننده

- اقدامات سامانه سياست گذار

الف- اقدامات ناظر به اجراي عدالت كيفري

در حوزۀ كشف و پي گرد

در حوزۀ ادلۀ اثبات جنايي

ب- اقدامات ناظر به حمايت از قربانيان جنسي

حمايت از قربانيان جنسي در فرايند دادرسي جنايي

1-1 تضمين امنيت بزه ديده

2-1 تدارك امكانات دفاعي

3-1. حذف يا كاهش آسيب هاي روند دادرسي

4-1 جبران خسارت وارده بر بزه ديده

2-حمايت از قربانيان جنسي در فرايند بازگشت به اجتماع

1-2 اقدام هاي مربوط به حضانت و سرپرستي

نتيجه گيري


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/18  ساعت: ۱۶

 

انتخاب،‌انتصاب و تغيير مديران و تجارب كشورهاي فرانسه، ژاپن، انگليس ، آمريكا و كره جنوبي

مفهوم شايسته سالاري به اجمال، شناسايي، گزينش، جلب و جذب مداوم نيروها و سپس فراهم كردن زمينه‌هاي اعمال مديريت حسب توانمندي‌هايشان است در جوامعي كه در آن روابط بر ضوابط و توارث بر اكتساب فايق است، شايسته سالاري در هاله‌اي از ابهام قرار دارد تمشيت امور به دست افراد، صرفاً بر شايستگي استوار نيست، بلكه عوامل عديده‌اي كه ذاتي و اكتسابي افراد نيست، دراين


مشخصات فايل

تعداد صفحات 75
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

در دهه‌هاي اخير، مديريت به عنوان يكي از مهمترين عناصر توسعه به شمار آمده و در ارزيابي و مقايسه كشورهاي در حال توسعه، بررسي الگوها و شيوه‌هاي مديريت نيز مورد توجه قرار گرفته است. تغييرات وسيعي كه در نقش دولت‌ها به وقوع پيوسته، دولتها را عملاً با رويكردهاي جديد روبرو ساخته كه نتيجه قطعي آن تغيير موقعيت نسبي دولت‌ها بوده است.

بطور كلي نظام اداري هر حكومتي مبين نگرش دولت به نحوه اداره و مديريت كشور مي‌باشد و نقش نظام اداري در ساختارهاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي و تأثير آن در تحقق اهداف نظامهاي كلان جامعه به اندازه‌اي تعيين كننده است كه بدون داشتن نظام اداري كارآمد و اثربخش، دست يازيدن به اهداف فوق عملي نيست. از اينرو كشورهاي مختلف، اصلاح نظام اداري و بهبود مديريت را به عنوان پيش‌نياز اصلي توسعه و يك هدف اساسي پيگيري مي‌نمايند.

در كشور ما در طول سالهاي اخير مطالعات و تحقيقات متعددي در اين راستا به عمل آمده و اقدامات موثري آغاز گرديده است كه از جمله اهم آنها، تدوين برنامه هفتگانه تحول اداري در كشور توسط سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و تصويب آن در هيأت وزيران مي‌باشد.

در ارتباط با برنامه سوم آن ، تحت عنوان “‌ اصلاح نظامهاي مديريتي” مطالعات مختلفي در اين دفتر بعمل آمده كه از جمله آن‌ها مطالعه در زمينه استقرار نظام انتخاب، انتصاب و تغيير مديران با جهت‌گيري شايسته‌سالاري و ثبات در مديريت‌ها مي‌باشد كه نتايج حاصله به مصوبه شوراي عالي اداري تحت عنوان ‌“‌ضوابط انتخاب و انتصاب و تغيير مديران” انجاميد. در اين مطالعه به عنوان يكي از پروژه‌هاي مطالعاتي در راستاي تحقق اهداف مورد نظر در زمينه شايسته‌سالاري و اثربخشي مديريت‌ها، ضمن بررسي مباني علمي و نظري، تجارب برخي از كشورهاي توسعه يافته از جمله فرانسه، ژاپن، آمريكا، انگليس و كره جنوبي نيز مورد بررسي قرار گرفته است.

فهرست مطالب

پيش‌گفتار…………………………………………………………………3

1) مقدمه:............................................................................ 4

2) وضعيت راهبردي نظام شايسته سالار............................................ 5

اهداف:.................................................................... 7

ويژگي‌هاي نظام شايسته سالاري مطلوب................................... 8

روند مطلوب انتخاب و انتصاب مديريت................................................ 12

ملزومات نظام انتخاب و انتصاب مديران.......................... 13

فرايند شايسته سالاري............................................................ 15

3) مديران شايسته در نظام جمهوري اسلامي ايران............................... 20

1- جايگاه مديريت............................................... 20

2- ويژگي‌هاي شغلي و نقشهاي مديران............................... 21

3- خصوصيات و ويژگي‌هاي فردي مديران.......................... 25

4-توانايي‌هاي مديران.................................................... 30

5- مهارتهاي مديران.......................................................... 32

6- شايستگي‌هاي مديريتي........................................... 32

7- جمع‌بندي.............................................................. 35

8- كشف متغيرهاي انتخاب و پرورش مديران درايران............................ 36

4- مطالعات تطبيقي................................. 41

شيوه استخدام و ارتقاء در فرانسه................................................... 41

شايسته سالاري در ژاپن.................................................. 44

شيوه استخدام و ارتقاء در انگليس............................................ 46

نظام استخدام و ارتقا در آمريكا................................................... 55

نظام شايسته‌سالاري در كره جنوبي............................................... 58

5)جداول:.................................................................... 61

6)منابع:.................................................................... 75


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/17  ساعت: ۰۸

 

پاورپوينت ابعاد و اندازه هاي استاندارد در مجتمع هاي مسكوني

پاورپوينت ابعاد و اندازه هاي استاندارد در مجتمع هاي مسكوني


مشخصات فايل

تعداد صفحات 27
حجم 2851 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي معماري


توضيحات كامل

پاورپوينت ابعاد و اندازه هاي استاندارد در مجتمع هاي مسكوني

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 27

در طي مراحل طراحي يك مجتمع مسكوني پرداختن به رابطه هر واحد با محيط اطراف از جنبه هاي گوناگون اهميت دارد. منظور روابط داخلي واحد هاي مسكوني است كه منبعث از عواملي پيچيده و متعدد است و به ميزان زيادي تحت تاثير سلايق زندگي شخصي افراد قرار مي گيرد اما به هر حال از يك چهارچوب تدوين شده كه هدف آرامش و آسايش زندگي داخلي واحدهاست خارج نمي شود.

فهرست مطالب

مقدمه

شناخت فضاهاي مسكوني

فضاي ورودي

فعاليت هاي انجام شده در اين مكان

سطوح حركتي

نور و مصالح مصرفي

انباري

فضاهاي مسكوني

فضاهاي خدماتي

مسيرها

سرانه


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/16  ساعت: ۰۷

 

پرسشنامه سبك هاي يادگيري وارك (VARK)

پرسشنامه سبك هاي يادگيري وارك (VARK)


مشخصات فايل

تعداد صفحات 6
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي علوم انساني


توضيحات كامل

پرسشنامه سبك هاي يادگيري وارك (VARK)

پرسشنامه سبك هاي يادگيري وارك (VARK) به وسيله دانشگاه لينكلن نيوزيلند، در سال 1998 تدوين يافت. اين رويكرد بر سه اصل استوار است: 1. هر كسي توانايي يادگيري دروس دانشگاهي را دارد، اما هر كسي شيوه خاص خود را دارد؛ 2. هنگامي كه شيوه هاي يادگيري متفاوت يادگيرندگان مورد توجه قرار مي گيرد، انگيزه يادگيري آنان افزايش مي يابد؛ 3. محتواي آموزشي به وسيله استفاده از نيروي حواس و ادراكات مختلف به بهترين نحو ياد گرفته مي شود

در اين پرسشنامه شانزده سؤال در چهار حيطه يادگيري شامل: 1) ديداري 2) شنيداري 3) خواندني و نوشتني 4) مهارتي وجود داشت.

نحوه تكميل

شيوه نمره گذاري و تفسير

روايي و پايايي

منبع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/15  ساعت: ۰۸

 

بررسي تأثير فعاليت هاي عمراني ، اقتصادي ادارة جهاد كشاورزي شهرستان كرج بر روند مهاجرت روستائيان بخش اشتهارد

پس از انقلاب اقدامات زيادي در خصوص بهبود شرايط زندگي روستائيان و جلوگيري از مهاجرت آنها به عمل آمده است در اين راستا فعالتيهاي انجام شده توسط ادارة جهاد كشاورزي شهرستان كرج در بخش اشتهارد مد نظر قرار گرفت


مشخصات فايل

تعداد صفحات 179
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي كشاورزي


توضيحات كامل

بررسي تأثير فعاليت هاي عمراني ، اقتصادي ادارة جهاد كشاورزي شهرستان كرج بر روند مهاجرت روستائيان بخش اشتهارد

 

پس از انقلاب اقدامات زيادي در خصوص بهبود شرايط زندگي روستائيان و جلوگيري از مهاجرت آنها به عمل آمده است در اين راستا فعالتيهاي انجام شده توسط ادارة جهاد كشاورزي شهرستان كرج در بخش اشتهارد مد نظر قرار گرفت در اين تحقيق از روش تمام شماري استفاده گرديد و پس از استخراج اطلاعات از پرسشنامه ها و تدوين آنها به اين نتيجه رسيديم كه فعاليتهاي متنوع اثرات يكساني بر روند مهاجرت ندارند مثلاً شهرك صنعتي كوثر به مهاجرت پذيري برخي روستاهاي اشتهارد كمك كرده است اقدامات هيأت هفت نفره مانع مهاجرت روستائياني شده است كه زمين دريافت كرده اند و اشتغال زائي خوبي براي افراد بي كار ايجاد كرده است . دامداراني كه مجوز بهسازي دريافت كرده بودند نيز اشتغال زائي خانوادگي خوبي را ايجاد كرده اند در ضمن با مقايسة روند مهاجرت در سالهاي اخير و طرح هاي اجرا شده در سه روستاي اين بخش اين نتيجه حاصل شد كه روستائي كه طرح هاي زيادي در آن اجرا شده بود مهاجر پذير تر بود و روستايي كه طرح هاي كمتري در آن اجرا شده بود مهاجر فرست بود .

با محاسبة خالص مهاجرت روستاهاي بخش اشتهارد با فرمول رياضي به اين نتيجه رسيديم كه در مجموع روستاهاي اين بخش داراي خالص مهاجرت منفي بوده ومهاجر فرست مي باشند يعني با وجود اشتغال‌زايي فعاليت هاي جهاد مهاجرت از روستاها ادامه يافته‌است و اين فعاليت ها نتوانسته تمام روستائيان را منتفع گرداند .

فهرست مطالب

 عناوين                                                                                                       صفحه 

چكيده                                                                                                            1

فصل اول

1-1            مقدمه                                                                                                   2

1-2           مهاجرت كمك به جريان توسعه يا سدي در مقابل آن                                          2 

1-3           بيان مسأله                                                                                              4 

1-4     مروري بر تأثيرات برنامه هاي عمراني (1356-1327) در روند مهارجت روستائيان
به شهرها                                                                                               6 

1-4-1 برنامه اول عمران (1345-1327)                                                                     7

1-4-2 برنامة دوم عمراني (1344-1331)                                                                             7

1-4-3 برنامة سوم عمراني (1346-1342)                                                                   7

1-4-4 برنامه چهارم عمراني (1351 – 1347 )                                                             8

1-4-5 برنامه پنجم عمراني (1356-1352)                                                                  9

1-5 : اهميت موضوع                                                                                         10 

1-6 : دلايل انتخاب موضوع                                                                                 12 

1-7 : تعاريف عملياتي                                                                                        13 

1-7-1 : روستا                                                                                                  13

1-7-2 : مهاجرت                                                                                               13

1-7-3 : فعاليت هاي عمراني                                                                                  14

1-7-4 : فعاليت هاي اقتصادي                                                                                14

 


 

1-7-5 : واگذاري زمين در روستا                                                                             14

1-8 : محدودة تحقيق                                                                                           14

1-8-1 : معرفي اجمال شهرستان كرج                                                                        14

1-8-2: موفقيت شهرستان كرج                                                                                14

1-8-3 : توسعه و رونق اقتصادي شهرستان كرج                                                            15

1-8-4 : جمعيت شهرستان كرج                                                                              16

1-8-5 : وضعيت آب و هواي شهرستان كرج                                                               18

1-8-6 : موقعيت ، حدود و جغرافيايي بخش اشتهارد .                                                    18

1-8-7 : منابع آب بخش اشتهارد                                                                                       19

1-8-8 : وضعيت آب و هوا                                                                                   20

1-8-9 : اسامي روستاها بخش اشتهارد .                                                                     20

1-8-10 : فعاليت اقتصادي روستائيان بخش اشتهارد                                                        20

1-9 : محدوديت هاي تحقيق                                                                                  21

 فصل دوم

2-1 : مقدمه                                                                                                    22 

2-2 : االگوي مهاجرت روستايي در ايران                                                                 22 

3-2-1 : مهاجرت دائمي                                                                                                 22

3-2-2:  مهاجرت فصلي                                                                                       22

2-3 : مهاجرت از بعد مرزهاي سياسي داخلي و خارجي                                                         23 

2-4: انگيزه مهاجرت داخلي                                                                                 23 

2-5 : برخي از علل مهاجرت روستا به شهر                                                               23 

2-5-1 : عوامل اقتصادي                                                                                       23

 


 

2-5-2 : علل اجتماعي                                                                                         24

2-5-3 : علل طبيعي                                                                                            24

2-5-4 : خدمات عمراني و زير ساخت ها                                                                   24

2-6 : برخي دلايل استقرار بخشي روستائيان                                                              25 

2-6-1 : اقتصادي                                                                                               25

2-6-2 : اجتماعي و رواني                                                                                     25

2-7 : انواع مهاجرت از بعد مكاني                                                                            25

2-7-1 : مهاجرت از روستا به شهر                                                                           26

2-7-2 : مهاجرت از روستا به روستا                                                                         26

2-7-3 : مهاجرت از شهر به روستا                                                                           26

2-8 : جايگاه امور زيربنايي در توسعه روستايي                                                                    27

2-9 : تشكيل جهاد سازندگي و توجه به امور ها پس از انقلاب .                                     28 

2-9-1: وظايف و عملكرد جهاد در خصوص راه روستايي .                                              30

2-9-2 : عملكرد جهاد سازندگي در خصوص آبرساني                                                     30

2-9-3 : عملكرد جهاد در خصوص برق رساني روستاها                                                   31

2-10 : رويكرد هاي اساسي وزارت جهاد سازندگي                                                     32

2-10-1 : توجه به اقشار فقير روستايي                                                                      32

2-10-2 : توجه به زيرساخت هاي روستايي                                                                 32

2-10-3 : توجه به توسعه روستايي                                                                           33

2-11 : تاريخچه و روند مهاجرت روستائيان شهرها در ايران                                           33 

2-12 : ابعاد مهاجرت روستائيان به شهرها                                                                 35

2-12-1 : بعد اول                                                                                              35

2-12-2 : بعد دوم                                                                                              36

 


 

2-13: سؤالات تحقيق                                                                                        37

2-14 : مباني نظري تحقيق                                                                                   38

2-14-1 : نظريه تفاوت ها يا نظرية جذب و دفع                                                           38

2-14-2: نظريه دگرگوني و توسعه                                                                            40

2-14-3 : نظريه فايده هزينه                                                                                   41

2-14-4 : نظرية درآمد انتظاري                                                                                42

2-15 : مطالعات پيشين                                                                                                 44

2-15-1 :  سابقة تحقيق در خصوص مشاغل غير كشاورزي ، ( صنايع روستايي و مهاجرت)                   44

2-15-2 : سابقة تحقيق در خصوص فعاليت هاي عمراني و مهاجرت                                    46

2-15-3 : زمين و مهاجرت .                                                                                  46

 فصل سوم

3-1 : مقدمه                                                                                                    48

3-2: روش تحقيق و ابزار جمع آوري اطلاعات                                                                    48

3-3: ابزار جمع آوري اطلاعات                                                                                      48

3-4 : اعتبار و روايي اندازه گيري                                                                          49

3-5 : روش هاي جمع آوري اطلاعات                                                                    49

3-5-1 : روش پيمايشي                                                                                                 49

3-5-2 : سند پژوهي                                                                                           49

3-6 : جامعة آماري و جمعيت نمونه                                                                        49

3-7 : تحليل داده ها                                                                                           50

3-7-1 : جدول                                                                                                 50

3-7-2 : نمودار                                                                                                 51

 

 
 

3-7-2-1 : نمودار برداري .                                                                                   51

 فصل چهارم

4-1 : مقدمه                                                                                                    52

4-2 : توصيف و تحليل داده ها                                                                                       52

4-2-1 : شهرك صنعتي و اشتغال و مهاجرت                                                                52

4-2-2 : هيأت 7 نفره اشتغال و مهاجرت                                                                              88

4-2-3 : دامداران اشتغال و مهاجرت                                                                         109

4-2-4 : تسهيلات و امكانات روستايي و مهاجرت                                                         136

 فصل پنجم

5-1 : نتيجه گيري                                                                                              142

5-1-1 : شهرك صنعتي ، اشتعال و مهاجرت                                                                142

5-1-2  : هيأت 7 نفره اشتغال و مهاجرت                                                                   142

5-1-3 : دامداران اشتغال و مهاجرت                                                                         143

5-1-4 : فعاليت هاي عمراني و تسهيلات روستايي و مهاجرت                                           143

5-2 : پيشنهادات                                                                                               143

5-2-1 : پيشنهادات در خصوص شهرك صنعتي و مهاجرت                                               143

5-2-2 : پيشنهادات در خصوص هيأت 7 نفره ومهاجرت                                                  144

5-2-3 : يشنهادات در خصوص دامداران و مهاجرت                                                       144

5-2-4 : پيشنهادات در خصوص عمران و تسهيلات روستايي و مهاجرت                               145

پيوستها      

منابع                                                                                                   


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/15  ساعت: ۰۶

 

ورشكستگي به تقلب

در سده‌هاي اخير ،‌با رونق گرفتن بازار معاملات و افزايش دامنه فعاليت بازرگانان ضرورت ايجاد چارچوب‌ها و تدوين مقرراتي كه ناظر به نحوه عملكرد آنان بوده و از حقوق اشخاص طرف معامله با آنان حمايت كند بيش از پيش احساس شد زيرا هر بازرگاني در اثناي فعاليت خود ممكن است در اثر نوسانات اقتصادي يا بواسطه اهمال و توسل به وسايل غير اصولي در اداره واحد تجاري خود


مشخصات فايل

تعداد صفحات 53
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي فقه و حقوق اسلامي


توضيحات كامل

ورشكستگي به تقلب

 

در سده‌هاي اخير ،‌با رونق گرفتن بازار معاملات و افزايش دامنه فعاليت بازرگانان ضرورت ايجاد چارچوب‌ها و تدوين مقرراتي كه ناظر به نحوه عملكرد آنان بوده و از حقوق اشخاص طرف معامله با آنان حمايت كند بيش از پيش احساس شد زيرا هر بازرگاني در اثناي فعاليت خود ممكن است در اثر نوسانات اقتصادي يا بواسطه اهمال و توسل به وسايل غير اصولي در اداره واحد تجاري خود با مشكلات مالي روبرو شود و از انجام تعهدات مالي خود ناتوان گردد. از اين رو در نظام‌هاي حقوقي مختلف مفهومي تحت عنوان ورشكستگي شكل گرفت و قوانين ناظر به آن تدوين شد.

قوانين مذكور آثاري بر ورشكستگي تجار بار مي‌كرد. آثار و ضمانت اجراهايي كه در قوانين كشورهاي مختلف پيش‌بيني شد به دو دسته كلي قابل طبقه‌بندي هستند:

 1. ضمانت اجراهاي حقوقي، از جمله منع مداخله تاجر از تاريخ صدور حكم ورشكستگي در تمام اموال خود، حال شدن ديون تاجر از تاريخ صدور حكم ، تعليق دعاوي فردي طلبكاران عليه تاجر و برعكس و نهايتا بطلان معاملات تاجر
 2. ضمانت اجراهاي كيفري، در پاره‌اي موارد ورشكستگي تاجر معلول سهل انگاري‌هاي وي يا انجام اعمالي است كه جنبه متقلبانه دارد. اين اعمال از آنجا كه به زيان طلبكاران است مسئوليت و مجازات تاجر ورشكسته را به دنبال دارد.

علت وجودي اين ضمانت‌ اجراهاي كيفري آن است كه اموال و دارايي‌هاي تاجر وثيقه طلب طلبكاران وي مي‌باشد كه با او طرف معامله قرار گرفته و به وي اعتماد نموده‌اند لذا هرگونه تعدي و تفريط در معاملات يا حيف و ميل اموال توسط تاجر مستلزم ورود ضرر به منافع ايشان است. حمايت از منافع طلبكاران مانع سلب اعتماد عمومي و بر هم خوردن نظم عمومي مي‌باشد.

در پژوهش پيش رو ضمن آشنايي مختصر با مفهوم ورشكستگي و اركان و عناصر آن از انواع ورشكستگي و بخصوص دو نوع خاص آن كه با ضمانت اجراهاي كيفري روبرو هستند بحث خواهد شد و پس از مقايسه‌اي ميان اين دو به جرم ورشكستگي به تقلب با تفصيل بيشتري خواهيم پرداخت و اركان تشكيل دهنده آن و احكام و مقررات راجع به آن را بررسي خواهيم كرد.


فهرست مطالب:

فصل اول – كليات ........................................................................................... 1

مبحث اول – پيشگفتار...................................................................................... 1

مبحث دوم - تاريخچه قانونگذاري .................................................................. 3

مبحث سوم - تعريف مفهوم ورشكستگي و عناصر متشكله آن .................... 7

الف. تاجر بودن ............................................................................................... 8

ب. توقف........................................................................................................... 9

مبحث چهارم - انواع ورشكستگي ................................................................... 13

الف. ورشكستگي عادي ................................................................................... 13

ب. ورشكستگي به تقصير................................................................................. 14

ج. ورشكستگي به تقلب..................................................................................... 16

مبحث پنجم - مقايسه دو جرم ورشكستگي به تقصير و ورشكستگي به تقلب 18

فصل دوم – عناصر تشكيل دهنده جرم ورشكستگي به تقلب ..................... 20

الف. عنصر مادي ............................................................................................. 20

ب. عنصر معنوي ............................................................................................. 25

ج. عنصر قانوني .............................................................................................. 25

 فصل سوم – قواعد تعقيب جرم ورشكستگي به تقلب .................................. 27

الف. اشخاصي كه حق تعقيب دارند ................................................................. 27

ب. مخارج تعقيب............................................................................................... 27

ج. دادگاه صالح به رسيدگي ............................................................................ 28

د. لزوم يا عدم لزوم صدور قرار اناطه .......................................................... 29

فصل چهارم – مجازات جرم ورشكستگي به تقلب......................................... 31

الف. مجازات اصلي .......................................................................................... 31

ب. مجازات تبعي .............................................................................................. 31

فصل پنجم – جرايمي كه اشخاص غير از تاجر ورشكسته در امر ورشكستگي مرتكب مي‌شوند. 35

الف. جرايم موضوع ماده 551 قانون تجارت .................................................. 35

ب. جرايم موضوع ماده 552 قانون تجارت ..................................................... 37

ج. جرايم موضوع ماده 553 قانون تجارت ...................................................... 38

د. جرايم موضوع ماده 555 قانون تجارت ...................................................... 39

ه. جرايم موضوع ماده 556 قانون تجارت ...................................................... 39

فصل ششم – چند نكته در باب جرم ورشكستگي به تقلب .......................... 41

نتيجه‌گيري و پيشنهاد....................................................................................... 45

فهرست منابع و ماخذ....................................................................................... 47


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/14  ساعت: ۰۶

 

بررسي اثرا ت بازي گروهي و با قاعده در رشد اجتماعي دختران 4 تا 5 ساله مدارس آمادگي شهر تهران

در اين تحقيق به بررسي اثرات بازي گروهي و با قاعده در رشد اجتماعي دختران 4 تا 5 ساله مدارس آمادگي شهر تهران پرداخته شد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 110
حجم 2 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي علوم تربيتي


توضيحات كامل

در اين تحقيق به بررسي اثرات بازي گروهي و با قاعده در رشد اجتماعي دختران 4 تا 5 ساله مدارس آمادگي شهر تهران پرداخته شد، بدين ترتيب پس از تدوين سوال و فرضيه دال بر اثبات ثبت بازي درمهد كودك بخصوص بازي گروهي و باقاعده درمهد كودك بر ميزان رشد اجتماعي، بررسي مباحث نطري و بخصوص نظري وايلند درمحيط رشد اجتماعي تأكيد شد، پس از آن تعداد و 60 نفر به عنوان نمونه تحقيق به صورت تصادفي با روش نمونه­گيري خوشه­اي گزينش شدند و از پرسشنامه وايلند بر روي آنها اجرا گرديد. سپس از طريق آزمونt استيودنت گروههاي مستقل با آزمون فرضيه تحقيق پرداخته شد و مشخص گرديد كه ميانگين رشد اجتماعي كودكي يا كودكاني كه درمهد كودك بازي گروهي و با قاعده انجام مي­دهند درمقايسه با كودكاني كه در مهد كودك بازي گروهي و با قاعده انجام نمي­دهند، بالاتر است و اين تفاوت ازلحاظ آماري در سطح 1 0 / 0 * معنا دار مي­باشد. بنابراين مي­توان نتيجه­گيري نمود كه بازي گروهي و با قاعده درمهد كودك مي­توان تأثير مثبتي را در افزايش رشد اجتماعي كودكان ايفا نمايد.

فهرست مطالب

فصل اول:

موضوع

مقدمه

بيان مسئله

ضرورت پژوهش

هدف پژوهش

فرضيه

فصل دوم:

تاريخچه بازي

اشاره­اي گذرا به تاريخچه روانشناسي كودك

بازي ار ديدگاه اسلام

بازي از ديدگاه اسلام

بازي از نظر قرآن

بازي در كردار و گفتار معصومين

بازي از ديد روانشناسي قديم

بازي از ديد روانشناسي جديد

تعريف بازي و فرق آن با كار

بازي و رشد اجتماعي

ارزش بازي براي كودكان

شرط مقررات خوب و جامع

فوائد بازي

چرا بازي براي رشد كودكان ضرورت دارد؟

انواع بازي

بازي سمبليك

بازي و بيان كلامي

عوامل مؤثر در بازي

رشداجتماعي كودك

رفتار اجتماعي كودك

اصول رشد شناختي اجتماعي كودك

مراحل رشد ذهني اجتماعي كودك كودكستاني و مهد كودكي

بازي درماني

فصل سوم :

جامعه آماري

نمونه و روش نمونه­ گيري

روش جمع­ آوري اطلاعات

ابزار پژوهش

روشهاي آماري

فصل چهارم

محاسبات آماري توصيفي

جداول و نمودارها

محاسبات آمار استنباطي

بحث و نتيجه ­گيري

فصل پنجم

خلاصه

يافته هاي اساسي مربوط به فرضيات تحقيق

بحث و نتيجه گيري

پيشنهادات تحقيق

محدوديت هاي تحقيق

منابع

پيوست

تست رشد اجتماعي وايلند


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/14  ساعت: ۰۵

 

مجموعه تست روشها و فنون راهنمايي و مشاوره

كارشناسي ارشد موسسه سنجش و دانش روشها و فنون راهنمايي و مشاوره با كليد و پاسخ هاي تشريحي در فايل هاي جداگانه خريد فايلهاي كمياب و دانشگاهي ارائه مقالات و تحقيقات ارزشمندامكان پرداخت آنلاين و دانلود فايل ارائه مي شود


مشخصات فايل

تعداد صفحات 9
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي pdf
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

مجموعه تست روشها و فنون راهنمايي و مشاورهتوضيحات محصول :آزمون آزمايشي آمادگي آزمون كارشناسي ارشد موسسه سنجش و دانش -آزمون روشها و فنون راهنمايي و مشاوره  - با كليد و پاسخ هاي تشريحي در فايل هاي جداگانه

مجموعه تست


1- در كدام مرحله از مشاوره مشاور بيش از آنكه به گفتار مراجع گوش دهد نگران وضع رواني خويش است؟   
 1) وابستگي 2) تقويت 3) بقاء 4) مكاشفه
2- مشاوره در مقطع دبستان بيشتر جنبه پيشگيري دارد وبرتكنيك ... متمركز است .
 1) گروه سنجي 2) مشاهده علمي 3) واقعه نگاري 4) شرح حال نويسي
3- مراحل مشاورهي گروهي كدام است ؟
 1) شناسايي، انتقال، عمل، پايان 2) شروع، گرم شدن، كار، اختنام
 3) شروع، مقاومت، درمان، پايان 4) گرم شدن، كار، درمان، اختنام
4- منظور از پذيرش بدون قيد و شرط مراجع چيست؟
 1) احترام به مراجع وتوجه به احساسات وافكار او 2) ايجاد رابطه حسنه مطلوب بين مراجع و مشاور
 3) آماده سازي شرايط محيطي براي شروع مشاوره 4) اعلام رازداري و محرمانه بودن مسائل مطروحه در مشاوره
5- مناسب ترين پاسخ هاي مشاور به مراجعي كه حزن و اندوه دارد كدام است؟
 1) در نظام ارزش هاي مراجع مداخله كند. 2) بيان احساسات را در مراجع تشويق كند.
 3) تفكر منطقي مراجع را تشويق كند. 4) پاسخ هايي كه به سازگاري مراجع بيانجامد.
6- اگر مراجع بگويد: افسرده ام و دلم نمي خواهد سر كار بروم واشتهايم كم شده است و مشاور بخواهـد از مهـارت انعكـاس احسـاس
استفاده كند در پاسخ او مي گويد:
 1) مشكل رفتاري پيدا كرده اي 2) ميلي به غذا نداري و بي اشتها هستي
 3) نگران وضعيت بدني و كار خودت هستي 4) غيبت تو در محل كارت زياد شده است.
7- مقاومت كامل مراجع چه پيامدي ممكن است داشته باشد؟
 1) مجادله با مشاور 2) بيانات متضاد 3) سرپيچي از دستورات 4) رفتار خصومت آميز
8- چنانچه مشاور متوجه قسمتي از گفته هاي مراجع نشود در اين صورت بايد:
 1) موضوع را به جلسه آينده موكول كند. 2) براي درك موضوع سؤال كند.
 3) كنجكاوي نكند و موضوع را رها سازد. 4) ايجاد رابطه گرمو صميمانه با مراجع
9- در كدام مرحله از مصاحبه مشاوره اي مشاور در صدد يافتن فلسفه و نظريه زير بنايي روش مشاوره خود بر مي آيد؟
 1) تقويت 2) وابستگي 3) مكاشفه 4) ثبات
10- تكنيك " قواعد " در نظريه پرز به چه منظوري به كار مي رود؟
 1) براي سازمان دادن به جلسه مشاوره 2) براي از بين بردن مقاومت ها
 3) براي پيش گيري از حاشيه روي مراجع 4) براي سرعت نتيجه گيري از جلسات مشاور

 پاسخنامه
1- گزينه ي «1» وابستگي مشاور به مراجع يعني توجه به نيازهاي خود و توجه به نيازهاي مشاور مانع پيشرفت درمان است.
2- گزينه ي «2» در مقطع دبستان با مشاهدهي علمي دانش آموزان ميتوان علايق، خصوصيات شخصي ورفتاري دانشآموزان
رادرك كرده واستعدادهاي ويژهي اورادريابند. بنابراين ميتواند جنبه ي پيشگيري داشته باشد.
3- گزينه ي «1» مراحل يك مشاورهي گروهي عبارت است از شناسايي، انتقال، عمل، پايان
4- گزينه ي «1» توجه مثبت، مشروط شامل پذيرش كامل مراجع به صورت غير داورانه است. درست به همان صورتي كه
هست يعني با تمام كاستيها و نقاط ضعفش و با تمام خصوصيات مثبت و نقاط قوتش
5- گزينه ي «2» وقتي مراجعي حزن و اندوه دارد مناسبترين پاسخ اين است كه مراجع تشويق شود تا احساساتش را بيان
كند واز طريق بيان احساساتش از بار اندوه روحياش كاسته شود.
6- گزينه ي «2» انعكاس احساس يعني بيان احساساتي كه توسط خود مراجع مطرح شده و اين فرآيند شفا بخشيدن از راه
رها كردن هيجانات را اصطلاحاً تخليهي هيجاني يا پالايش مينامند.
7- گزينه ي «4» در مقاومت كامل مراجع براي ادامهي مشاوره رغبتي نشان نميدهد و در صورت ادامهي مشاوره و افزايش
مقاومت ممكن است نسبت به مشاور رفتار خصومت آميزي در پيش گيرد.
8- گزينه ي «2» سؤال كردن از ديگر فنون مشاوره است و اگر مشاور متوجه قسمتي از گفته هاي مراجع نشود ميتواند از
مراجع سؤال كند و مسائل واضحتر گردد.
9- گزينه ي «4» درمرحله ي ثبات مراجع در صدديافتن فلسفه ونظريه ي زيربنايي است وبه مطالعه ي عميق وهمه جانبه ميپردازد.
10- گزينه ي «2» قواعد براي كمك به مشاور تدوين شده است تا با استفاده از آنها مقاومتها از بين برود و فرآيند بلوغ
شخصي را تسهيل كند.

نوع فايل: pdf

  سايز: 115kb

 تعداد صفحه:9


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/12  ساعت: ۱۳

 

مباني نظري و پيشينه تحقيق حسابرسي و نوع اظهار نظر حسابرس

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق حسابرسي و نوع اظهار نظر حسابرس


مشخصات فايل

تعداد صفحات 80
حجم 189 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي حسابداري


توضيحات كامل

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق حسابرسي و نوع اظهار نظر حسابرس

 

فرمت فايل: word

تعداد صفحات: 80

 

حسابرسي فرايندي است منظم وبا قاعده (سيستماتيك) جهت جمع آوري و ارزيابي بي طرفانه شواهد مربوط به فعاليت ها و وقايع اقتصادي به منظور تعيين درجه انطباق ادعاها (اظهارات) با معيار هاي از پيش تعيين شده و گزارشگري نتايج به افراد ذينفع. (كميته انجمن حسابداران امريكا، 1973، 2 به نقل از حساس يگانه، 1384، 135).

عبارت فرايند منظم وبا قاعده دلالت بر آن دارد كه فعاليت حسابرسي براساس برنامه ريزي انجام مي شود كه بر مبناي آن مجموعه اي از شواهد جمع آوري و ارزيابي مي شود و از اين طريق اهداف حسابرسي تحقق مي يابد. فرايند منظم وبا قاعده همچنين بدين معني است كه حسابرسي، حداقل در قسمت هايي از فرايندش بر مبناي روش هاي علمي انجام مي پذيرد.

جمع آوري وارزيابي بي طرفانه شواهد، شالوده حسابرسي است. اگر چه نوع وماهيت شواهد و معيارهاي ارزيابي مي تواند بين پروژه هاي مختلف حسابرسي متفاوت باشد، اما تمام حسابرسي ها، برمحور جمع آوري وارزيابي شواهد متمركز مي باشند.

موضوع مورد رسيدگي از يك سري ادعاهاي (اظهارات) مربوط به فعاليت ها و وقايع اقتصادي تشكيل شده است. اين ادعاها كه صراحتا ويا تلويحا عنوان مي شوند، در چارچوب تعريف حسابداري كه در بيانيه اساسي تئوري حسابداري (كميته مسئول تدوين بيانيه اساسي تئوري حسابداري وابسته به انجمن حسابداري امريكا (AAA) حسابداري را به صورت زير تعريف مي نمايد:حسابداري فرايندي شناسايي، اندازه گيري وگزارشگري اطلاعات اقتصادي جهت تصميم گيري آگاهانه به وسيله استفاده كنندگان آن اطلاعات است) ارايه شده است، قرار مي گيرند و«اطلاعات اقتصادي» ناميده مي شوند. دراينجا كلمه «اقتصادي» نمايانگر هر گونه شرايطي است كه منجر به تصميم گيري در تخصيص منابع محدود مي گردد. (نيكخواه ومجتهد زاده، 1378، 16-15).

 

3-2 انواع حسابرسي

با توجه به منظور اشخاص ذينفع از انجام هر حسابرسي وهمچنين برنامه ريزي هايي كه هر حسابرس با توجه به امكانات ومحدوديت هاي موجود جهت انجام كار حسابرسي انجام مي دهد تقسيم بندي هاي مختلفي جهت انواع حسابرسي از جنبه هاي گوناگون آن انجام شده كه اهم آنها به شرح زير مي باشد. (خسرو چرمي، 1385، 23).

 

1-3-2 انواع حسابرسي از نظردليل ارجاع كار

الف- حسابرسي الزامي: بدان معني كه هر يك از واحدهاي اقتصادي مطابق قوانين موجود يا به وسيله يكي از مراجع رسمي ملزم به انتخاب حسابرس مي باشند (ولو آنكه خود مايل به انتخاب آن نباشند) به عنوان مثال در شركت هاي سهامي عام مطابق مقررات بورس اوراق بهادار، سهامداران در مجمع عمومي عادي ساليانه ملزم به انتخاب حسابرس مي باشند و يا كليه شركت هاي سهامي عام وخاص مطابق مقررات قانون تجارت ايران ، ملزم به تعيين بازرسي قانوني مي باشند.

ب- حسابرسي اختياري: درچنين حالتي افراد ذيصلاح در هر واحد اقتصادي الزامي به انتخاب حسابرس نداشته وتنها در صورتي كه خود مايل باشند مي توانند اقدام به انتخاب حسابرس نمايند. به عنوان مثال انتخاب حسابرس (نه بازرس قانوني) توسط سهامداران در شركت هاي سهامي خاص.

 

فهرست مطالب

 تعريف حسابرسي

انواع حسابرسي

انواع حسابرسي از نظردليل ارجاع كار

انواع حسابرسي از نظر ماهيت رسيدگي

انواع حسابرسي از نظر زمان انجام كار

انواع حسابرسي از نظر شيوه انجام كار

انواع حسابرسي از ديدگاه ديگر

معيارهاي ارزيابي اطلاعات

مربوط بودن

تاييد پذيري (قابليت رسيدگي)

عاري بودن از سو گيري

كميت پذيري

عوامل توجيه كننده تقاضا براي حسابرسي

نقش اصلي حسابرسي

بعد كنترلي

بعد اعتبار بخشي

مفاهيم مهم حسابرسي

شواهد حسابرسي

نواع شواهد در حسابرسي

ماهيت شواهد حسابرسي

مراقبت هاي حرفه اي

ارايه منصفانه

استقلال حسابرس

اصول اخلاقي

نقش وجايگاه حسابرسي

نقش اقتصادي حسابرس

قانون تجارت و حسابرسي مستقل

محوريت استاندارد هاي حسابداري وحسابرسي

ابعاد نظام كنترل مالي در ايران

گزارش حسابرسي

موضوعاتي كه بر اظهار نظر حسابرس اثر دارد.

موضوعاتي كه بر اظهار نظر حسابرس تاثير ندارد

انواع گزارش هاي حسابرسي

معيارهاي عملكرد

شاخص هاي عملكرد مالي

روش هاي تجزيه و تحليل مالي

نسبت هاي مالي

ارتباط بين اهداف حسابداري و نسبت هاي مالي

طبقه بندي نسبت ها

نسبت هاي مالي مورد استفاده در اين تحقيق

نسبت هاي نقدينگي

نسبت هاي سود آوري

نسبت هاي سرمايه گذاري

نسبت اقلام دارايي به جمع دارايي

ساير نسبت هاي مالي استفاده در تحقيق

استفاده كنندگان نسبت هاي مالي

محتواي اطلاعاتي نسبت هاي مالي

نسبت هاي مالي وشاخص هاي عملكرد شركت هاي موفق

كاربرد نسبت هاي مالي در پيش بيني ناتواني مالي

انواع مدل هاي پيش بيني ورشكستگي

مدل آلتمن

مدل زيمسكي

مدل شيراتا

ويژگي هاي شركت هاي ورشكسته

روش هاي تحليلي

ارتباط بين معيارهاي عملكرد و گزارش حسابرس

مسئوليت حسابرس در رابطه با تداوم فعاليت شركت

تحقيقات انجام يافته مرتبط با تداوم فعاليت

اندازه شركت و اظهار نظر حسابرس

تحقيقات مرتبط با اندازه شركت

پيش بيني اظهار نظر حسابرس

انواع الگوهاي پيش بيني اظهار نظر حسابرس

پيشينه تحقيق

منابع و ماخذ


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۱۱

 

پاورپوينت خلاصه كتاب برنامه ريزي استراتژيك با رويكرد تدوين استراتژي

مديريت استراتژيك هنر و علم تدوين , اجرا و ارزيابي تصميمات وظيفه اي چندگانه است كه سازمان را قادر مي سازد به مقاصد خود دست يابد. مديريت استراتژيك شامل سه بخش اصلي تدوين , اجرا و ارزيابي استراتژي مي باشد.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 170
حجم 468 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

عنوان: پاورپوينت خلاصه كتاب برنامه ريزي استراتژيك با رويكرد تدوين استراتژي

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 170

خلاصه كتاب :
برنامه ريزي استراتژيك با رويكرد تدوين

تاليف: دكتراميني دكتر فروزنده دكترخباز

 

فهرست مطالب

مقدمه اي بر مديريت استراتژيك

مفهوم مديريت استراتژيك

تعامل بخش هاي سه گانه مديريت استراتژي

تدوين استراتژي

اجراي استراتژي

ارزيابي استراتژي

الگوي مديريت استراتژيك

تدوين استراتژي

چارچوب جامع تدوين استراتژي

فرايند انتخاب استراتژي

تعيين ماموريت و تهيه بيانيه ماموريت سازمان

مشخصات ماموريت

ويژگيهاي بيانيه ماموريت

تهيه بيانيه ماموريت

بيانيه ماموريت شركت فراپيوند

عناصر محيط عمومي

عناصر محيط تخصصي

اجزاي محيط خارجي شركت (شامل محيط عمومي و تخصصي)

ماتريس ارزيابي عوامل خارجي

كاربرگ هاي بررسي عوامل خارجي

ماتريس ارزيابي عوامل داخلي

تجزيه و تحليل داخلي و خارجي

ماتريس چهار خانه اي داخلي و خارجي شركت فراپيوند

تجزيه و تحليل سوات

شناسايي استراتژي هاي ممكن

ماتريس SPACE

تصميم گيري : ماتريس برنامه ريزي استراتژِك كمي (QSPM )شركت فراپيوند

مرحله تصميم گيري

ماتريس برنامه ريزي استراتژيك كمي

جذاب ترين استراتژي

تصميم گيري : ماتريس برنامه ريزي استراتژِك كمي (QSPM )شركت فراپيوند

سطوح مديريت استراتژيك

سطوح مديريت استراتژيك

سطح كل سازمان

سطح بخشي

سطح وظيفه اي

استراتژي هاي سطح سازمان

استراتژي هاي سطح كسب و كار

استراتژي هاي سطح وظيفه

مقايسه انواع استراتژيها

استراتژي سطح كل سازمان / شركت

استراتژي هدايتي

استراتژيهاي رشد

استراتژي ثبات

استراتژي هاي كاهش

استراتژي هاي پرتفوليو

استراتژي هاي سرپرستي

مراحل اصلي طراحي استراتژي سرپرستي

استراتژي هاي سطح كسب و كار

استراتژي هاي توسعه

ائتلاف استراتژيك

كنسرسيوم خدمات متقابل

شركت مختلط يا سرمايه گذاري مشترك

اعطاي مجوز ساخت يا فروش

مشاركت زنجيره ارزش

استراتژي هاي سطح وظيفه اي

استراتژي هاي تحقيق و توسعه

استراتژي تحقيق و توسعه و مزيت رقابتي

استراتژي هاي مديريت منابع انساني

استراتژيهاي سيستم هاي اطلاعاتي

نمونه موردي تدوين استراتژي

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۱۱

 

راهنماي استفاده از شاخص كرنل(فرم N2)

راهنماي استفاده از شاخص كرنل(فرم N2)


مشخصات فايل

تعداد صفحات 15
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي علوم انساني


توضيحات كامل

راهنماي استفاده از شاخص كرنل(فرم N2)

هدف و ماهيت شاخص كُنرل

جاي خالي ابزاري براي سنجش سريع روان پزشكي [1] و روان تني[2] افراد مختلف در شرايط متفاوت از مدت ها پيش احساس مي شد . شاخص كُنرل به صورت مجموعه اي از سؤال هاي مربوط به علايم بيماري روان تني و روان پزشكي اعصاب وروان[3] تدوين شد .كه به عنوان تاريخچۀ استاندارد شدۀ روان پزشكي و راهنماي مصاحبه مورد استفاده قرار مي گيرد و علاوه بر آن مي تواند از نظر آماري افراد مبتلا به اختلالات شديد شخصيتي و روان تني را از بقيه افراد جامعه متمايز سازد. اين شاخص به عنوان مكمل مصاحبه طراحي گرديد و نمي تواند جايگزين آن تلقي گردد مگر آنكه امكان مصاحبه وجودنداشته باشد

مراحل تكوين فرمN2

پايايي

روايي

معرفي سطوح برش

اجرا

نمره گذاري

موارد استفاده از شاخص كُرنل


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۰۶

 

تدوين طرح كسب وكار(BP)

پايان نامه دوره كارشناسي رشته مديريت بازرگاني


مشخصات فايل

تعداد صفحات 138
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي اقتصاد


توضيحات كامل

هدف از اين پژوهش آشنا كردن افراد با نحوه ي تدوين طرح كسب و كار(BP)، آموزش و تربيت افرادي است كه پس از گذراندن دوره BP توانايي لازم جهت تهيه يك طرح كسب و كار را بدست آورند و قادر باشند براي فعاليت اقتصادي موردنظر خود طرح كسب و كار تهيه نمايند.

در فصل اول اين پروژه ما با خود كلمه ي كسب و كار و كاربردهاي آن آشنا مي شويم.

در فصل دوم كسب و كار را از لحاظ مالي و اقتصادي، فني، بازار و توان مجري طرح مورد بررسي قرار مي دهيم.

در فصل سوم يك طرح BP به صورت كامل آمده است كه اين فصل افراد را با نحوه ي نگارش و تهيه يك طرح آشنا مي كند و به منظور كسب مهارت در اين زمينه انجام گرفته است.

در فصل چهارم اين پژوهش يك نمونه از فعاليت واقعي راتهيه كرده ايم و در اختيار استفاده كنندگان قرار داده ايم.

فهرست مطالب

فصل اول: مفاهيم اوليه. 3

كسب و كار چيست؟. 3

كلمات معادل كسب و كار. 3

معناي كسب و كار (باتوجه به تعريف). 3

انواع كسب و كار (از نظر گسترده). 3

انواع كسب وكار (از نظر حوزه فعاليت). 5

اهميت كسب وكار از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي.. 5

مهارت هاي مورد نياز كسب وكار. 6

مهارت هاي مالي و اقتصادي:6

مراحل سرمايه گذاري.. 6

عبارات معادل طرح كسب و كار. 7

طرح كسب و كار( BP)چيست؟. 7

اجزاي طرح كسب و كار ( BP). 8

مزاياي يك طرح كسب و كار ( BP) خوب چيست؟. 8

چه كسي بايد طرح ( BP)را تهيه كند؟. 8

چرا بايد طرح كسب و كار ( BP)تهيه كنيم؟. 9

ذي نفع و مخاطب ( BP) كيست؟. 9

آن دسته از كاركنان شركت كه در تهيه يك طرح كسب وكار( BP) مشاركت دارند؟. 9

مراحل تهيه طرح كسب و كار BP.. 10

چرخه حيات كسب و كار هاي كار آفرينانه. 10

نكاتي در مورد طرح BP.. 11

فصل دوم: ساختار كلي كسب و كار BP.. 13

بخش اول : كليات.. 13

شرح كسب وكار. 13

اهداف طرح كسب وكار. 13

مزاياي نسبي طرح.. 14

شرح محصولات و خدمات طرح.. 14

چرخه عمر محصول يا مراحل دوره عمر محصول.. 14

مجوزهاي قانوني لازم. 15

معرفي مجري طرح.. 16

نيروي انساني طرح.. 16

بخش دوم:مطالعه بازار 18

انواع بازارها ازديدگاه هاي مختلف (ازنظر فعاليت،سازماني،اقتصادي). 18

انواع بازار از نظر اقتصادي.. 19

نفوذ به بازار. 20

برآورد عرضه. 20

برآورد تقاضا20

جمع بندي و تحليل بازار:21

بازاريابي.. 21

اهداف بازاريابي.. 21

مفاهيم اساسي بازاريابي.. 22

آميخته هاي بازاريابي (4p). 22

تعريف آميخته هاي بازاريابي.. 23

بخش سوم :ارزيابي و برآوردهاي فني طرح 26

فرايند توليد.. 26

دستگاه ها وتجهيزات طرح.. 27

تاسيسات، تجهيزات، وسايل و ابزارآلات.. 27

شرح تجهيزات مورد نياز طرح.. 28

مواد اوليه مصرفي.. 28

انواع مواد اوليه. 28

محوطه سازي.. 29

ساختمان ها29

ظرفيت توليد (كالا يا خدمات ). 30

روزهاي فعال كاري سالانه. 31

نيروي انساني.. 31

مشخصات محل اجراي طرح.. 32

بخش چهارم: ارزيابي مالي،اقتصادي طرح 34

هزينه ها35

سرمايه ثابت:36

هزينه هاي قبل ازبهره برداري.. 36

هزينه هاي جاري (هزينه هاي دوران بهره برداري). 37

هزينه ي مواد مصرفي.. 37

هزينه ي حقوق ودستمزد. 38

هزينه استهلاك سالانه. 38

هزينه تعميرات ونگهداري.. 39

هزينه ي مالي طرح.. 39

سودسالانه ي طرح.. 40

برآوردسرمايه درگردش طرح.. 41

نحوه ي تامين سرمايه طرح از داخل.. 41

نحوه ي تامين منابع براي توسعه كسب و كار از خارج شركت... 41

صورت هاي مالي طرح.. 42

شاخص مالي، اقتصادي.. 45

شاخص (1) : نقطه سر به سر طرح.. 46

هزينه هاي ثابت... 47

هزينه هاي متغير طرح.. 48

شاخص (2) و (3) : نرخ و دوره ي برگشت سرمايه ي طرح.. 48

شاخص (4) : خالص ارزش فعلي (NPV). 49

شاخص (5) : نرخ بازده ي داخلي (IRR). 50

شاخص (6) و (7) :سرانه سرمايه گذاري طرح و سرانه اشتغال.. 50

شاخص (8) : نسبت سود به هزينه ي كل طرح.. 51

شاخص (9) : نسبت سود به سرمايه طرح.. 51

ساير شاخص ها ي مالي – اقتصادي طرح.. 52

تجزيه و تحليل نقاط قوت،ضعف،فرصت ها وتهديدها (swot). 53

جمع بندي نهايي طرح.. 53

ضمائم و پيوست هاي طرح.. 54

فصل سوم. 55

فرمت طرح كسب و كار BP. 55

برآورد سرمايه ثابت طرح.. 62

برآورد هزينه هاي سالانه ي دوران بهره برداري طرح.. 66

صورت هاي مالي طرح.. 70

شاخص هاي مالي،اقتصادي طرح.. 72

فصل چهارم. 75

يك نمونه طرح تفصيلي از كسب و كارBP75

بخش4-1: چكيده مطالعات فني، مالي و اقتصادي.. 76

بخش4-2 : كليات معرفي محصول.. 77

مقدمه. 77

تعريف، ويژگيها و مشخصات فني محصول.. 77

نام و كاربرد محصول.. 78

طبقه بندي محصول.. 78

ويژگيها و مشخصات فني محصول.. 78

بسته بندي محصول.. 78

شماره تعرفه گمركي.. 79

استاندارد محصول.. 79

كالاهاي قابل جانشيني.. 80

بررسي بازار و قيمت فروش... 80

بررسي روند مصرف.. 80

بررسي روند وارد اتو صادرات.. 81

بررسي قيمت فروش محصول مشابه. 81

نتيجه گيري.. 81

بخش 4-3: بررسي و برآوردهاي فني.. 82

مقدمه. 82

ارائه روشهاي مختلف توليد.. 82

تشريح جامع فرآيند توليد.. 83

بررسي مناطق،مراحل وشيوههاي كنترل كيفيت... 83

كنترل كيفيت مواداوليه. 83

كنترل كيفيت فرآيند.. 84

كنترل كيفيت محصول نهايي.. 84

تعيين ظرفيت،برنامه توليد و شرايط عملكرد واحد.. 84

برآورد ميزان مصرف مواداوليه. 85

كاغذ تيشو. 85

كارتن بسته بندي.. 86

لوله مقوايي.. 86

كيسه پلي اتيلني.. 87

دستگاهها و تجهيزات خط توليد. 87

معرفي دستگاهها و تجهيزات خط توليد.. 88

نقشه استقرار ماشين آلات.. 89

تجهيزات و تأسيسات عمومي.. 91

آزمايشگاه. 91

تعميرگاه. 91

تأسيسات برق.. 91

تأسيسات آب.. 95

تجهيزات حمل و نقل.. 96

تأسيسات سوخت رساني.. 96

سايرتأسيسات.. 97

محاسبه نيروي انساني مورد نياز. 98

برآورد پرسنل توليدي.. 98

برآورد پرسنل غيرتوليدي.. 99

محاسبه سطح زيربنا و مساحت موردنياز. 99

مساحت سالن توليد.. 100

مساحت انبارها100

مساحت تأسيسات و تعميرگاه. 103

مساحت آزمايشگاه. 103

مساحت ساختمانهاي اداري،رفاهي و خدماتي.. 103

مساحت زمين،ساختمان و محوطه سازي.. 104

نقشه جانمايي ساختمانها107

زمانبندي اجراي پروژه. 108

بخش 4-4:بررسي هاي مالي و اقتصادي.. 109

مقدمه. 109

اطلاعات مربوط به سرمايه در گردش و برآورد آن.. 110

برنامه توليد ساليانه. 110

مقدار و ارزش مواد اوليه مصرفي.. 111

هزينه هاي تأمين انواع انرژي مورد نياز. 112

هزينه خدمات نيروي انساني.. 112

جمع بندي اجزاء و برآورد سرمايه در گردش... 113

اطلاعات مربوط به سرمايه ثابت و برآورد آن.. 115

هزينه ماشين آلات و تجهيزات خط توليد.. 115

هزينه تجهيزات و تأسيسات عمومي.. 117

هزينه زمين، ساختمان و محوطه سازي.. 118

هزينه وسائط نقليه عمومي و وسايل حمل و نقل.. 119

هزينه لوازم و اثاثيه اداري.. 119

هزينه هاي قبل از بهره برداري.. 119

جمع بندي اجزاء و برآورد سرمايه ثابت... 121

كل سرمايه گذاري.. 122

هزينه هاي توليد. 122

هزينه هاي ثابت... 122

هزينه هاي متغير. 123

قيمت تمام شده محصول.. 124

صورتهاي مالي و شاخصهاي اقتصادي طرح.. 125

ارزيابي مالي و اقتصادي طرح.. 125

نتيجه گيري:126

منابع:127


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۰۵

 

پاورپوينت خلاصه كتاب دستنامه برنامه ريزي استراتژيك

مديريت استراتژيك هنر و علم تدوين , اجرا و ارزيابي تصميمات وظيفه اي چندگانه است كه سازمان را قادر مي سازد به مقاصد خود دست يابد. مديريت استراتژيك شامل سه بخش اصلي تدوين , اجرا و ارزيابي استراتژي مي باشد.


مشخصات فايل

تعداد صفحات 159
حجم 3666 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

عنوان: پاورپوينت خلاصه كتاب دستنامه برنامه ريزي استراتژيك تاليف: دكتر سيد محمد اعرابي

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 159

 

مفهوم مديريت استراتژيك

مديريت استراتژيك هنر و علم تدوين , اجرا و ارزيابي تصميمات وظيفه اي چندگانه است كه سازمان را قادر مي سازد به مقاصد خود دست يابد. مديريت استراتژيك شامل سه بخش اصلي تدوين , اجرا و ارزيابي استراتژي مي باشد.

تدوين استراتژي

در اين مرحله ماموريت سازمان / شركت تعيين شده , عوامل خارجي و داخلي بررسي مي شوند تا فرصت ها , تهديدها , قوت ها و ضعف ها مشخص شوند و بر اساس آنها اهداف و استراتـژيهاي مختلف سازمان در سطوح مختلف تعيين شوند.

اجراي استراتژي

در اين مرحله استراتژي هاي تعيين شده در مرحله تدوين بايستي به اجرا درآيند. براي اجراي استراتژي ابتدا اهداف و سياست ها در راستاي ماموريت و استراتژي ها تعيين شده و بر اساس آنها منابع سازمان تخصيص داده مي شوندو سپس در ساختار مناسبي و با فرهنگ سازنده هدايت مي شوند تا استراتژي ها به اجرا درآيند.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۰۴

 

پرسشنامه صميميت اجتماعي ميلر و لفكورت

پرسشنامه صميميت اجتماعي ميلر و لفكورت


مشخصات فايل

تعداد صفحات 6
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي پرسشنامه


توضيحات كامل

پرسشنامه صميميت اجتماعي ميلر و لفكورت

    اين مقياس را ميلر و لفكورت[1] براي ارزيابي صميميت دريافتي از روابط مختلف، طراحي نمودند. پرسش هاي مقياس ياد شده به وسيله مصاحبه هاي سازمان يافته كه در آن شركت كنندگان به بحث درباره نقش صميميت در تمامي روابط خود كه شامل ارتباط با دوستان، آشنايان و اعضاي خانواده مي پرداختند، تدوين شد. اين مقياس دربردارنده دو گروه پرسش مي باشد كه 6 پرسش براي توصيف رواني صميميت و 11 پرسش ديگر به شدت صميميت تجربه شده در زمان كنوني اختصاص داده شده اند.

پايايي

روايي

منبع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

[ ]