خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
خواب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/27  ساعت: ۰۷

 

مجموعه ورزشي تفريحي بانوان

موضوع وقتي اهميت بيشتري مي يابد كه دريابيم هيچگاه تربيت نيروي جسماني بدون توجه به تعليم و تربيت نبوده است و ايرانيان باستان تربيت توامان جسم و روح را مدنظر قرار داده اند استرابون (مورخ) در اين زمينه چنين مي نويسد تربيت اخلاقي و روحي و معنوي در ايرانيان با آموزش نبرد وفعاليت هاي ورزشي توام بود و وي مي افزايد جوانان نيرومند ايران بواسطه راستي كه در


مشخصات فايل

تعداد صفحات 97
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي معماري


توضيحات كامل

فهرست مطالب

فصل اول :1

مقدمه1

تاريخ ورزش در ايران1

ورزش در ايران باستان1

ورزش در ايران قديم3

ورزش در ايران معاصر4

توريسم6

جهانگردي چيست؟7

تاريخ جهانگردي8

جهانگردي داخلي:8

جهانگردي بين المللي:10

فصل جهانگردي خارجي11

جهانگردي داخلي در ايران:11

فصل دوم :14

تجربه ها14

نمونه ها و مصاديق راه گشا:14

بررسي نمونه ها15

2-1 مجموعه تفريحي – ورزشي شركت نفت فلات قاره15

2-2 مجموعه ورزشي رفسنجان16

2-3 مجموعه ورزشي در شهر نانت فرانسه17

2-4 استاديوم المپيك گواندنگ18

2-5 مركز تفريحي ورزشي ايست هامپتون19

2-6 استخر شناي سرپوشيده بيوتي20

فصل سوّم :21

بررسي اقليم مورد نظر21

3-1 ميزان بارندگي21

3-2 مطالعات زمين لرزه در يزد23

3-3 تاريخچه و وضع موجود23

3-4 نتيجه و پيشنهاد:24

3-5 تأثير عوامل اقليمي بر معماري24

3-6 مشكلات اقليمي در شهر يزد:25

3-7 مقابله با مشكلات اقليمي در شهر يزد26

3-8 اصول طرح ريزي در رابطه با مشكلات اقليمي گرم و خشك26

3-9 اشاره:29

3-10 نتيجه32

بررسي سايت مورد نظر:34

فصل چهارم40

ضوابط و استانداردهاي طراحي40

4-1 مجموعه هاي ورزشي40

4-2 فضاهاي ورزشي41

4-2-1 خصوصيات اصلي كف هاي ورزشي41

4-3 ضوابط برنامه – استانداردهاي برنامه ريزي42

4-3-1- فضاهاي ورزشي42

ورزش42

ملاحظات اوليه43

4-3-2 بازي تنيس44

4-3-3 بازي بسكتبال45

4-3-4 بازي واليبال45

4-3-5 تنيس روي ميز46

4-3-6 بازي هندبال47

4-3-7 بازي بدمينتون47

4-3-8 بدنسازي48

4-3-9 بازي اسكواش48

4-3-10 پيست اسكيت49

4-3-11 دوچرخه سواري50

4-3-12 استخر شنا50

4-3-13 استخر آموزشي (كودكان)52

4-3-14 استخر هاي مسابقه52

4-3-15 استخر تفريحي52

4-3-16 سونا53

4-5 فضاهاي تفريحي53

4-5-1 بيليارد54

4-5-2 بازيهاي كامپيوتري54

4-5-3 سالن اجتماعات چند منظوره (آمفي تئاتر)54

4-6 برنامه ريزي فضايي57

4-6-1 بخش ورزشي57

4-6-2 فضاهاي فرهنگي58

4-7 شرح خصوصيات اجزاء برنامه - خصوصيات كيفي و كمي61

4-7-1 سالن سرپوشيده ورزشي61

4-7-2 سالن ورزشهاي آبي64

4-7-3 زمينهاي روباز ورزشي66

4-7-4 پيست اسكيت66

4-7-5 جاده تندرستي66

4-7-6 مسير دوچرخه سواري67

4-7-7 پارك بازي كودكان67

4-7-8 سالن بيليارد68

4-7-9 بازيهاي كامپيوتري و كافي نت69

4-7-10 آمفي تئاتر سرپوشيده70

4-7-11 گالري71

4-7-12 رستوران72

4-7-13 بخش مديريتي واداري74

4-7-14 بخش تجاري76

4-7-15 پاركينگ76

4-7-16تأسيسات77

4-7-17 رفاهي – خدماتي77

4-8 خلاصه برنامه79

منابع لاتين82

شرح مختصر:

فصل اول :

مقدمه

تاريخ ورزش در ايران

1-ورزش در ايران باستان.

2-ورزش در ايران قديم.

3-ورزش در ايران معاصر.

ورزش در ايران باستان

با انكه از تاريخ باستان و بخصوص ورزش و تربيت بدني در آن زمان كمتر اطلاعاتي در دست ا ست ولي شواهدي موجود است كه نشاندهندۀ آن است كه ايرانيان باستان به تربيت بدني همراه با پرورش فكري و روحي توجه فراواني داشته اند.

ايرانيان كه آريائيهاي كوچ كرده و مهاجر به سرزمين ايران در حد فاصل درياي خزر در شمال و خليج فارس در جنوب بودند وبراي بدست آوردن سرزمين خود و حفظ گسترش و كشور گشائيهاي آينده احتياج به پرورش نيروهاي جوان نيرومند و كار آزموده داشتند. سيستمي بوجود آورده بودند كه در آن بطور اساسي به تربيت بدني توجه مي شد.

هرودوت در اين زمينه چنين مي نويسد: از 5 سالگي تا 20 سالگي به سه اصل توجه داشتند اسب سواري، طرز استفاده از تير و كمان و حقيقت گويي. جوانان فعاليت خود را كه عبارت بود از دويدن، استفاده از قلاب سنگ و پرتاب زوبين، پيش از طلوع آفتاب آغاز مي كردند. آنها همچنين مي آموختند كه گرما و سرماي شديد را تحمل كنند و با جيره كم بسازند، رژه هاي طولاني بروند. از رودخانه بدون آسيب ديدن اسلحه عبور كننده و در فضاي باز بخوابند.

آنان به شكار و سوار كاري علاقه زيادي داشتند، بچه ها از 7 سالگي به بعد عملا روي زين اسب مي نشستند و تمرينات رزمي را در ساعات صبح مي دادند. درست كردن اسلحه و رسيدن به امور مزرعه جزء كارهاي بعد از ظهر آنها بود.

گزنفون (مورخ) مي نويسد: اولين ملتي كه مدارس مخصوص ايجاد كرد و جوانان خود را بدون رعايت اصل و نصب، بطور يكسان در آنجا تحت تعليم و تربيت قرار داد ايرانيان دوره هخامنشي بودند.

همچنين هرودوت در بخش ديگري چنين مي نويسد:

داريوش آنچنان پهلواني بود كه برف و باران و يخبندان و تاريكي نمي توانست تحت هيچ شرايطي او و لشكريانش را از حركت باز دارد.

موضوع وقتي اهميت بيشتري مي يابد كه دريابيم هيچگاه تربيت نيروي جسماني بدون توجه به تعليم و تربيت نبوده است و ايرانيان باستان تربيت توامان جسم و روح را مدنظر قرار داده اند. استرابون (مورخ) در اين زمينه چنين مي نويسد: تربيت اخلاقي و روحي و معنوي در ايرانيان با آموزش نبرد وفعاليت هاي ورزشي توام بود و ... وي مي افزايد: جوانان نيرومند ايران بواسطه راستي كه در نتيجه تعاليم عالي قانون خانواده و مدرسه و جامعه به آنها مي رسيد از هرگونه نقصي مبرا بودند.

دكتر «آدالف راپ» نيزدر كتاب خود موسوم به «مذهب و ايرانيان باستان» توجه توامان به تعليم و تربيت به همراه پرورش نيروي جسماني در ايرانيان باستان را يادآوري مي نمايد. بدين ترتيب ايرانيان قبل از آنكه به مرحله زورمندي وارد شوند به زيور اخلاق و فتوت آراسته مي شدند.

در اوستا كتاب مقدس زردشت از قول دوشيزگان ايراني دعايي با اين مضمون آمده است: اي اهورا مزداي بزرگ ما دختران پاك و پاكدامن توايم، به ما همسري عطا كن كه نيرومند و قهرمان باشد. همسري كه زيبايي او برازنده باشد ودر سراسر زندگي هر دو ما، بتواند معيشت ما و خود و فرزندان خويش را تأمين نمايد و به ما اولاد شايسته فكر و قهرمان دهد. همسري عطا فرما كه به فهم و حاضر زبان باشد «ايزدهوما» به زنان نيكو پسران قهرمان عطا مي فرمايد.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/26  ساعت: ۱۳

يخچال ايستكول مدل TM-835 

قيمت محصول : 1345000 تومان

برند : EastCool

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

نقد و بررسي تخصصي

چه در زمستان و چه در تابستان، هميشه وجود يخچال و سردكننده‌ها يك نياز اساسي است. اين شاخه‌ي محصولي آن‌قدر اهميت دارد كه توليد آن در ابعاد و اشكال مختلف صورت مي‌گيرد و شركت‌هاي متنوعي در سراسر جهان براي نيازهاي مختلف با توانايي مالي كم تا زياد كالاي خود را به بازار عرضه مي‌كنند. در زندگي امروزي ِخانواده‌ها يخچال و فريزر معمولاً با هم تهيه مي‌شود و از سري سايدباي‌سايد يا يخچال‌فريزرهاي دوقلو استفاده مي‌شود. اين دستگاه‌ها بسيار گران‌قيمت و البته كارآ هستند و فضاي زيادي از آشپزخانه را هم اشغال مي‌كنند. در رده‌ي بعدي، يخچال‌فريزرهاي "كمبي" يا "بالا و پاييني" هستند. كوچك‌ترين يخچال‌هاي توليد‌شده، در بازار جهاني به‌عنوان يخچال‌هاي هتلي شناخته مي‌شوند؛ البته نيازي نيست كه حتماً از آن‌ها در هتل استفاده شود، بلكه افراد مختلف نيز مي‌توانند نياز خود به سردكننده‌ها را در حد ابتدايي با آن‌ها برطرف سازند.

ساختار و بدنه

يخچال  «ايستكول » (EastCool) مدل «TM-835» دستگاهي كوچك و كاربردي است. ابعاد آن باعث مي‌شود تا بتوان آن را در هر مكاني استفاده كرد. اين محصول در دو رنگ نقره‌اي و سفيد توليد مي‌شود و اين امكان را فراهم مي‌سازد تا آن را با محيطي كه مي‌خواهيد آن را قرار دهيد هماهنگ كنيد . دقت داشته باشيد كه اين دستگاه مي‌تواند در آزمايشگاه‌ها و داروخانه‌ها و بسياري صنوف ديگر مورد استفاده قرار بگيرد و در اين شرايط عملكرد آن مهم است نه زيبايي ظاهر و محل قرارگيري آن؛ ابعاد كوچك و وزن كم يخچال محدوديت محل استفاده از آن را برطرف مي‌سازد. اين دستگاه ظاهر زيبايي دارد و در زير آن پايه قرار دارد كه استفاده از اين دستگاه را در محيط‌هاي مرطوب نيزممكن مي‌سازد. اين پايه قابل تنظيم است و استفاده از يخچال را در محيط‌هاي شيب‌دار آسان‌تر مي‌كند. اكثر يخچال و فريزهاي ميني يا هتلي داراي دستگيره روي در نيستند و در اين مدل نيز دستگيره به‌صورت مخفي طراحي شده است.

طبقات يخچال

اين محصول ايستكول داراي دو طبقه‌ي داخلي است و اين طبقات قابل تنظيم است، به‌طوري‌كه مي‌توان آن‌ را در شيارهاي ازپيش‌تعيين‌شده در بدنه‌ي يخچال، در سه حالت تنظيم كرد. طبقات ساخته شده از ميله‌هاي فلزي است و يك صندوق شيشه‌اي هم در قسمت پاييني يخچال در نظر گرفته ‌شده كه مي‌توان ميوه يا يا كيسه‌هاي محتوي مواد مختلف را در آن قرار داد. يخچال ايستكول مدل TM-835 داراي سه طبقه روي در است كه مي‌توان از آن‌ها براي نگه‌داري بطري‌هاي كوچك و بزرگ استفاده كرد؛ در طبقه بالايي نيز مكاني براي قرار دادن 4 تخم‌مرغ و پنير و كره پيش‌بيني شده است. البته بايد توجه داشت كه در نبايد زياد سنگين شود.

رده مصرف انرژي

 مصرف برق يكي از موارد مهم در انتخاب يخچال است. يخچال‌ها هميشه در حال كار هستند و بخشي از مبلغ قبض برق مربوط به كاركرد آن‌هاست. اكثر محصولات توليدي كارخانه‌هاي جهان با به‌كارگيري تكنولوژي‌هاي نوين رو به كاهش مصرف انرژي و افزايش راندمان هستند و بين A  تا A+++ رقابت مي‌كنند، ولي در كل رده مصرف انرژي دريخچال‌هاي كوچك هتلي كمي متفاوت است و رده انرژي اين محصول B است.

فريزر-يخدان

شايد بعضي به قسمت بالايي اين يخچال كه داراي درپوشي پلاستكي است فريزر بگويند كه غلط هم نيست؛ ولي معمولاً در يخچال‌هاي اين‌چنيني اين قسمت را يخدان مي‌نامند. گذاشتن ظروف مخصوص براي تهيه‌ي يخ قالبي ابتدايي‌ترين كار آن است؛ ولي در ابعاد و حجم كم مي‌توان براي نگه‌داري گوشت و مرغ يا موادي كه نياز به انجماد دارند نيز از آن استفاده كرد. بايد دقت داشت كه انجماد مواد غذايي با توجه به توان دستگاه مدت بيشتري نسبت به دستگاه‌هاي حرفه‌اي‌تر طول مي‌كشد و در دماي پايين‌تري عملكرد فريز انجام مي‌شود. البته دماي يخدان به‌وسيله درجه‌اي كه در كنار يخدان قرار گرفته، قابل تنظيم است. يك دكمه نيز در زير اين تنظيم درجه ولومي قرار دارد كه با فشار آن مي‌توان محفظه يخدان را برفك‌زدايي كرد و آبي كه از برفك‌زدايي يخدان مي‌چكد داخل سيني زير اين محفظه خواهد ريخت.

بخريم يا نخريم؟

يخچال ايستكول مدل  TM-835دستگاهي ساده و زيباست كه كار سردكردن و انجماد را انجام مي‌دهد. دستگاه ابعاد و وزن كم و گنجايش مناسبي (با توجه به ابعاد) دارد. صداي دستگاه كمي زياد است و براي داخل اتاق‌خواب توصيه نمي‌شود. در فواصل زماني كوتاه قسمت فريزر بايد تميز شود تا برفك آن پاك شود. درنهايت اين دستگاه براي استفاده در محل كار، مصرف كاركنان مغازه‌ها يا مراكز درماني كوچك كاربرد زيادي دارد؛ البته افرادي مانند دانشجوها و... كه به‌صورت موقتي در محلي ساكن هستند نيز از مزاياي اين دستگاه مي‌توانند بهره‌مند شوند.

اينفوگراف

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/25  ساعت: ۱۶

اتوبخار فيليپس مدل GC2998/80 

قيمت محصول : 829000 تومان

برند : Philips

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

نقد و بررسي تخصصي

دستگاه‌هاي اتوي برقي سال‌هاست كه جاي خود را در هر خانه‌اي پيدا كرده‌اند و براي داشتن ظاهري آراسته و مرتب به كمك ما آمده‌اند. اتوبخار پرطرفدارترين عضو خانواده‌ي اتوها است كه در كنار ساير مدل‌هاي اتو شامل اتوهاي مخزن‌دار، پرسي و بخارگرها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اتوبخارها اندازه‌ي كوچك‌تري نسبت به ساير مدل‌ها دارند و حمل و استفاده از آن‌ها آسان‌تر است. اتوبخار «فيليپس» مدل «GC2998/80» دستگاهي كارآمد از شركت فيليپس است. در ادامه با اين دستگاه و خصوصيات شاخص آن بيشتر آشنا مي‌شويم.

طراحي و ساخت

بدنه‌ي اتوبخار GC2998/80 از جنس پلاستيك مستحكم و با تركيب رنگ مشكي و قرمز ساخته شده است. قسمت مخزن آب طراحي نيمه‌شفاف دارد مشاهده‌ي ميزان آب باقيمانده به راحتي ممكن باشد. اين مخزن گنجايش 320 ميلي‌ليتر را دارد و از طريق دريچه‌ي تعبيه شده روي قسمت بالاي دسته‌ي اتو قابل دسترسي و پرشدن است.

در ساخت سيم برق به دوام آن توجه زيادي شده است. سيم برق اتو داراي روكش پارچه‌اي از نوع بافت است موجب كاهش آسيب‌پذيري و قطع سيم بر اثر خم و راست شدن مي‌شود و در نهايت به طول عمر بيشتر دستگاه مي‌انجامد. كفي اتو از جنس استيم‌گلايد ساخته شده است و علاوه‌بر حركت رواني كه روي سطح پارچه دارد، در برابر خط و خش از مقاومت خوبي برخوردار است.

عملكرد

براي تنظيم دماي كار اتو كافي است از دكمه‌ي پيچي تعبيه شده در زير دسته استفاده كنيد. با چرخش اين دكمه و با توجه به نوع پارچه‌اي كه قصد اتوكشي آن را داريد، مي‌توانيد بهترين عملكرد را براي دستگاه انتخاب كنيد. انتخاب درست تنظيمات با توجه به نوع پارچه اهميت زيادي در فرآيند اتوكشي دارد و دماي زياد ممكن است موجب برق‌افتادن، سوختن يا آب‌شدن پارچه شود. همچنين اتوبخار GC2998/80 مجهز به سيستم رسوب‌زداي داخلي است كه به حفظ كيفيت عملكرد بخار دستگاه در طول زمان كمك مي‌كند.

سيستم خاموش‌سازي خودكار اتو ايمني كار با آن را تضمين مي‌كند. اين دستگاه در صورت عدم كاركرد در حالت ايستاده پس از 8 دقيقه و در حالت خوابيده پس از 30 ثانيه به طور خودكار خاموش مي‌شود. اسپري داخلي نيز از ديگر قابليت‌هاي اين اتو است كه از طريق منفذ كوچك جلوي دستگاه انجام مي‌شود. با فشردن دكمه‌ي مخصوص اين عملكرد آب با فشار و به ميزان كم از منفذ اسپري خارج مي‌شود. اسپري آب با ايجاد رطوبت بيشتر در سطح پارچه به رفع سريع‌تر چين و چروك‌ها كمك زيادي مي‌كند.

جمع بندي

به طور كلي اتوبخار مدل GC2998/80 دستگاهي كوچك و كاربردي براي مصارف روزمره است كه به خوبي مي‌تواند نيازهاي اتوكشي يك خانواده را پاسخگو باشد. بخاردهي عمودي، سيستم ضدچكه، دسته‌ي نرم و راحت از ديگر خصوصيات قابل توجه اين مدل هستند كه آن را تبديل به گزينه‌ي خوبي براي كاربردهاي خانگي كرده‌اند.

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/23  ساعت: ۰۴

 

پاورپوينت مراقبت هاي ويژه در اعمال جراحي مختلف

مقدمه مراقبت هاي ويژه در اعمال جراحي مختلف تقريبا براي همه اعمال جراحي مراقبت هاي معمول پرستاري در ريكاوري قابل اجراست اما هر بيمار با توجه به نوع عمل جراحي مشكلات زمينه اي همراه نياز به توجهات خاصي داشته كه بي شباهت به مراقبت هاي پرستاري بعد از عمل در بخش نميباشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 28
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي پزشكي


توضيحات كامل

پاورپوينت مراقبت هاي ويژه در اعمال جراحي مختلف

مقدمه:

مراقبت هاي ويژه در اعمال جراحي مختلف تقريبا براي همه اعمال جراحي مراقبت هاي معمول پرستاري در ريكاوري قابل اجراست اما هر بيمار با توجه به نوع عمل جراحي مشكلات زمينه اي همراه نياز به توجهات خاصي داشته كه بي شباهت به مراقبت هاي پرستاري بعد از عمل در بخش نميباشد

بنابراين پرستار ريكاوري علاوه بر انجام مراقبت هاي پرستاري مربوط به خروج بيمار از بيهوشي همزمان مراقبت هاي پرستاري خاص آن عمل جراحي را نيز آغاز ميكند

¨جراحي هاي چشم:

بيشتر اين بيماران به دليل بسته بودن چشم و نگراني از نتايج عمل بي قرار بوده و نياز به آرامش و اطمينان خاطر دارند

اكثر بيماران به دليل جلوگيري از سرفه و زور زدن و استفراغ كه باعث افزايش فشار داخل چشم ميشود براي آن ها از دارو هاي ضد تهوع استفاده ميشود كه اين امر باعث حفظ آرامش بيمار ميشود

اين بيماران تا زمان هوشياري كامل به يك پهلو قرار گرفته و پس از بيداري براي كاهش فشار چشم دو بالش در زير سر بيمار قرار ميگيرد.

.......................

¨ترميم ديواره ي بيني (سپتوپلاستي):

در اين عمل به دليل پگ كردن و آتل بندي بيمار و همچنين دريافت بيهوشي امكان انسدادهوايي و ديسترس تنفسي وجود دارد. وضعيت نشسته بهترين پوزيشن براي بعد از عمل است كه تخليه ترشحات و تنفس راحت تر است

اكسيژن داده ميشود .تعدادو عمق و ريتم تنفس بيمار مرتب ارزيابي ميشود

توجه به صداهاي ريز و علائم تنگي و .....................

..................

جراحي حلق:

مشكلات اين بيماران به ويژه عمل تراكئوستومي انسداد راه هوايي و اختلال در تكلم است.

مراقبت ها جهت جلوگيري از ديسترس تنفسي است.

بنابراين كنترل علائم حياتي و سطح اكسيژن خون ضروريست چون.................

خونريزي بعد از عمل يك عامل بالقوه است بنابراين................

جراحي لوزه(تانسيلكتومي):

وضعيت بيمار بعد از عمل جراحي به حالت خوابيده به پهلوست .

اين عمل وضعيت خاص خود(نيمه شكمي) را داردبه علاوه ي بالشي كه جهت پيشگيري از............

در ريكاوري

بيمار به يك پلو قرار داده ميشود

سر تخت كمي پايين ميايدكه باعث تسهيل در خروج ترشحات ميشود حفظ اين حالت تا .....................

توجه به علائم انسداد و ....................

برداشتن لوزه باعث خونريزي شده و علائم ...........................

..........................


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/22  ساعت: ۰۷

 

بررسي نقش عنصر انساني (كاركنان ) در بروز سوانح دريايي

وقوع سوانح متعدد دريايي ناشي از خطاي انساني سالانه موجب خسارات جاني ، مالي و آسيب به محيط زيست دريايي مي گردد از جمله در سال 1385 بيش از 300 مورد سانحه دريايي در كشور بوقوع پيوسته كه عمدتاً در بروز آنها انسان نقش داشته است1 كه علاوه بر خسارت مالي، جان انسانها نيز از دست رفته يا با تهديد جدي مواجه شده اند در بيشتر سوانح دريايي آسيب جدي به محيط زي


مشخصات فايل

تعداد صفحات 200
حجم 4 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

بررسي نقش عنصر انساني (كاركنان ) در بروز سوانح دريايي


وقوع سوانح متعدد دريايي ناشي از خطاي انساني سالانه موجب خسارات جاني ، مالي و آسيب به محيط زيست دريايي  مي گردد. از جمله در سال 1385 بيش از  300 مورد سانحه دريايي در كشور بوقوع پيوسته كه عمدتاً در بروز آنها انسان نقش داشته است[1] كه علاوه بر خسارت مالي، جان انسانها نيز از دست رفته يا با تهديد جدي مواجه شده اند. در بيشتر سوانح دريايي آسيب جدي به محيط زيست دريايي نيز وارد آمده است. انسانها در سطوح مختلف در صنعت دريانوردي نقش ايفا مي كنند ، از طراحي و  ساخت  يك كشتي گرفته تا  هدايت، كاربرد و مديريت ساحلي طيف حضور انسانها را در برمي گيرد. ملاحظه مي شود كه طيف وسيعي از امور را عنصر انساني انجام  مي دهد.

از سوي ديگر وجود "شرايط ناايمن نهفته" در فرآيندهاي مديريتي لزوم توجه به موضوع را بسيار حائز اهميت مي سازد . بدين معنا كه فرآيند اداره امور سازماني، شرايطي وجود دارد كه پنهان و پوشيده باقي مي ماند و در زمان مقتضي خود را آشكار و باعث وقوع سانحه مي گردد.

تجزيه و تحليل هاي سوانح و حوادث  دريايي در سي سال گذشته، نشان مي دهد كه با توجه به مرتبط بودن افراد در همه جوانب و امور مربوط به دريانوردي تقريباً كليه سوانح وحوادث دريايي به عوامل انساني مربوط مي شود و عامل بروز بيش از 90 درصد سوانح دريايي به طور مستقيم يا غير مستقيم به انسانها مربوط مي شود. خطاي انساني مهمترين علت بروز حوادث به شمار مي آيد، كه سازمان بين المللي دريانوردي[2] نيز از نقش كليدي عناصر انساني در بروز سوانح دريايي، نام مي برد.

در فعاليتهاي دريايي انسان كانون اصلي انجام امور را شكل مي دهد و عنصر انساني در محيط دريايي از لحاظ كاري و زيستي با محدوديتهايي مواجه است كه اين امر باعث بروز نارسائي و فقدان ثبات لازم براي كاركنان دريايي را ايجاب كرده است.  لذا شناخت پارامترهايي كه در خطاي انساني نقش دارند بسيار حائز اهميت است.

مسأله تحقيق آن است كه عوامل موثر و تأثير گذار بر عناصر انساني شناسايي گردد، بنابراين سئوال اصلي تحقيق اين است كه آيا عناصر انساني در وقوع سوانح دريايي،  تأثير مي گذارند؟

با شناسايي و درك عوامل ايجاد كننده يك سانحه يا رويداد دريايي و ارائه توصيه ها و اقدامات  جبراني واصلاحي مي توان از موارد مشابه در آينده، ممانعت نمود. از اين رو، پرداختن به مولفه هايي كه به انسانها مربوط مي شود  و شناسائي آنها مي تواند در جلوگيري از بروز سوانح آتي موثر باشد. بر همين اساس، تحقيق به دنبال يافتن علل بروز سوانح دريايي كه ناشي از عناصر انساني است، مي باشد[3].

فهرست مطالب

فصل اول : كليات طرح

مقدمه                                                    2

1-1  بيان مسئله                                          3

1-2 هدفهاي  تحقيق                                        4

1-3 اهميت  موضوع تحقيق و انگيزه انتخاب آن                            5

1-4 سئوالات و فرضيه هاي  تحقيق                                7

1-4-1 سئوالات تحقيق                                       7

1-4-2 فرضيه هاي تحقيق                                        7

1-5 مدل تحقيق                                            7

1-5-1 معرفي مدل تحقيق                                    8

1-6  تعاريف عملياتي متغييرها و واژه هاي كليدي                        12

1-6-1 متغييرهاي تحقيق                                    12

1-6-1-1 متغيير مستقل                                         12

1-6-1-2  متغيير  وابسته                                      12

1-6-2 عوامل انساني                                           12

1-6-3  سازماندهي روي كشتي                                12

1-6-4  شرايط كار و زندگي                                      13

1-6-5  عوامل مرتبط با كشتي                                       13

1-6-6 مديريت ساحلي                                       13

1-6-7  تاثيرات خارجي(محيطي)                                  13

1-6-8  سانحه دريايي                                 14

1-6-9  سانحه بسيار جدي                              14

1-6-10  سانحه جدي                                   14

1-6-11 خطاي انساني                                   15

1-6-12  طراحي ضعيف عوامل انسان                                   16

1-6-13  عدم آگاهي از نقش ، وظيفه ، مسئوليت                       16

1-6-14  سازمان بنادر و كشتيراني                                  16

1-6-15   شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران                        16

1-6-16  كشتيهاي تحت پرچم                                     16

1-6-17  كشتيهاي اقيانوس پيما                                 17

1-6-18 مخاطرات زيست محيطي                                17

1-6-19  نارسائي (خطاي)  فعال                                  17

1-6-20  شرايط ناايمن (خطرناك)  نهفته                             18

1-7 روش تحقيق                                            19

1-8 قلمرو تحقيق                                          19

1-8-1    قلمرو موضوعي                                       19

1-8-2 قلمرو مكاني                                      19

1-8-3 قلمرو زماني                                            19

1-9  جامعه آماري و حجم نمونه                                 20

1-9-1 جامعه آماري                                            20

1-9-2   حجم نمونه                                             20

1-10  محدويت ها  و مشكلات تحقيق                               20

فصل دوم مطالعات نظري

مقدمه                                                    22

2-1 عوامل موثر بر عناصر انساني                               24

2-1-1  محاسبات ذهني در افراد                                  24

2-1-2 حافظه                                              25

2-1- 3 زمان واكنش                                        26

2-1-4  تجسم                                              27

2-1- 5  مراقبت                                           29

2-1- 6 توجه گزينشي                                           30

2-2   استراحت و عملكرد                                       32

2-2-1  استراحت                                           32

2-2-2 مدل‌هاي عملكرد/ هوشياري                                 33

2-3 محيط و  استراحت / عملكرد، كاركنان                                                       35

2-3-1 عملكرد در گرما                                     35

2-3-2 خوابيدن در گرما                                        36

 2-3-3 عملكرد در سرما                                        36

2-3-4 خوابيدن در سرما                                        37

2-4    سر و صدا و عملكرد/ استراحت                                                           38

2-4-1 سر و صدا و عملكرد                                      38

2-4-2 سر و صدا و خواب                                        38

2-4-3  لرزش كشتي                                         38

2-4-4  تكان كشتي                                         39

2-4-4-1 اثرات كوبه‌اي                                     39

2-4-4-2  اثرات لرزشي                                     39

2-4-4-3 اثرات كج شدن                                     39

2-4-5 اثرات نور بر عملكرد/ استراحت                                40

2-5   نواخت شبانه روزي و عملكرد / استراحت                            42

2-5-1 نواخت شبانه روزي                                       42

2-5-2 كمبود خواب و عملكرد                                    44

2-5-3 طول زمان كاري و عملكرد                                 45

2-5-4 كاهش در عملكرد كاركنان                                 46

2-5-5  خستگي و فرسودگي تجمعي (انباشتي) جسمي و ذهني                  47

2-5-6  برنامه كار ـ استراحت در فعاليت‌هاي دريائي                      49

2-5-6-1 سيستم‌هاي با ثبات                                         50            

2-5-6-2 سيستم‌هاي كاري چرخشي                                   51

2-5-6-3 ساير روشهاي كار و استراحت                                                51

2-6   سازمانهاي بين المللي و سوانح دريايي                            53

2-6-1  كنوانسيون حقوق درياهاي سازمان ملل متحد                        53

2-6-2 كنوانسيون ها و توصيه نامه ها ي سازمان بين المللي كار                     53

2-6-2-1   كنوانسيون حداقل استانداردها در كشتي هاي تجاري 1976( كنوانسيون 147)    53

2-6-2-2  كنوانسيون جلوگيري از سوانح مربوط به دريانوردان 1970 ( كنوانسيون 134 )       54

2-6-2-3 توصيه نامه جلوگيري از سوانح مربوط به دريانوردان 1970 (كنوانسيون 142 )      54

2-6-2-4 اشاعه اطلاعات به مالكان كشتي و دريانوردان                          55

2-6-3 كنوانسيونهاي سازما ن بين المللي دريانوردي                      55

2-6-3-1 كنوانسيون بين المللي ايمني جان افراد در دريا ( سولاس 1974)  اصلاحيه هاي آن    55

2-6-3-2 كنوانسيون بين المللي خط بار 1966                             56

2-6-4 بررسي، تجزيه و تحليل سانحه دريايي                          57

 2-7   معرفي جامعه آماري و متوليان سوانح دريايي در كشور                   60

2-7-1 سازمان بنادر و كشتيراني                                60

2-7-2  شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران                      68

 2-8   پيشينه تحقيق                                           70

2-8-1  پايان نامه ها و تحقيقات انجام شده در زمينه سوانح                   70

2-8-1-1  بررسي و مطالعه فشارهاي رواني و محيطي و ارتباط آن با حوداث و سوانح در شركت سايپا 70

 2-8-2  تحقيقات انجام شده در زمينه سوانح دريايي و عوامل انساني                 71

2-8-2-1 شناسايي و تجزيه و تحليل خطاهاي انساني به روش PHEA دريك واحد صنعتي     71

2-8-2-2 بررسي استرس شغلي دركاركنان شناورهاي بندرنوشهر                73

 2-8-2-3 ارايه" متدولوژي آناليز حوادث در فرآيندهاي روزانه بنادر و پيشنهاد چارچوب مديريت ايمني در بنادر" 74

 2-8-2-4 پوستر مربوط به سفر دريايي عنصر انساني                       75

فصل سوم : روش شناسي تحقيق (متدولوژي)

مقدمه                                                    77

3-1 روش تحقيق                                        77

3-2 جامعه آماري                                          78

3-3  حجم نمونه و روش اندازه گيري                                 78

 3-4 ابزار جمع آوري اطلاعات                                   78

3-4-1 روايي و اعتبار                                         79

3-4-1-1  روايي پرسشنامه                                      79

3-4-2-2 اعتبار پرسشنامه                                      79

3-5 روش تجزيه و تحليل داده ها                                80

3-5-1 توصيف آماري                                        80


 

فصل چهارم : تجزيه و تحليل يافته هاي تحقيق

مقدمه                                                    82

4-1 پردازش اطلاعات                                        84

4-1-1 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه اول (تأثيرات عوامل نرم افزاري  عوامل مربوط به سازماندهي روي كشتي و موارد مربوط به مديرت ساحلي و..)              84

 4-1-2 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه دوم  (تأثيرات عوامل سخت افزاري، موارد مربوط به عوامل  كشتي و..... ) 85

4-1-3 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه سوم   (تاثيرات عوامل محيطي ، خارجي و.....)                 86                 

4-1-4 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه چهارم   (تأثيرات عواملي زيست افزاري، موارد عوامل انساني ، عوامل مربوط به شرايط كار و زندگي و....(                87

4-2  بررسي و تحليل دادها                                     88

4-2-1 روش نسبتها (توصيفي)                                    88

4-2-1-1  آزمون فرضيه اول                                     89

4-2-1-2   آزمون فرضيه دوم                                    90

4-2-1-3 آزمون  فرضيه سوم                                     91

4-2-1-4 آزمون فرضيه چهارم                                                                                93      

4-3 تحليل پاسخ هاي فرضيه اول                                 94

4-4 تحليل پاسخ هاي فرضيه دوم                                 104

4-5 تحليل پاسخ هاي فرضيه سوم                                 107

4-6 تحليل پاسخ هاي فرضيه چهارم                               111

فصل پنجم : نتيجه گيري و پيشنهادات

مقدمه                                                    119

5-1 نتيجه گيري                                           121

5-1-1 پرسش اول  آيا مولفه نرم افزاري عنصر انساني، در بروز سوانح دريايي  موثر است؟     1235-1-2 پرسش دوم آيا مولفه سخت افزاري عنصر انساني،در بروز سوانح دريايي موثر است ؟   129

5-1-3 پرسش سوم  آيا مولفه محيطي عنصر انساني،در بروز سوانح دريايي موثر است؟        131

5-1-4 پرسش چهارم  آيا مولفه زيست افزاري عنصر انساني، دربروزسوانح دريايي موثر است؟ 133

5-2 ساير يافته هاي تحقيق                                     137

5-2-1 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه نرم افزاري عنصرانساني       137

5-2-1-1 عوامل سازماني                                        137

5-2-1-2 شرايط ناايمن نهفته در مديريت منابع                           138

5-2-1-3 شرايط نا ايمن نهفته در ساختار سازماني                        139

5-2-1-4 شرايط ناايمن نهفته در فرايند سازماني                              139

5-2-1-5 خط مشي سازماني                                       140

5-2-1-6 شرايط نا ايمن نهفته كه محيط خارجي تحميل مي نمايد             140

5-2-2 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه سخت افزاري عنصر انساني       141

5-2-2-1 شرايط نا ايمن نهفته در فرهنگ سازماني                         142

5-2-2-2 پيش شرط‌ها                                        142

5-2-3 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه محيطي عنصرانساني             143

5-2-4  شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه زيست افزاري عنصرانساني       144

5-2-4-1 عوامل(فاكتورهاي) فيزيكي                                  144

5-2-4-2 عوامل (فاكتورهاي)  فيزيولوژيكي                           145

5-2-4-3 عوامل(فاكتورهاي) روانشناختي                              145

5-2-4-4  شرايط رواني و عاطفي                                 146

5-2-4-5 ويژگي‌هاي فردي(شخصيتي)                                146

5-2-4-6 تجربه داشتن و آماده بودن نيروي كار                           147

5-2-4-7 دانش                                             147

5-2-4-8 آموزش                                            147

5-2-4 -9 عوامل رواني اجتماعي                                 148

5-3 خلاصه نتيجه گيري                                          149

5-4 پيشنهادات                                            151

5-2-1 پيشنهادات حاصل تحقيق                                   151

5-4-1-1 توجه به مولفه هاي نرم افزاري                             151

5-4-1-2 توجه به مولفه هاي سخت افزاري                             152

5-4-1-3 توجه به مولفه محيطي                                  153

5-4-1-4 توجه به مولفه زيست افزاري                                153

5-4-2 پيشنهادات جانبي                                        155

5-4-3 پيشنهادات براي محقيقن بعدي                                 157

فهرست منابع و ماخذ

منابع فارسي                                              176

منابع خارجي                                              178

چكيده انگليسي.............................................................................................

فهرست جدول ها

جدول( 4-1) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه يك                     84

جدول( 4-2) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه دو                    85                                                        

جدول( 4-3) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه سه                                        86

جدول( 4-4) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه چهار                 87

جدول( 4-5) آناليز پاسخ هاي داده شده به  سئوال تقسيم وظايف و مسئوليتها                       94

جدول( 4-6) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تركيب مليت خدمه         94

جدول( 4-7) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تعداد خدمه          95

جدول( 4-8) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ميزان كار / پيچيدگي وظايف            95

جدول( 4-9) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ساعات كار /ساعات استراحت          96

جدول( 4-10) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال روشها و دستورات قابل اجرا         96

جدول( 4-11) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ارتباطات (داخلي و خارجي)           97

جدول( 4-12) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  مديريت و نظارت روي كشتي     97

جدول( 4-13) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  سازماندهي اموزشهاي روي كشتي و مانورها     98

جدول( 4-14) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال كار گروهي، شامل مديريت منابع        98

جدول( 4-15) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال برنامه ريزي (سفر، كالا، نگهداري و...)    99

جدول( 4-16) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال سياست مربوط به بكار گيري و استخدام   99

جدول( 4-17) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال خط مشي ايمني و فلسفه آن  فرهنگ ، نگرش و اعتماد ) 100

جدول( 4-18) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تعهد مديريت در رابطه با ايمني     100

جدول( 4-19) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ميزان حمايت از طرف مديريت ساحلي 101

جدول( 4-20) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال خط  مشي كلي مديريت 101

جدول( 4-21) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال برنامه زمان بندي بندر    102

جدول( 4-22) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تنظيمات و توافق  نامه هاي قرار دادي و يا صنفي     102

جدول( 4-23) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تخصيص وظايف        103

جدول( 4-24) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ارتباطات كشتي با خشكي    103

جدول( 4-25) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال طراحي كشتي و تجهيزات آن           104

جدول( 4-26) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال وضعيت حفظ و نگهداري كشتي و تجهيزات آن        104

جدول( 4-27) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تجهيزات لحاظ در دسترس بودن، قابليت اطمينان بودن 105

جدول( 4-28) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال مشخصات كالا و بار شامل : نحوه چيدن بار ، جابجايي و ...          105

جدول( 4-29) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال گواهينامه ها ي كشتي و تجهيزات و ماشين  آلات         106

جدول( 4-30) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال نوع كشتي ( ازلحاظ حمل كالا)     106

  جدول( 4-31) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط دريا و آب و هوا    107

جدول( 4-32) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط بندر و وضعيت حمل ونقل  (VTS ،راهنما  و غيره ) تراكم ترافيك       107

جدول( 4-33) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال حجم  تردد كشتيها  ( زيادي تردد كشتيها)    108

جدول( 4-34) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط وجود يخ      108

جدول( 4-35) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال سازمانهاي نماينده مالكين كشتي ها و دريانوردان        109

جدول( 4-36) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال مقررات ، بازرسي ها و بازديدها ( بين المللي- ملي - بندر –موسسات رده بندي و غيره )   109

جدول( 4-37) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال اثر تعامل با ساحل ( كارگران بندري ، مسئولين بندر، ‌اقدامات امنيتي در منطقه بندري)    110

 جدول( 4-38) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال توانايي، مهارت كاري ،دانش (نتايج آموزش وتجربه كاري)     111

جدول( 4-39) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شخصيت (شرايط ذهني ،وضعيت احساسي )  111

جدول( 4-40) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط فيزيكي (سلامت جسمي ،اعتياد به مواد مخدر و الكل ،خستگي مفرط جسمي و)112

جدول( 4-41) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال فعاليتهاي قبل از سانحه/ رويدادبه ويژه ميزان خواب و كيفيت آن 112

جدول( 4-42) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  وظايف محول شده به هنگام سانحه /رويداد   113

جدول( 4-43) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  رفتار واقعي در زمان وقوع سانحه/ رويداد    113

جدول( 4-44) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  طرز برخورد (رفتار)     114

جدول( 4-45) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ميزان مجهز بودن به دستگاههاي خودكار 114

جدول( 4-46) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ارگونومي محل كار، زندگي ومحل هاي تفريح و تجهيزات     115

جدول(4-47) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  مناسب بودن شرايط زندگي    115

جدول( 4-48) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  اوقات فراغت ( چگونگي گذرادن زمان فراغت) 116

جدول( 4-49) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  كافي بودن غذ و كيفيت آن           116

جدول( 4-50) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ميزان حركت و جنبش كشتي، لرزشها، گرما و سر و صدا 117

 نمودار (1-1)  رابطه بين عنصر انساني و مولفه هاي آن                       9                                                                     نمودار ( 4-1) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه اول                          84                                         نمودار ( 4-2) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه دوم                            85                              

نمودار( 4-3) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه سوم                         86

نمودار ( 4-4) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه چهارم               87      

 فهرست شكلها


شكل 1-1 رابطه بين مدل و متغييرهاي تحقيق                                      11

شكل 5-1 مدل شل و روابط بين متغييرهاي تحقيق                              121

شكل 5- 2 رابطه بين حفاظ و سوانح دريايي                                                        122

شكل 5-2  عوامل ناايمن نهفته در سوانح دريايي به مثابه كوه يخ                    149                                                                                                                    

شكل 5-3 چگونگي فرو ريختن حفاظها و وقوع سانحه دريايي      150


فهرست پيوستها

پيوست (الف) : سوانح دريايي از سال )  2000-1948 ميلادي(                  159

پيوست (ب) : گزارش آناليز دعاوي كه به بيمه P&I در انگليس ارائه شده و عوامل اصلي سوانح         160

پيوست (ج) : رفتار بدن را در طول 24 ساعت شبانه روز                    161

پيوست (د) : وقوع سوانح دريايي و رابطه آن با خواب                          162


درصد     
 


 

زمان وقوع سانحه
 

پيوست (ه) : چارت تشكيلاتي سازمان بنادر و كشتيراني                           163

پيوست (و) : چارت تشكيلاتي شركت كشتيراني ج

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/21  ساعت: ۱۶

 

بررسي تاثير ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوي ورزشكار و غيرورزشكار

يكي از شاخص‌هاي مهم توسعه يافتگي كشورها، سطح سلامت و تندرستي افراد جامعه است به بيان ديگر، سطح سلامت و تندرستي در كشورهاي توسعه يافته مطلوب و مطابق با استانداردهاي جهاني است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 64
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

فهرست مطالب

عنوان                                                                                            صفحه

فصل اول............................................................................................................... 1

مقدمه..................................................................................................................... 2

بيان مساله ............................................................................................................ 4

فرضيه‌هاي تحقيق.................................................................................................. 5

اهداف كلي............................................................................................................. 5

اهداف جزيي ......................................................................................................... 5

اهميت و فايده پژوهش.......................................................................................... 6

تعريف اصلاحات .................................................................................................. 8

تعريف عملياتي ...................................................................................................... 8

فصل دوم

تعاريف سلامت روان ........................................................................................... 11

تاريخچه مختصري بر سلامت روان..................................................................... 12

اصول بهداشت روان............................................................................................. 13

انجمن ملي بهداشت رواني (NIMH)...................................................................... 15

رابطه ورزش با سلامت روان............................................................................... 15

زنان و فعاليت بدني .............................................................................................. 17

جمعيت مسن و فعاليت بدني.................................................................................. 18

تعاريف ورزش ..................................................................................................... 19

تاريخچه مختصري بر ورزش هندبال .................................................................. 19

كاربرد ورزش هندبال در جامعه.......................................................................... 20

نظريه‌هاي ارائه شده درباره ورزش توسط محققان ........................................... 21

مكتب انسان گرايي................................................................................................. 23

مكتب رفتار گرايي.................................................................................................. 23

مكتب شناخت گرايي ............................................................................................. 24

ورزش از ديدگاه اسلام ....................................................................................... 25

ورزش و درمان ................................................................................................... 25

پيشينة مطالعاتي در جهان..................................................................................... 27

پيشينة مطالعاتي در ايران ..................................................................................... 29

فصل سوم

روش تحقيق ......................................................................................................... 32

جامعه تحقيق.......................................................................................................... 32

نمونه تحقيق........................................................................................................... 33

چگونگي نمونه‌برداري........................................................................................... 33

توضيح درباره نمونه‌ها......................................................................................... 34

نحوه نمره گذاري ................................................................................................. 33

ابزار تحقيق............................................................................................................ 34

- روايي پرسشنامه .............................................................................................. 36

- اعتباري پرسشنامه............................................................................................. 37

روش آماري.......................................................................................................... 40

فصل چهارم

محاسبات آماري علائم جسماني............................................................................ 44

تفسير و بيان نتيجه علائم جسماني........................................................................ 44

محاسبات آماري علائم اضطرابي و خواب............................................................ 48

تفسير و بيان نتيجه علائم ضطرابي و خواب......................................................... 48

محاسبات آماري كاركرد اجتماعي........................................................................ 51

تفسير و بيان نتيجه كاركرد اجتماعي.................................................................... 51

محاسبات و بيان افسردگي.................................................................................... 54

تفسير و بيان نتيجه افسردگي................................................................................ 54

محاسبات آماري سلامت عمومي........................................................................... 56

تفسير و بيان نتيجه سلامت عمومي....................................................................... 56

فصل پنجم

خلاصه‌اي از فصول.............................................................................................. 60

مقايسه پژوهش حاضر با پژوهشهاي پيشين........................................................ 60

محدوديتهاي پژوهش............................................................................................. 61

پيشنهادات ............................................................................................................. 63

منابع و مآ‎خذ.........................................................................................................

فهرست جداول

جدول علائم جسماني (1-4).................................................................................. 46         

جدول علائم اضطرابي و اختلال خواب (2-4)....................................................... 49

جدول كاركرد اجتماعي (3-4)............................................................................... 53

جدول علائم افسردگي (4-4)................................................................................. 55

جدول سلامت عمومي (5-4)................................................................................. 57

فهرست نمودارها

نمودار علائم جسماني (1-4)................................................................................. 46

نمودار علائم اضطرابي و اختلال خواب (2-4)...................................................... 49

نمودار كاركرد اجتماعي (3-4).............................................................................. 52

نمودار علائم افسردگي (4-4)............................................................................... 55

نمودار سلامت عمومي (5-4)................................................................................ 57

شرح مختصر:

در اين پژوهش به بررسي تاثير ورزش بر سلامت روان در زنان ورزشكار و غيرورزشكار پرداخته شده است فرضيه‌هاي مورد بررسي در اين پژوهش عبارتند از:

1- بين علائم جسماني در زنان ورزشكار با زنان غير ورزشكار تفاوت وجود دارد. 

2- بين علائم اضطرابي و اختلال خواب در زنان ورزشكار با زنان غيرورزشكار تفاوت وجود دارد.

3- بين كاركرد اجتماعي در زنان ورزشكار با زنان غير ورزشكار تفاوت وجود دارد.

4- بين افسردگي در زنان ورزشكار با زنان غيرورزشكار تفاوت وجود دارد.

گروه نمونه انتخاب شده در اين پژوهش شامل 60 نفر از زنان دانشجوي 42-20 ساله مي‌باشد كه 30 نفر از آنان دانشجويان ورزشكار حرفه‌اي مجموعه شهيد شيرودي و 30 نفر ديگر از دانشجويان غيرورزشكار واحد قيامدشت در سال 1385 مي‌باشند ابزار مورد استفاده در اين آزمون پرسشنامه سلامت عمومي GHQ و روش آماري در اين پژوهش t استيودنت مي‌باشد بر اساس نتايج حاصله از اين آزمون بين علائم جسماني در زنان ورزشكار و غيرورزشكار با 03/3 t= و با اطمينان 99% و بين علائم اضطرابي و اختلال خواب با 11/3 t = وبا اطمينان 99% و بين كاركرد اجتماعي با 53/3 t =  و با اطمينان 99% و 999% و بين افسردگي با 59/2 t = و با اطمينان 95/%  و در نهايت بين سلامت عمومي با 57/2t= و با اطمينان 95% تفاوت معنادار وجود دارد.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/21  ساعت: ۰۵

 

پرسشنامه خواب پترزبورگ – PSQL

پرسشنامه خواب پترزبورگ – PSQL


مشخصات فايل

تعداد صفحات 12
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي پرسشنامه


توضيحات كامل

پرسشنامه خواب پترزبورگ – PSQL

پرسشنامه كيفيت خواب پيتزبورگ نگرش افراد را پيرامون كيفيت خواب در چهار هفته گذشته را بررسي مي كند .هفت نمره دارد .هر مقياس پرسشنامه نمره اي از صفر تا سه مي گيرد .

 مولفه ها

نمره گذاري پرسشنامه خواب پترزبورگ – PSQL

روايي و پايايي پرسشنامه

منبع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/21  ساعت: ۰۵

محافظ برق هوشمند تايمردار هادرون مدل P102 

قيمت محصول : 81500 تومان

برند : Hadron

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

محافظ برق هادرون مدل P102

اين روزها ابزارها و وسايل برقي مختلف، دنياي ما را احاطه كرده‌اند. اين دستگاه‌ها براي تامين انرژي خود به برق نياز دارند و بايد به پريز برق متصل شوند اما همين قسمت كار، يعني اتصال دستگاه برقي به پريز گاهي با مشكل رو به رو است؛ از سويي ديگر نوسانات برق نيز در بسياري از مواقع آسيبي جدي به اين دستگاه‌هاي برقي وارد مي‌كند. از آنجايي كه وسايل برقي ممكن است در كشورهاي مختلفي توليد شوند، هركدام با دوشاخه‌هاي سازگار با همان كشور عرضه شده‌اند كه در اين بين مي‌توان به دوشاخه‌هاي امريكايي، اروپايي، استراليايي و افريقايي اشاره كرد. اين دوشاخه‌ها عموما با پريزهاي برق كشور ايران سازگار نيستند و خريداران اين وسايل برقي مجبورند پس از تهيه‌ي دستگاه، مجددا يك رابط براي اتصال آن‌ها به پريز برق خريداري كنند. اگر اين موضوع به دغدغه‌اي براي شما تبديل شده است مي‌توانيد از يك پريز برق با خروجي يونيورسال استفاده كنيد. پريز برقي كه بتوانيد هر نوع دوشاخه و سه‌شاخه‌ي استانداردي را به آن متصل كنيد. محصول فوق يكي از انواع اين پريزها بوده كه با قرار دادن آن در پريز، مي‌توانيد يك پريز يونيورسال داشته باشيد. اين محصول نه‌تنها يك پريز برق يونيورسال محسوب مي‌شود؛ بلكه يك دستگاه هوشمند برقي بسيار كاربردي بوده كه مي‌تواند زمان شارژ دستگاه برقي شما را مديريت كرده و از آن دربرابر تغييرات ناگهاني ولتاژ و نوسانات برق محافظت كند. اين دستگاه ويژه را شركت ايراني «هادرون توان» توليد مي‌كند.

اين محصول نه‌تنها يك پريز برق يونيورسال محسوب مي‌شود؛ بلكه يك دستگاه هوشمند برقي بسيار كاربردي بوده كه مي‌تواند زمان شارژ دستگاه برقي شما را مديريت كرده و از آن دربرابر تغييرات ناگهاني ولتاژ و نوسانات برق محافظت كند.

هادرون توان يك كمپاني موفق در طراحي و توليد محصولات الكترونيكي است. اگرچه اين شركت تجربه‌اي نزديك به يك دهه در اين عرصه دارد اما توانسته با كمك كادر مجرب و تجهيزات توليدي به‌روز، به خوبي در ميان رقباي خارجي قد علم كند و حرفي براي گفتن داشته باشد. اين شركت اكنون علاوه‌بر توليد محصولات الكترونيكي، مشاوره، طراحي و اجراي پروژه‌هاي توليدي در حوزه‌ي الكترونيكي را نيز انجام مي‌دهد. اين شركت در تلاش بوده تا محصولاتي متناسب با تكنولوژي روز دنيا توليد كند و همواره كيفيت بالاي محصولات و رضايت مشتريان را مد نظر قرار داده است.

اين دستگاه با كمك يك دوشاخه به پريز برق متصل مي‌شود و در عوض يك خروجي برق يونيورسال كه با انواع دوشاخه‌ها و سه‌شاخه‌هاي استاندارد سازگار است در اختيار كاربر قرار مي‌دهد؛ در نتيجه پريز برق شما به يك پريز برق سازگار با انواع دوشاخه‌ها تبديل خواهد شد. شركت هادرون توان در ساخت اين محصول تلاش كرده تا فضاي زيادي اشغال نكند؛ در نتيجه اين مبدل ابعاد كوچكي دارد و سايز آن 3.1 × 5.2 × 5.2 سانتي‌متر است. دوشاخه‌ي دستگاه نيز ضخامت مناسبي دارد تا پس از قرارگيري در پريز لق نزند.

بسياري از افراد از دستگاه‌هاي هوشمند الكترونيكي استفاده مي‌كنند. اين دستگاه‌ها داراي باتري‌هاي ويژه و گرانقيمتي هستند كه نبايد بيش از حد در معرض شارژ شدن قرار گيرند. در اين بين مي‌توان به باتري گوشي‌هاي موبايل اشاره كرد. قرارگيري باتري در معرض شارژ، بيش از زمان مورد نياز، موجب كاهش طول عمر آن شده و بازدهي آن را كاهش مي‌دهد؛ از اين‌رو كاربران بايد مراقب باشند تا باتري بيش از حد در معرض شارژ قرار نگيرد. اما هميشه نمي‌توان مراقب اين موضوع بود؛ برخي افراد تمايل دارند در حين خواب موبايل خود را به شارژ بزنند تا صبح كه بيدار مي‌شوند، باتري آن شارژ كامل شده باشد؛ از اين‌رو نمي‌توانند در زمان مناسب گوشي را از شارژ بكشند. براي اين افراد محصول فوق انتخاب بسيار مناسبي خواهد بود. اين دستگاه قادر است با تنظيماتي كه كاربر اعمال مي‌كند، جريان برق را در زماني مشخص قطع كند و ديگر نيازي نيست تا دستگاه خود را از برق بكشيد. براي اين منظور سه زمان قطع 1.5 ساعته، 2.5 ساعته و 5 ساعته در نظر گرفته شده است. براي تنظيم دستگاه كافي است پس از اتصال آن به پريز، دكمه‌ي Set را فشار دهيد و يكي از حالت‌هاي مورد نظر را انتخاب كنيد. پس از تنظيم دستگاه روي زماني مشخص، جريان برق در همان زمان قطع خواهد شد و اين موضوع به منزله‌ي كشيدن دستگاه برقي شما از پريز برق خواهد بود. براي آگاهي از زمان انتخابي، 3 لامپ ال اي در بخش كناري مبدل قرار گرفته است.

نوسانات برق و تغييرات ناگهاني ولتاژ يكي از عواملي است كه مي‌تواند آسيبي جدي به برد و مدار دستگاه‌هاي برقي وارد كند. اين مبدل برق به لطف داشتن ريزپردازنده‌اي پيشرفته قادر است جريان برق را در بازه‌ي زماني يك پنج هزارم ثانيه بررسي كند. پس از آن در صورتي كه جريان برق كمتر از 185 ولت يا بيشتر از 245 ولت باشد؛ سريعا آن را قطع كرده تا آسيبي به دستگاه برقي متصل به مبدل وارد نشود. اين محافظ برق پس از اتصال به پريز برق، زمان تاخير كمي داشته و مي‌توانيد در زماني كوتاه از آن استفاده كنيد. حداكثر جريان مجاز عبوري از اين محصول 10 آمپر اعلام شده است.

محصول فوق يك مبدل، يك تايمر و يك محافظ برق است كه به لطف طراحي مناسب خود به يك دستگاه كوچك و كاربردي محبوب تبديل شده است. با در اختيار داشتن محافظ P102 مي‌توانيد در زمان مشخص شده جريان برق را قطع كنيد، انواع دوشاخه و سه‌شاخه‌ها را به برق متصل كنيد و خيالتان از بابت نوسانات و تغييرات ناگهاني ولتاژ راحت باشد.

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/20  ساعت: ۰۵

 

بررسي رابطه بين هوش معنوي و سلامت روان درميان دانش آموزان مقطع سوم دبيرستان هاي دخترانه

پژوهش حاضر به بررسي رابطه بين هوش معنوي و سلامت روان در ميان دانش آموزان مقطع سوم دبيرستان هاي دخترانه درسال 1392 مي پردازد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 111
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

پژوهش حاضر به بررسي رابطه بين هوش معنوي و سلامت روان در ميان دانش آموزان مقطع سوم دبيرستان هاي دخترانه  درسال 1392 مي پردازد. هدف از اين پژوهش بررسي رابطه بين دو متغير هوش معنوي و سلامت روان دانش آموزان دختر مقطع سوم دبيرستان است.روش تحقيق در اين پژوهش از نوع توصيفي–همبستگي است. جامعه آماري اين پژوهش، كليه دانش آموزان مقطع سوم دبيرستان هاي دخترانه  و نمونه آماري 50 نفر از اين دانش آموزان كه به روش تصادفي انتخاب شده اند، است.

اين پژوهش به اين نتيجه رسيد كه ميان دو متغير هوش معنوي و سلامت روان در دانش آموزان اين گروه نمونه رابطه معنادار و معكوس وجود دارد. همچنين ميان هوش معنوي و زيرمتغيرهاي علائم جسماني،علائم اضطرابي و اختلال خواب، اختلال در كاركرد اجتماعي و علائم افسردگي رابطه معنادار و معكوس وجود دارد.

فهرست مطالب

تقديم به :أ‌

تقدير و تشكّر ب‌

چكيده ت‌

فصـــل اول: كليـــــــات پژوهش 1

1-1- مقدمه 2

1-2- بيان مسئله 2

1-3- اهميت وضرورت تحقيق :4

1-4- اهداف پژوهش 4

1-4-1- هدف اصلي :4

1-4-2- اهداف فرعي :4

1-5- فرضيه هاي پژوهش 5

1-5-1- فرضيه اصلي :5

1-5-2- فرضيه هاي فرعي :5

1-6- سوالات پژوهش 5

1-6-1- سوال اصلي پژوهش 5

1-6-2- سوالات فرعي پژوهش 6

1-7- روش تحقيق 6

1-8- واژه ها و اصطلاحات كليدي پژوهش 6

فصل دوم: ادبيات پژوهش 8

2-1- مقدمه 9

2-2- معنويت 9

2-3- هوش معنوي 10

2-3-1- تعريف هوش 10

2-3-2- انواع هوش 11

2-3-3- تعريف هوش معنوي 13

2-3-4- هوش معنوي و مؤلفه هاي آن 14

2-3-5- مؤلفه هاي هوش معنوي در اسلام 18

2-3-6- رشد هوش معنوي 20

2-3-7- مقايسه هوش معنوي با هوشهاي ديگر 23

2-3-8- ابعاد هوش معنوي 25

2-3-9- آيا هوش معنوي معيارهاي هوش‌ را برآورده مي‌سازد؟ 26

2-3-10- آيا هوش معنوي تنها مناسب حل مسائل معنوي و وجودي است؟ 28

2-3-11- كاربرد هوش معنوي در محيط كار 29

2-3-12- كاربرد هوش معنوي در زندگي روزمره 32

2-3-13- اندازه‌گيري هوش معنوي 36

2-3-14- توسعه هوش معنوي 36

2-3-15- اصولي جهت تقويت هوش معنوي يا احساسي:37

2-3-16- ارزيابي و نتيجه گيري از هوش معنوي:40

2-3-17- خطرات بالقوه جستجوي هوش معنوي 40

2-4- سلامت روان:44

2-4-1- تعريف 44

2-4-2- مفهوم سلامت روان 44

2-4-3- بهداشت رواني يا سلامت رواني 45

2-4-4- عوامل موثر برسلامت روان 46

2-4-5- ابعاد سلامت رواني 46

2-4-6- مفهوم سلامت روان در نظريه هاي روانكاوي:49

2-4-7- نقش خانواده در سلامت روان 51

2-5- رابطه بين هوش معنوي و سلامت روان 53

2-5-1- رابطه هوش معنوي و سلامت روان 53

2-5-2- هوش معنوي و تاثير آن بر سلامت رواني 54

2-6- تحقيقات انجام شده 56

2-6-1- تحقيقات انجام شده در داخل 56

2-6-2- تحقيقات انجام شده در خارج 57

فصل سوم: روش پژوهش 59

3-1- مقدمه 60

3-2- جامعه‌آماري 60

3-3- گروه نمونه 60

3-4- روش نمونه گيري 61

3-5- روش‌شناسي پژوهش 61

3-6- ابزار پژوهش 61

3-7- روش جمع آوري اطلاعات 62

3-8- روش تجزيه و تحليل داده ها62

3-9- روايي و پايايي ابزار 64

3-9-1- روايي و پايايي پرسشنامه هوش معنوي 64

3-9-2- روايي و پايايي پرسشنامه سلامت روان گلدبرگ 65

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها67

4-1- مقدمه 68

4-2- تحليل توصيفي 69

4-2-1- هوش معنوي:69

4-2-2- سلامت روان:70

4-3- تحليل استنباطي 72

4-3-1- بررسي فرضيه ها72

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري 77

5-1- مقدمه 78

5-2- نتيجه گيري از فرضيه ها78

5-3- نتايج يافته ها79

5-4- پيشنهادات 79

5-4-1- پيشنهادات پژوهش:79

5-4-2- پيشنهادات به محققان بعدي 80

5-4-3- پيشنهادات كاربردي 80

5-5- محدوديت هاي پژوهش 80

5-5-1- محدوديت در دسترس پژوهشگر 81

5-5-2- محدوديت غير دسترس پژوهشگر 81

پيوســت ها82

پرسشنامه سلامت روان گلدبرگ 83

پرسشنامه هوش معنوي 86

 منابـــع و ماخذ 89

الف) منابع فارسي 90

ب) منابع لاتين 92

چكيده انگليسي 93

 جدول 2-1- مقايسه هوش معنوي و هوش متعارف (مك هاوك، 2002) 24

جدول 3-1- ضرايب پايايي مقياس هوش معنوي 65

جدول 4-1- تحليل توصيفي هوش معنوي 69

جدول 4-2- تحليل توصيفي سلامت روان 70

جدول 4-3- تحليل توصيفي زير مقياسهاي سلامت روان 71

جدول 4-4- بررسي رابطه هوش معنوي و سلامت روان 72

جدول 4-5- بررسي رابطه هوش معنوي و علائم جسماني 73

جدول 4-6- بررسي رابطه هوش معنوي و علائم اضطرابي و اختلال خواب 74

جدول 4-7- بررسي رابطه هوش معنوي و علائم كاركرد اجتماعي 75

جدول 4-8 بررسي رابطه هوش معنوي و علائم افسردگي 76

 نمودار 4-1- نمودار هيستوگرام هوش معنوي 69

نمودار 4-2- نمودار هيستوگرام سلامت روان 70


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/19  ساعت: ۱۴

 

تعيين ميزان افسردگي در دانشجويان خوابگاهي و غيرخوابگاهي و تأثير آن بر پيشرفت تحصيلي

پژوهش حاضر قصد دارد به بررسي رابطه بين افسردگي و پيشرفت تحصيلي و تفاوت آن در دو گروه خوابگاهي و غيرخوابگاهي بپردازد در واقع بدنبال پاسخ به اين سؤال است كه آيا محيطي مانند خوابگاه مي‌تواند با ايجاد افسردگي بر پيشرفت تحصيلي دانشجويان تأثير بگذارد؟


مشخصات فايل

تعداد صفحات 79
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي علوم تربيتي


توضيحات كامل

تعيين ميزان افسردگي در دانشجويان خوابگاهي و غيرخوابگاهي و تأثير آن بر پيشرفت تحصيلي

 

چكيده:

پژوهش حاضر قصد دارد به بررسي رابطه بين افسردگي و پيشرفت تحصيلي و تفاوت آن در دو گروه خوابگاهي و غيرخوابگاهي بپردازد. در واقع بدنبال پاسخ به اين سؤال است كه آيا محيطي مانند خوابگاه مي‌تواند با ايجاد افسردگي بر پيشرفت تحصيلي دانشجويان تأثير بگذارد؟

براي رسيدن به هدف مذكور از طرح ـ پس رويدادي (علي ـ مقايسه‌اي) استفاده كرديم جامعه و نمونه پژوهش حاضر كل دانشجويان دختر در حال تحصيل رشته روانشناسي دانشگاه شهيد بهشتي تهران مي‌باشد كه كل جامعه بعنوان نمونه مورد مطالعه قرار گرفت.

داده‌هاي مورد نظر براي متغير افسردگي از طريق پر كردن سياهه افسردگي بك و براي پيشرفت تحصيلي معدل ترم گذشته دانشجويان جمع‌آوري شد.

براي تجزيه و تحليل آماري داده‌هاي از ضريب همبستگي پيرسون و t دو گروه مستقل استفاده گرديد نتايج پژوهش نشان داد بين ميزان افسردگي و پيشرفت تحصيلي رابطه معناداري وجود دارد.


فهرست مطالب:

عنوان ......................................................................................................... صفحه

چكيده.....................................................................................................................

مقدمه................................................................................................................... 2

فصل اول: گستره علمي مسئله مورد بررسي

1ـ بيان مسئله ..................................................................................................... 7

2ـ اهميت و ضرورت پژوهش ......................................................................... 11

3ـ اهداف........................................................................................................... 14

4ـ فرضيه‌هاي پژوهش .................................................................................... 15

5ـ متغيرها و تعريف عملياتي آنها .................................................................... 16

6ـ خلاصه ........................................................................................................ 18

فصل دوم: مرور تحليل يافته‌ها در زمينه بررسي حاضر

1ـ مباني نظري ................................................................................................. 20

الف افسردگي (مفهوم و نظريه‌هاي مربوط به آن)................................................

روان تحليل‌گري ............................................................................................... 22

رفتاري‌نگر......................................................................................................... 25

شناختي............................................................................................................. 30

زيست‌شناختي .................................................................................................. 32

انواع ................................................................................................................. 35

ميزان شيوع ..................................................................................................... 36

ب ـ پيشرفت تحصيلي ...................................................................................... 37

2ـ يافته‌هاي پژوهشي ...................................................................................... 43

3ـ خلاصه ........................................................................................................ 50

فصل سوم: فرآيند روش شناختي

1ـ انتخاب نمونه ...................................................................................................

الف ـ جامعه و نمونه ....................................................................................... 52

2ـ ابزار گردآوري اطلاعات ............................................................................. 53

الف ـ معرفي سياهه ......................................................................................... 53

ب ـ روش اجرا و نمره‌گذاري .......................................................................... 54

ج ـ اعتبار و پايايي ........................................................................................... 54

3ـ طرح تحقيق و روشهاي آماري ................................................................... 56

الف ـ طرح تحقيق ............................................................................................. 56

ب ـ روشهاي آماري ........................................................................................ 58

4ـ خلاصه ........................................................................................................ 59

فصل چهارم: ارائه و تحليل نتايج كمي

1ـ ارائه داده‌هاي توصيفي بدست آمده ........................................................... 61

2ـ بررسي نتايج در چهارچوب بدست آمده .................................................... 63

الف ـ نتايج حاصل از رابطه بين افسردگي و پيشرفت تحصيلي....................... 64

ب ـ نتايج آزمون t در متغير افسردگي ............................................................ 65

ج ـ نتايج آزمون t در متغير پيشرفت تحصيلي ................................................ 65

3ـ خلاصه......................................................................................................... 67

فصل پنجم: بحث و نتيجه‌گيري

1ـ بحث و بررسي درباره يافته‌ها .................................................................... 69

2ـ جمع‌بندي و نتيجه‌گيري ............................................................................... 72

3ـ كاربرد نتايج ................................................................................................ 73

4ـ محدوديت‌ها.................................................................................................. 78

5ـ پيشنهادات.................................................................................................... 79

منابع


 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/18  ساعت: ۰۸

مودم روتر ADSL2 Plus بي‌ سيم N300 دي-لينك مدل DSL-2740U 

قيمت محصول : 319500 تومان

برند : D-Link

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


مودم روتر ADSL2 Plus بي‌ سيم N300 دي-لينك مدل DSL-2740U

 

نقد و بررسي تخصصي

دي لينك DSL-2740U يك مودم ADSL همراه با يك روتر بي‌سيم در يك دستگاه است كه مي‌تواند اطلاعات را با سرعت 300 مگابيت در ثانيه انتقال دهد. 2740u يك محصول قابل اطمينان و مقرون‌به‌صرفه است كه عملكرد بسيار خوبي هم دارد و براي استفاده در منزل و يا دفاتر كوچك و معمولي اداري ايدئال است. اين مودم-روتر به شما اين امكان را مي‌دهد تا اينترنت پرسرعت خود را به‌صورت يكسان با چندين دستگاه يا كاربر مختلف به دو صورت بي‌سيم و باسيم به اشتراك بگذاريد. اين محصول عملكرد بسيار خوبي در هر دو نوع اتصال بي‌سيم و باسيم دارد و به دليل بهره‌بري از استاندارد بي‌سيم N قادر است اطلاعات را با سرعت 300 مگابيت در ثانيه انتقال دهد؛ همچنين با تمام دستگاه‌هاي بي‌سيم كه داراي استانداردهاي 802.11b/g/n هستند، سازگاري كامل دارد. اين مودم-روتر با تمامي سرويس‌دهنده‌هاي اينترنت در ايران، سازگار است و با استاندارد +ADSL2، امكان انتقال داده‌ها را از طريق اينترنت با سرعت دانلود 24 مگابيت در ثانيه و سرعت آپلود 1 مگابيت در ثانيه فراهم مي‌كند. اين مدل داراي دو عدد آنتن خارجي با قدرت 5dBi است كه قابليت پوشش‌دهي بسيار خوبي هم دارند. 2740U چهار پورت شبكه (LAN) دارد و با تمامي سيستم‌عامل‌هاي مختلف و رايج كار مي‌كند و به‌راحتي تنظيم مي‌شود؛ درضمن كاركردن با اين محصول بسيار ساده و آسان است. دركل مي‌توان گفت كه دي لينك 2740u دقيقاً همانند اسمش ميان دو مدل 2730u و 2750u همين كمپاني قرار مي‌گيرد، با اين فرق كه از 2730u تك آنتنه با سرعت 150 مگابيت بر ثانيه قوي‌تر است و دو عدد آنتن دارد و  سرعت 300 مگابيت بر ثانيه را ارائه مي‌دهد؛ اما در مورد تفاوت 2750u با 2740u بايد گفت كه اين دو مدل از تمامي جهات شبيه هم هستند؛ فقط 2750u پورت USB دارد، اما 2740u فاقد اين پورت است.

قسمت جلويي محصول (LED ها)

در قسمت جلويي اين مودم-روتر يك قسمت پنجره‌اي‌شكل قرار دارد كه براي خنك‌شدن دستگاه و زيبايي بيشتر تعبيه شده است. در قسمت بالاي اين قسمت پنجره‌اي‌شكل تعدادي LED  ديده مي‌شود كه هركدام به منظوري طراحي شده‌اند. از قسمت روبه‌رو كه به اين محصول نگاه كنيد، از سمت چپ اولين LED مربوط به پاور (Power) است و براي نمايش اتصال صحيح آداپتور برق به دستگاه و روشن و خاموش بودن آن به كار مي‌رود. در كنار LED پاور، 4 عدد LED قرار گرفته‌ كه اعداد 1 تا 4 بوده و نمايانگر 4 پورت شبكه‌ي محصول هستند. اگر شما از پورت‌هاي شبكه استفاده كنيد، بسته به اينكه از كدام‌يك استفاده كرده باشيد، چراغش روشن مي‌شود و به شما نشان مي‌دهد كه از كداميك از آن‌ها استفاده كرده‌ايد و اين پورت‌ها در حال حاظر فعال هستند يا فعال نيستند. بعد از LEDهاي شبكه‌ي LED اتصال بي‌سيم (Wi-Fi) قرار دارد كه براي نمايش فعال‌بودن اتصال بي‌سيم به كار مي‌رود. در كنار اين LED مي‌توانيد LED مربوط به WPS را بيابيد كه به شما روشن يا خاموش بودن WPS را نشان مي‌دهد. بعد از كمي فاصله، LED مربوط به DSL قرار دارد كه هنگامي كه از حالت چشمك‌زن به حالت ثابت دربيايد؛ يعني سرويس ADSL به خط تلفني متصل شده است كه مودم-روتر به آن وصل است؛ اما آخرين LED براي نمايش اتصال اينترنت است. اگر مودم شما به اينترنت متصل شده باشد، اين LED به رنگ سبز در مي‌آيد؛ درغيراين‌صورت، LED به رنگ قرمز باقي مي‌ماند و نشان مي‌دهد كه دستگاه هنوز به اينترنت متصل نشده است.

پورت‌ها و كليدها

اگر به قسمت پشت مودم-روتر دي‌لينك 2740u نگاه كنيد، از سمت راست اولين چيزي كه به چشم مي‌خورد، آنتن سمت چپ دستگاه است كه قدرت آن 5dBi است. در كنار آنتن مي‌توانيد محل اتصال آداپتور برق را بيابيد كه وظيفه‌ي تأمين برق دستگاه را بر عهده دارد. در كنار شيار اتصال آداپتور، كليد روشن و خاموش محصول و در كنار آن نيز دو كليد ديگر قرار دارد كه كليد پاييني براي روشن و خاموش كردن اتصال بي‌سيم (Wi-Fi) است. در مودم‌هاي قديمي هنگامي‌كه مي‌خواستيد به هر دليلي شبكه‌ي بي‌سيم مودم خود را قطع كنيد، بايد دستگاه را خاموش مي‌كرديد؛ اما الان با استفاده از اين كليد ديگر نيازي به اين كار نيست و بدون نياز به خاموش‌كردن مودم مي‌توانيد شبكه‌ي بي‌سيم آن را قطع كنيد. شايد اين سوال پيش آيد كه خاموش‌كردن شبكه‌ي بي‌سيم چه فايده‌اي دارد؟ اولين فايده‌ي اين كار قطع‌شدن امواج در هنگامي است كه شما از اتصال بي‌سيم مودم استفاده نمي‌كنيد و يا مودم درون اتاق خواب شما قرار دارد و هنگام خواب شما نمي‌خواهيد امواج مودم درون اتاق پخش باشد. از فوايد ديگر اين كار مي‌توان به بالا بردن امنيت شبكه و صرفه‌جويي در مصرف برق هم اشاره كرد.
در بالاي كليد روشن و خاموش كردن اتصال بي‌سيم، كليد WPS قرار دارد. WPS كه مخفف عبارت WiFi Protected Setup است، يك روش استاندارد و ساده‌شده براي برقراري ارتباط بين مودم-روتر با ديگر دستگاه‌هاي سرويس‌گيرنده‌ي بي‌سيم مانند لپ‌تاپ، گوشي موبايل، تبلت، كارت شبكه بي‌سيم و... است كه در سال 2007 و توسط موسسه WIFI ارائه شد. همان‌طوركه مي‌دانيد تمامي دستگاه‌هاي بي‌سيم مانند انواع مودم-روترها و اكسس پوينت‌هاي بي‌سيم قابليت رمزنگاري شبكه‌ي بي‌سيم خود را دارند؛ به صورتي كه شما با گذاشتن رمز يا فعال‌كردن رمزگذاري بي‌سيم در داخل تنظيمات مودم-روتر، امكان استفاده از مودم-روتر خود را فقط به دستگاه‌هايي مي‌دهيد كه موقع اتصال، رمز صحيح شبكه را وارد كنند. ممكن است براي بعضي كاربران، فعال‌سازي رمز و برقراري ارتباط بي‌سيم رمزگذاري‌شده، فرايند پرزحمت و پيچيده‌اي باشد و براي برقراري محدوديت دسترسي در شبكه‌هاي بي‌سيم، سردرگم شوند؛ درنتيجه اين كاربران بايد به سراغ يك روش ساده‌تر بروند. موسسه WiFi يك راه بسيار ساده براي برپايي رمزنگاري در شبكه‌هاي بي‌سيم به وجود آورد كه با نام WPS شناخته مي‌شود؛ البته بعضي از كمپاني‌ها از نام‌هاي ديگري براي اين روش استفاده مي‌كنند؛ مثلاً كمپاني TP-LINK در بعضي از محصولاتش اين روش را QSS نام‌گذاري كرده است. كارآيي اين كليد را با يك مثال براي شما شرح مي‌دهيم: فرض كنيد مي‌خواهيد دستگاه ميهمانتان را به شبكه‌ي بي‌سيم خود متصل كنيد، ولي پسورد شبكه‌ي بي‌سيم شما خيلي طولاني است و حوصله‌ي تايپ‌كردن آن‌ را نداريد يا آن‌ را فراموش كرده‌ايد، درصورتي‌كه دستگاه ميهمان شما از WPS پشتيباني كند، مي‌توانيد با زدن اين كليد در هر دو دستگاه، بدون نياز به تايپ رمز، دستگاه ميهمانتان را به شبكه‌ي خود متصل كنيد. در كنار دو كليد كوچك روشن و خاموش كردن اتصال بي‌سيم و WPS، چهار پورت زردرنگ شبكه قرار گرفته‌اند كه براي اتصال دستگاه‌هاي مختلف به‌صورت باسيم به مودم-روتر كاربرد دارند؛ بنابراين شما مي‌توانيد تا 4 دستگاه را به‌صورت كابلي يا باسيم به اين مودم-روتر متصل كنيد. در كنار 4 پورت شبكه، آخرين پورت اين محصول (از سمت راست) ديده مي‌شود كه يك پورت خاكستري رنگ است و در قسمت زير آن عبارت DSL نوشته شده است، كه پورت RJ-11 يا همان پورت اتصال خط تلفن است. در كنار پورت RJ-11 يعني در آخرين قسمت سمت چپ اين محصول (اگر از پشت به آن نگاه كنيد) آنتن سمت راست مودم-روتر قرار گرفته كه قدرت آن هم 5dBi است.

امنيت

اين مودم-روتر براي امنيت بي‌سيم و دسترسي كاربران از رمزنگاري‌هاي WPA, WPA2, WEP استفاده مي‌كند و قابليت پشتيباني از روش‌هاي رمزنگاري داده‌اي را هم دارد. همان‌طوركه گفتيم مودم-روتر 2740u داراي كليد WPS است كه تنظيمات امنيتي بي‌سيم را بسيار ساده مي‌سازد، همچنين داراي كليد روشن و خاموش كردن اتصال بي‌سيم نيز است كه با استفاده از آن مي‌توان از دسترسي‌هاي غيرمجاز و يا اتصال دستگاه‌هاي بي‌سيم ديگر به شبكه به‌صورت دستي جلوگيري كرد. اين مودم-روتر بستري امن و مطمئن را با به‌كارگيري فايروال و كيفيت سرويس (QoS) براي برقراري ارتباطات صوتي، دانلود انواع فايل‌ها و انجام بازي‌هاي رايانه‌اي روي اينترنت، براي شما فراهم مي‌كند؛ همچنين داراي فايروال، كنترل دسترسي كاربر و سيستم اولويت‌بندي انتقال داده‌ها نيز است.

اقلام همراه

هنگامي كه درِ جعبه‌ي اين محصول را باز مي‌كنيد، يك دستگاه مشكي‌رنگ در وسط جعبه، يك باكس كارتني در سمت چپ، يك باكس كوچك در سمت راست، يك باكس در قسمت بالا و يك باكس در قسمت پايين محصول مشاهده مي‌كنيد. درون باكس كوچك سمت راست يك عدد اسپليتر و در قسمت پايين آن و خارج از باكس يك آداپتور برق قرار دارد. درون باكس بالايي آنتن‌هاي محصول، درون باكس پاييني محصول يك كابل خاكستري رنگ تلفن براي اتصال پورت RJ-11 مودم-روتر به خط تلفن و يك كابل زردرنگ شبكه براي اتصال دستگاه‌هاي مختلف به‌صورت باسيم به مودم وجود دارند. درون باكس سمت چپ هيچ چيزي نيست و فقط براي اينكه محصول درون جعبه درست و محكم جاي بگيرد، طراحي شده است. هنگامي كه شما مودم-روتر را از جاي خود بيرون آوريد، مي‌توانيد CD نصب محصول و دفترچه‌ي راهنماي آن را هم در زير محصول بيابيد.

جمع‌بندي

دي‌لينك DSL-2740U يك مودم-روتر بي‌سيم است كه با به‌كارگيري درگاه يكپارچه‌ي پرسرعت +ADSL2 به اينترنت متصل مي‌شود و سرعت دانلود 24 مگابيت در ثانيه و آپلود 1 مگابيت در ثانيه را براي شما فراهم مي‌كند و شما مي‌توانيد اينترنت خود را با كامپيوترها و ديگر دستگاه‌هاي درون شبكه به اشتراك بگذاريد. اين مدل ميان دو مدل 2730u و 2750u قرار مي‌گيرد، از 2730u قوي‌تر است و يك آنتن بيشتر دارد؛ ولي از نظر ظاهر، قدرت و عملكرد كاملاً شبيه به مدل DSL-2750U است؛ با اين تفاوت كه اين مودم-روتر فاقد پورت USB است. دي‌لينك 2740u يك محصول قابل اطمينان و مقرون‌به‌صرفه است كه عملكرد بسيار خوبي دارد و براي استفاده در منزل يا در دفاتر كوچك و معمولي اداري ايدئال است؛ همچنين قادر است بستري امن و مطمئن را با به‌كارگيري فايروال و كيفيت سرويس (QoS) كه شامل حفاظت فايروال، كنترل دسترسي كاربر، استاندارد امنيت بي‌سيم WPA/WPA2 و سيستم الويت‌بندي انتقال‌داده‌هاست، براي ارتباطات صوتي، دانلود فايل و انجام بازي‌هاي رايانه‌اي روي اينترنت براي شما فراهم سازد.

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


تصاوير بيشتر
مودم روتر ADSL2 Plus بي‌ سيم N300 دي-لينك مدل DSL-2740U
مودم روتر ADSL2 Plus بي‌ سيم N300 دي-لينك مدل DSL-2740U

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/17  ساعت: ۱۶

 

پاورپوينت دكوراسيون در اتاق خواب

پاورپوينت دكوراسيون در اتاق خواب تعداد 85 اسلايد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 85
حجم 7071 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي معماري


توضيحات كامل

پاورپوينت دكوراسيون در اتاق خواب

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 85

 


اتاق خواب يكي از جاهاي مهم و محل استراحت ، آرامش و كسب انرژي است . بنابراين هرگونه وسايل اضافي مانند تلويزيون ، كامپيوتر و وسايل ورزشي د راتاق خواب اضفي تلقي مي شود .
حدود يك سوم ازعمرآدمي درخواب ميگذرد . اتاق خواب محلي براي رفع خستگي ، تجديد قواي بدن ، نشاط روان و فعاليت بعد از خواب است . اتاق خواب شما بايد مكاني گرم و راحت باشد تا شما بتوانيد در پايان يك روز پركار در آن به آرامش برسيد. اتاق خوابي كه فاقد فضايي گرم و راحت با دكوراسيوني مناسب نباشد تنها يك اتاق از اتاق هاي خانه شماست.
اتاق خواب شما بايد به قدري دنج و تسكين دهنده باشد كه به محض ورود تمام استرس ها و تنش ها را فراموش كند و تنها به آرامش و استراحت فكر كند. مهم نيست كه اتاق خواب شما بزرگ است يا كوچك زيرا اتاق خواب شما به هر اندازه و شكلي كه باشد مي توانيد با اجراي چند تكنيك و رعايت چند نكته مهم در آن اتاق خوبي گرم و دانشين داشته باشيد. براي آموختن اين موارد در اين مطلب با ما همراه شويد.

 

فهرست مطالب

اتاق خواب

توصيه هايي در مورد اتاق خواب

نور دراتاق خواب

توصيه هاي نورپردازي در اتاق خواب

كاربرد اتاق خواب

موقعيت قرارگيري اتاق خواب

طراحي فضاي خواب

ابعاد فضاي خواب

رنگ دراتاق خواب

نور در اتاق خواب

اتاق خواب والدين (اصلي)

عكس هايي از اتاق خواب اصلي

اتاق خواب فرزندان

ميز تحريرهاي زير تختخوابي براي فرزندان

توصيه هايي در مورد اتاق خواب فرزندان

عكس هايي از اتاق خواب كودك

مبلمان اتاق خواب

اتاق كار يا اتاق مطالعه

چيدمان صندلي در اتاق كا ر

چيدمان ميز در اتاق مطالعه

رنگ اتاق مطالعه

ابعاد تخت هاي دوطبقه

ابعاد استاندارد تختخواب

ابعاد قفسه ، صندلي و كاناپه

مصالح مورد استفاده در اتاق خواب

متريال جديد مورد استفاده در كف اتاق هاي خواب و نشيمن

برخي از ويژگي هاي متمايز موكت هاي تايلي

مراحل نصب موكت هاي تايلي


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/17  ساعت: ۰۴

ست كيسه خواب و زير انداز تامكس مدل Adventure 50 

قيمت محصول : 189000 تومان

برند : Miscellaneous

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


ست كيسه خواب و زير انداز تامكس مدل Adventure 50

 

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


تصاوير بيشتر
ست كيسه خواب و زير انداز تامكس مدل Adventure 50
ست كيسه خواب و زير انداز تامكس مدل Adventure 50

 

 
[google]
:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/16  ساعت: ۱۴

صندلي خودرو دليجان مدل Elite Plus New 

قيمت محصول : 427800 تومان

برند : Delijan

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

معرفي برند

شركت ايراني دليجان با سي سال سابقه در طراحي محصولاتش تنوع، راحتي، ايمني و آسايش كودكان را مدنظر قرار مي‌دهد. اين شركت در سال 1366 فعاليتش را آغاز كرد. دليجان از همان ابتداي تأسيس سعي در افزايش رضايت مشتريانش داشت و با تمركز بر كيفيت محصولاتش توانست در سال‌هاي پس از جنگ، با همت نيروهاي متخصصش به يكي از بزرگ‌ترين شركت‌هاي توليدكننده‌ي داخلي تبديل شود.

صندلي خودرو دليجان مدل Elite Plus New

اين مدل يك صندلي خودروي مناسب نوزادان از بدو تولد تا وزن 18 كيلوست. اين صندلي فريمي پلاستيكي دارد و كمربند ايمني آن به صورت پنج نقطه است. يك گارد محافظ علاوه‌بر كمربند ايمني در جلوي كار قرار مي‌گيرد. گارد محافظ را مي‌توان در سه زاويه‌ي مختلف بنا به جثه‌ي كودك قرار داد. روكش اين محصول بسيار نرم و راحت بوده و از جنس پلي‌استر ساخته شده است.

از ويژگي‌هاي بارز اين صندلي خودرو مي‌توان به بالشتك‌هاي محافظ و گارد قابل‌تنظيم آن اشاره كرد. زاويه‌ي پشتي اين صندلي را مي‌توان در سه حالت مختلف خوابيده، نيمه‌خوابيده و نشسته تنظيم كرد. Elite Plus New داراي بالشتك‌هاي بسيار نرم و راحت است كه به‌خوبي سر و گردن كودك را حفظ مي‌كند. روكش اين بالشتك‌ها قابليت جداسازي و شست‌وشو دارد.

نشيمنگاه آن بسيار نرم و راحت است و كودك در آن احساس راحتي خواهد كرد. از ديگر مزاياي آن مي‌توان به قابليت شست‌وشويش اشاره كرد. با توجه به استفاده‌ي طولاني‌مدت اين صندلي خودرو، قابليت شست‌وشو يكي از مزاياي آن محسوب مي‌شود.شش شيار متناوب در قسمت پشتي اين صندلي طراحي شده است كه كمربند ايمني خودرو از ميان آن‌ها عبور خواهد كرد. اين شيارها براي دو نوع نصب طراحي شده است. براي نوزادان صندلي رو به عقب نصب خواهد شد. در اين حالت كمربند ايمني بايد از شيارهاي بالايي خودرو عبور كند. اين حالت را مي‌توان براي نوزادان تا وزن 13 كيلوگرم استفاده كرد.

حالت دوم براي كودكاني استفاده مي‌شود كه بزرگ‌تر هستند و وزن آن‌ها بين 9 تا 18 كيلوگرم است. در اين حالت، صندلي را رو به جلو نصب مي‌كنند. در اين وضعيت، كمربند ايمني از ميان شيارهاي جانبي و پايين صندلي عبور خواهد كرد و به سوكت كمربند ايمني وصل خواهد شد.

سخن آخر

اگر شما والدين عزيز داراي خودروي شخصي هستيد، استفاده از صندلي خودرو از واجبات لازم و ضروري خودروي شماست. در تصادفات ماشيني استفاده از صندلي خودرو باعث كاهش خطر و حفظ امنيت اين كوچولوهاي نازنين مي‌شود. صندلي خودرو دليجان مدل Elite Plus New محصولي ايراني است كه كيفيت ساخت بسيار مناسبي دارد. طراحي كمربند ايمني پنج نقطه، گارد متحرك و بالشتك‌هاي اضافي در طرفين گردن و سر از ويژگي‌هاي بارز اين محصول به‌حساب مي‌آيند. علاوه‌براين مي‌توان به قابليت شست‌وشو ي اين صندلي خودرو هم اشاره كرد. با توجه به مدت‌زمان طولاني تقريبا چهارساله‌ي استفاده از اين مدل، قابليت شست‌وشو از گزينه‌هاي لازم و ضروري محسوب مي‌شود. اين صندلي خودرو در رنگ‌بندي‌هاي متنوع توسط شركت دليجان طراحي و با قيمت مناسبي در اختيار شما قرار گرفته است.

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/14  ساعت: ۱۲

مربا انجير ايز مقدار 650 گرم 

قيمت محصول : 19800 تومان

برند : Iz

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


مربا انجير ايز مقدار 650 گرم

 

 

مرباي انجير؛ سلامتي را مزه مزه كن!

مرباي انجير با آن رنگ و طعم هوس‌انگيزش، دلبر و محبوب همه است و همه آن را دوست دارند. تابستان كه فصل اين ميوه‌ي خوش‌رنگ و پرفايده داغ است، خيلي‌ها براي پخت مربا آماده مي‌شوند. تهيه‌ي مرباي انجير در خانه كمي حوصله و دقت مي‌خواهد و بايد انجير،‌ شكر،‌ آب،‌ وانيل و كمي گلاب و بنا به سليقه، آهك را با هم تركيب كنيد و صبور باشيد تا نتيجه‌ي كارتان را ببينيد. البته كه همه وقت و حوصله‌ي درست كردن مربا را در خانه ندارند. پس چه بهتر كه از مرباهاي آماده‌ي موجود در بازار استفاده كنيد. يكي از برندهاي خوش‌نام در اين زمينه، شركت گلشهد است كه مرباهاي خود را با نام تجاري «ايز» (iZ) وارد بازار كرده است. اين مرباها همان عطر و طعم مرباهاي خانگي را دارد و براي كساني كه مي‌خواهند از طعم ميوه‌هاي تازه لذت ببرند مناسب است.

انجير يكي از ميوه‌هاي پرخاصيت است كه در قرآن هم به خواص آن اشاره شده و در كنار زيتون آمده و از تاثير آن بر سلامتي بسيار گفته شده است. اين ميوه منبع غني از مواد مغذي، آنتي‌اكسيدان‌ها و ويتامين‌هاست كه هر كدام در بدن تاثير دارند. انجير براي كاركرد صحيح سيستم گوارش و به ويژه براي برطرف كردن يبوست مفيد است. اين ميوه سطح تري گليسيريد خون را كاهش مي‌دهد و براي بهبود كاركرد و سلامت قلب مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وجود فنل‌ها و اسيدهاي چرب امگا ۳ و امگا ۶ خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را كاهش مي‌دهد. براي كودكان، نوجوانان در سن رشد و زنان باردار خون‌سازي مهم است؛ به همين دليل استفاده از انجير به اين افراد و براي كنترل سطح آهن بدنشان توصيه مي‌شود. خواص فراوان انجير به همين موارد محدود نمي‌شود و فوايد ديگري هم دارد كه به به تعدادي از آن‌ها به طور مختصر اشاره مي‌كنيم. كاهنده‌ي فشار خون، درمان آسم، افزايش استقامت بدني، كاهش گلودرد، جلوگيري از ابتلا به آب مرواريد، بهبود كاركرد كبد، درمان بواسير، جلوگيري از بروز بيماري‌هاي قلبي،‌ بي‌خوابي، تقويت سيستم ايمني و در نهايت افزايش انرژي بدن مي‌شود.

گلشهد؛ دوست‌دار طبيعت

در ابتدا با نام تجاري «گلشهد آذر كندو» و با هدف بسته‌بندي عسل شروع به كار كرد و چند سال بعد به يكي از بزرگ‌ترين و خوش‌نام‌ترين عسل بسته‌بندي‌شده در بازار تبديل شد. در حال حاضر نزديك به دو دهه است كه به توليد فرآورده‌هايي بر پايه‌ي عسل مانند پودر كيك، زيتون عسلي، سس عسل،‌ آردي‌جات و مرباجات پرداخته است. كيفيت بالا و قيمت منصفانه از جمله عواملي است كه اين شركت را به نامي مطرح در صنعت غذايي تبديل كرده است. همچنين از سال ۱۳۹۵ با پياده‌سازي برنامه‌هايي به حمايت از محيط زيست پرداخته است.

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


تصاوير بيشتر
مربا انجير ايز مقدار 650 گرم
مربا انجير ايز مقدار 650 گرم

 

 
[google]
:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/14  ساعت: ۰۶

 

مباني نظري و پيشينه تحقيق معنويت و درمان اختلالات رواني

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق معنويت و درمان اختلالات رواني


مشخصات فايل

تعداد صفحات 45
حجم 79 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق معنويت و درمان اختلالات رواني

 

فرمت فايل: word

تعداد صفحات: 45

 

دلايل زيادي براي استفاده از روان‌درمانگري معنوي ذكر شده است. ريچاردز و برگين (1997) دلايل زير را براي استفاده از درمان معنوي بيان داشته‌اند:

 

(الف) مذهب يكي از ابعاد جدانشدني مراجعان و مشاوران است كه در فرهنگ هايِ مختلف به انحاء گوناگون ديده شده است.

(ب)در صورتِ پيدا كردنِ مهارت در درمانِ معنوي و مذهبي روان‌درمانگران اعتماد مراجعان مذهبي خود را بهتر كسب مي‌كنند و راحت‌تر با ايشان همدلي ايجاد مي‌كنند.

(ج)از نظر اخلاقي وظيفه مشاوران و روان‌درمانگران است كه در مورد مراجعان مذهبي بتوانند شايستگي و توانمندي خود را در درمان‌هاي معنوي و مذهبي بالا ببرند.

(د)احراز شايستگي در ابعاد معنوي و مذهبي به مشاوران و روان درمانگران كمك مي‌كند كه منابعِ موجود در رشد معنويت را در جامعه تشخيص داده و از آن ها براي درمان و شكوفايي مراجعان خود كمك گيرند. اين منابع در فرهنگ‌هاي مذهبي شامل رفتن به زيارتگاه‌ها، عبادتگاه‌ها، انجام مراسم مذهبي جمعي و پيوند دادن فرد بي‌پناه به خدا با توسل به ذكر و دعا به وفور يافت مي‌شود.

علاوه بر موارد فوق كه توسط ريچاردز و برگين (1997) بيان شده‌اند، همان‌طور كه در عرفانِ اسلامي (مثلاً مولوي) و در روان شناسي اعماق (مثلاً يونگ، 1963، 1951) به روشني نشان داده شده است، انسان ذاتاً و فطرتاً موجودي معنوي و مذهبي است. تا زماني كه اين بُعدِ معنوي فرد به ساختار رواني او پيوند نخورد و با‌ آن منسجم و يكپارچه نگردد درمانِ واقعي او صورت نمي‌گيرد. در اين زمينه كافمن[1] (1989) چنين بيان داشته است: تكنولوژي و دانش تجربي فقط يكي از راه‌هاي كمك به حل مشكلاتِ رواني است، فراروندگي و معنويت راه ديگري براي درمان است‌ (لازم به يادآوري است كه عرفايي مثل مولوي عشق را درمانگر واقعي مي‌دانند كه مي‌تواند همة نارسايي‌هايي دروني را از بين برده و فرد را براي درمان واقعي آماده كند). خودآگاه منطقي و عقلاني فقط يك قسمت كوچكي از تجربياتِ انساني را تشكيل مي‌دهد. صور ازلي ناخودآگاه (جمعي) يك حيطة وسيع‌تري از روانِ آدمي را تشكيل مي‌دهند، در نتيجه تحقق واقعي٢ انسان تنها از طريق فراروندگي و عروج انساني و فرديت يابي او صورت مي‌پذيرد. اين نياز به فرديت‌يابي٣ مثل نيازهاي جنسي، گرسنگي، تشنگي، و پرخاشگري ذاتي است.يونگ در بسياري از كتاب‌هايش كوشيده است از طريق تعبير و تفسير خواب‌هاي افراد مختلف نشان دهد كه چگونه اين افراد تلاش مي‌كنند بُعد معنوي و مذهبي خود را وارد حيطة خودآگاه كنند.او در يكي از كتاب‌هاي مشهورش به نام روان شناسي و كيمياگري (1953) با تعبير و تفسير خواب‌هاي مراجعانش نشان مي‌دهد كه افراد با ناراحتي‌هاي مختلف كه براي كمك به كلينيك يونگ مي‌شتابند اكثرشان از ناراحتي‌هاي معنوي رنج مي‌برند ولي به اين امر آگاهي ندارند. در صورتِ مطالعه كتاب ديگر او يعني انسان متجدد در جستجوي روح خود به خوبي درمي‌يابيم كه ناراحتي‌هاي عمدة انسان متجدد به علت فراموش كردن بُعدِ معنوي خود است، انساني كه خدايِ خود را گم كرده در نتيجه خود را نيز گم نموده است و سرگردان دنبالِ گم كرده‌اش مي‌گردد ولي نمي‌داند كه دنبال چيست. وظيفة روان درمانگري مثل يونگ اين است كه براي اين انسان از خود بيگانه گشته روشن كند كه او دنبال چيست؟ و بينش لازم را در او ايجاد كند و بعد به عنوان روان درمانگر تسهيل كنندة فرايند جستجو به مراجع خود كمك كند كه گُم كردة خود را دريابد، فقط در اين صورت است كه او بمعناي واقعي درمان خواهد شد.

علاوه بر فرايند درمان مراجعان دچار انواعِ آشفتگي‌هاي رواني، اعتلايِ زندگي، افزايش رضايت از زندگي و پربار نمودن زندگي افراد مراجعه‌‌كننده به روان درمانگر نيز لازم است. رشد معنويِ افراد در اين راستا مي‌تواند كيفيت زندگي مراجعان مختلف را افزايش دهد. روان درمانگر معنوي مي‌تواند با بيدار كردن منابع غني معنوي افراد (از جمله مقابله‌هاي معنوي، تعبير و تفسيرهاي معنوي، كمك براي تعريفِ دوبارة خود) زندگي افراد را غني، معنادار، رضايتبخش، مقاوم و انعطاف‌پذير٤ نمايد. همچنين روان درمانگران مي‌توانند با كسب مهارت‌هاي لازم اختلال‌هاي معنوي افراد را درمان نمايند. تحقيقات جديد (مثلاً ريچاردز و برگين، 1997) نشان مي‌دهند كه برخي اختلالاتِ رواني در اثر آسيب ديدن معنويت افراد ايجاد مي‌شوند و به محضِ درمانِ معنويت آسيب ديده، اختلالات رواني افراد از قبيل اضطراب و افسردگي نيز درمان مي‌پذيرند (نيلسين۵، 2002)

استفاده از معنويت درماني همچنين باعث مي‌شود كه روان‌شناسان ديدشان نسبت به درمان‌هاي رواني بازتر شود و ديدگاه جامع‌تري نسبت به روان و فعاليت‌هاي رواني داشته باشند. برايِ پي بردن به اين امر بهتر است ديدگاه ملاصدرا را در مورد عذاب اخروي بدانيد. در كتاب معاد جسماني (1379) در بحثِ انواعِ عذاب اخروي ملاصدرا به اين مسأله مهم اشاره مي‌كند كه رذايل دروني مثل درنده خويي و كينه‌توزي در آن دنيا به صورت جانورانِ موذي ظاهر مي‌شوند و فرد را آزار مي‌دهند. همانطور كه در خواب پريشاني‌ها و اضطراب‌ها و ترس‌ها به صور جانوران و اشباح آزارنده ظاهر مي‌شوند. در حقيقت از نظر ملاصدرا ناراحتي‌هاي دروني به صورِ جانوران آزار دهنده، به بيرون از روان‌ فرد فرافكنده مي‌شوند و اين امر همان بحثِ روانشناسي است كه توسط روان‌شناسان مورد مطالعه قرار گرفته است. بنابراين آرام نمودن افراد توسط روان‌ِ تحليل‌گر معنوي، و زدودنِ كينه‌هاي آنان با استفاده از روش بخشايشگري به آنان كمك مي‌كند كه از بارگرانِ كينه‌ها و رنج‌ها آزاد شوند، رابطة آنان با افراد ديگر ترميم شود، و علاوه بر آن از عذاب‌هايِ اخروي نيز در امان باشند. يك وجودِ سالم و عاري از كينه و رذيلت كه به نفسِ مطمئنه رسيده است آرام‌تر از دنيا رخت مي‌بندد و بصورتِ آرام به سوي ربّ خويش مراجعت مي‌كند و در زندگي آرام و پرنعمتِ اخروي متنعم مي‌گردد.

 

[1]. Kaufman

 

فهرست مطالب

دلايل استفاده از معنويت درماني

مدل بيوسايكوسوشيال و تحولات بعدي

معنويت چيست ؟

معنويت تا چه حد سلامت مدار است ؟

تجربه هاي معنوي و سايكوتيك

چهار موج در درمان از سال 1900 به بعد

1-رفتار گرايي شناختي (Cognitive Behaviorism)

2- درمان انسان گرايي (Humanistic Therapy)

3-روانشناسي فرافردي

اصول رواندرماني معنوي

مداخله هاي معنوي

بيداري و شكوفايي معنوي

موارد عدم استفاده از مداخله هاي معنوي

منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/11  ساعت: ۰۵

پوشك پمپرز مدل Premium سايز 1 بسته 22 عددي 

قيمت محصول : 26000 تومان

برند : Pampers

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

نقد و بررسي تخصصي

پوشك‌هاي «پمپرز» از سال 1961 كه براي اولين بار توسط ويكتورميلز اختراع شدند، تا امروز يك ويژگي اصلي را حفظ كرده‌اند. اين ويژگي هميشگي پمپرز دوستي با كودكان و فكركردن به سلامت و آسايش آن‌هاست. پوشك‌هاي پمپرز اصل آلمان از موادي نرم ساخته شده‌اند كه آرامش كودك شما را در زمان خواب و بازي تضمين مي‌كنند.

پمپرز «Pampers»

 

 

«پمپرز» چگونه عمل مي‌كند؟

هم‌زمان با خيس‌شدن پوشك، ادرار ابتدا از طريق يك آستر محافظ يا يك لايه‌ي رويي جذب مي‌شود. اينجاست كه سطح بالايي پمپرز كه داراي لايه‌اي نازك از لوسيوني رقيق است، وارد عمل مي‌شود و از پوست فسقلي شما دربرابر رطوبت محافظت مي‌كند. در مرحله بعدي ادرار از طريق لايه‌ي جاذب از سطح رويي عبور مي‌كند و به لايه‌ي فيبري پلي‌استر مي‌رسد كه ساختاري شبيه پارچه دارد. اين لايه از جنسي نرم تهيه شده است؛ اما قدرت جذب بالايي هم دارد و به كنترل و دوري رطوبت از پوست كوچولوها كمك زيادي مي‌كند.

طراحي خاص پوشك Premium

 

طراحي خاص پوشك Premium

با وجود پوشك‌هاي استاندارد مدل Premium در رابطه با افتادن بند ناف و زخم آن نگراني نخواهيد داشت. قسمت جلوي اين پوشك‌هاي ايدئال، طوري طراحي شده است كه قسمت برش‌خورده در اطراف ناحيه‌ي ناف كوچولوها قرار مي‌گيرد. اين طراحي باعث مي‌شود ناحيه‌ي شكم و اطراف ناف خشك نگه داشته شود و در معرض هوا قرار گيرد. به اين ترتيب اگر زخمي هم ايجاد شده باشد، خيلي زود بهبود پيدا مي‌كند.

قدرت جذب Premium

اولين ويژگي يك پوشك ايدئال،‌ قدرت جذب بالاي آن است. يك پوشك خوب رطوبت را از پوست كوچولوي شما دور نگه داشته و به محافظت از آن دربرابر التهابات، جوش‌‌ها و ساييدگي‌ها  كمك مي‌كند. همچنين يك پوشك با قدرت جذب بالا به كوچولوي شما كمك مي‌كند خواب آسوده‌تري داشته باشد و راحت بازي كند. پوشك‌هاي مدل Premium برند پمپرز داراي كانال‌هاي جاذب هستند و رطوبت را به‌طور يكنواخت توزيع مي‌كنند. بنابراين اين پوشك‌ها با جذب بالا و با سنگين و آويزان‌نشدن در اثر رطوبت، خوش‌فرمي خود را حفظ مي‌كنند و متناسب با بدن كودك باقي مي‌مانند.

نشانگر رطوبت Premium

با انتخاب يك پوشك ايدئال ديگر نيازي به چك‌كردن مداوم و حتي باز و بسته‌كردن پرتعداد پوشك، براي اطلاع از ميزان رطوبت داخل آن نيست. كافي است خط رنگي روي پوشك را نگاه كنيد و با يك تغيير رنگ ساده متوجه شويد كه زمان تعويض پوشك فرارسيده است. نشانگر رطوبت، خطي رنگي است كه در زمان خيس‌شدن پوشك از  زرد به آبي تغيير پيدا مي‌كند. پس رنگ آبي هشداري براي شماست تا به‌موقع به داد كوچولويتان برسيد و پوشك كثيفش را با يك پوشك تميز و سالم عوض كنيد.

 

 

نرمي و لطافت Premium (لطيف مثل ابريشم)

سطح نرم يك پوشك ايدئال به‌آرامي از پوست ظريف و حساس كوچولوي شما محافظت مي‌كند. يك پوشك نرم و لطيف قدرت عمل بيشتري به كوچولوها مي‌دهد و باعث مي‌شود آن‌ها احساس راحتي بيشتري داشته باشند. پوشك‌هاي مدل Premium داراي پوششي با لطافت ابريشم براي حفاظت هر چه بيشتر از پوست نوزاد هستند.

 

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

[ ]