خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
كاركنان
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/27  ساعت: ۱۴

 

مطالعه تطبيقي الگوهاي نوين مديريت منابع انساني و ارائه الگوي مناسب براي ايران

امروزه با رشد و توسعه تكنولوژيهاي پيشرفته در ابعاد مختلف توام با افزايش پيچيدگي و تنوع فعاليتها، درك اين تغييرات و سنجش تاثيرات آن بر هزينه هاي سازماني اهميت زيادي دارد اهميت اين امر براي واحدهاي خدماتي با توجه به اينكه درجه تنوع و تغييرات در آنها، نسبت به فعاليتهاي توليدي بيشتر است، مضاعف مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 32
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

شرح مختصر:

در راستاي سياستهاي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي جمهوري اسلامي ايران،طرح تحقيقاتي (( مطالعه تطبيقي الگوهاي نوين مديريت منابع انساني و ارائه الگوي مناسب براي ايران )) انجام پذيرفته و با ياري پروردگار متعال به مرحله نهايي رسيده است .

در انجام اين طرح تحقيقاتي ، يك گروه پنج نفره متشكل از مدير طرح ( آقاي محمد رضا عاطفي ) ، يك كارشناس ارشد و سه كارشناس ، زماني حدوداً سه ماهه را به تحقيق و مطالعه در زمينه سيستم هاي مديريت منابع انساني (HRM ) ، بررسي وضع موجود منابع انساني در وزارت بهداشت و درمان و مدلهاي نوين در اين زمينه گذرانيده اند .

گروه مذكور ضمن استفاده از بسياري منابع داخلي موجود در ايران ، به اين منابع قناعت ننموده و با استفاده از شبكه جهاني اينترنت ده ها مقاله و گزارش چندين كنفرانس مربوط را در زمينه HRM مورد كنكاش و بررسي قرار داده است .

طرح تحقيقاتي مذكور ، در چهار مرحله به انجام رسيده ، كه از قرار ذيل مي باشد :

مرحله اول ) مطالعه قوانين اداري و استخدامي جمهوري اسلامي ايران و استخراج مواردي از اين قوانين كه مرتبط با مقوله مديريت منابع انساني و يا خطاب به وزارت بهداشت و درمان و كاركنان آن .

مرحله دوم ) استخراج كليات و ادبيات مديريت منابع انساني با استفاده از منابع علمي داخلي و خارجي .

مرحله سوم ) بررسي موضوعي مدلهاي نوين مديريت منابع انساني از طريق مقالات و تئوريهاي روز جهان در اينترنت و مراجعه به كتابخانه هاي دانشگاهها و استفاده از متن سخنرانيها و پايان نامه ها .

مرحله چهارم ) ارائه پيشنهادات و الگوهاي مناسب براي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي با در نظر گرفتن الگوهاي نوين جهاني و نتايج حاصل از بررسي چالشهاي موجود در اين بخش .

v گروه مجري طرح ، سيستم مديريت منابع انساني را در زمينه هاي ذيل مورد بررسي قرار داده اند :

 1. طراحي ساختار سازماني
 2. تامين نيروي انساني
 3. آموزش و بهسازي نيروي انساني
 4. مديريت عملكرد
 5. نظامهاي پرداخت حقوق و دستمزد
 6. حفظ و نگهداري منابع انساني
 7. جابجايي و ترك نيروي انساني
 8. روابط كار
 9. سيستم هاي اطلاعاتي منابع انساني

در اين نوشتار كوتاه تنها به شمه اي از آنچه در موارد فوق به انجام رسانيده اشاره مي گردد:

فهرست مطالب

طراحي ساختار سازماني
تامين نيروي انساني
آموزش و بهسازي نيروي انساني
مديريت عملكرد
نظامهاي پرداخت حقوق و دستمزد
حفظ و نگهداري منابع انساني
جابجايي و ترك نيروي انساني
روابط كار
سيستم هاي اطلاعاتي منابع انساني( HRIS )
اهميت پژوهش
اهداف پژوهش
ادبيات موضوع
روش تحقيق
نتايج تحقيق
منابع و ماخذ


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/26  ساعت: ۱۳

يخچال ايستكول مدل TM-835 

قيمت محصول : 1345000 تومان

برند : EastCool

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

نقد و بررسي تخصصي

چه در زمستان و چه در تابستان، هميشه وجود يخچال و سردكننده‌ها يك نياز اساسي است. اين شاخه‌ي محصولي آن‌قدر اهميت دارد كه توليد آن در ابعاد و اشكال مختلف صورت مي‌گيرد و شركت‌هاي متنوعي در سراسر جهان براي نيازهاي مختلف با توانايي مالي كم تا زياد كالاي خود را به بازار عرضه مي‌كنند. در زندگي امروزي ِخانواده‌ها يخچال و فريزر معمولاً با هم تهيه مي‌شود و از سري سايدباي‌سايد يا يخچال‌فريزرهاي دوقلو استفاده مي‌شود. اين دستگاه‌ها بسيار گران‌قيمت و البته كارآ هستند و فضاي زيادي از آشپزخانه را هم اشغال مي‌كنند. در رده‌ي بعدي، يخچال‌فريزرهاي "كمبي" يا "بالا و پاييني" هستند. كوچك‌ترين يخچال‌هاي توليد‌شده، در بازار جهاني به‌عنوان يخچال‌هاي هتلي شناخته مي‌شوند؛ البته نيازي نيست كه حتماً از آن‌ها در هتل استفاده شود، بلكه افراد مختلف نيز مي‌توانند نياز خود به سردكننده‌ها را در حد ابتدايي با آن‌ها برطرف سازند.

ساختار و بدنه

يخچال  «ايستكول » (EastCool) مدل «TM-835» دستگاهي كوچك و كاربردي است. ابعاد آن باعث مي‌شود تا بتوان آن را در هر مكاني استفاده كرد. اين محصول در دو رنگ نقره‌اي و سفيد توليد مي‌شود و اين امكان را فراهم مي‌سازد تا آن را با محيطي كه مي‌خواهيد آن را قرار دهيد هماهنگ كنيد . دقت داشته باشيد كه اين دستگاه مي‌تواند در آزمايشگاه‌ها و داروخانه‌ها و بسياري صنوف ديگر مورد استفاده قرار بگيرد و در اين شرايط عملكرد آن مهم است نه زيبايي ظاهر و محل قرارگيري آن؛ ابعاد كوچك و وزن كم يخچال محدوديت محل استفاده از آن را برطرف مي‌سازد. اين دستگاه ظاهر زيبايي دارد و در زير آن پايه قرار دارد كه استفاده از اين دستگاه را در محيط‌هاي مرطوب نيزممكن مي‌سازد. اين پايه قابل تنظيم است و استفاده از يخچال را در محيط‌هاي شيب‌دار آسان‌تر مي‌كند. اكثر يخچال و فريزهاي ميني يا هتلي داراي دستگيره روي در نيستند و در اين مدل نيز دستگيره به‌صورت مخفي طراحي شده است.

طبقات يخچال

اين محصول ايستكول داراي دو طبقه‌ي داخلي است و اين طبقات قابل تنظيم است، به‌طوري‌كه مي‌توان آن‌ را در شيارهاي ازپيش‌تعيين‌شده در بدنه‌ي يخچال، در سه حالت تنظيم كرد. طبقات ساخته شده از ميله‌هاي فلزي است و يك صندوق شيشه‌اي هم در قسمت پاييني يخچال در نظر گرفته ‌شده كه مي‌توان ميوه يا يا كيسه‌هاي محتوي مواد مختلف را در آن قرار داد. يخچال ايستكول مدل TM-835 داراي سه طبقه روي در است كه مي‌توان از آن‌ها براي نگه‌داري بطري‌هاي كوچك و بزرگ استفاده كرد؛ در طبقه بالايي نيز مكاني براي قرار دادن 4 تخم‌مرغ و پنير و كره پيش‌بيني شده است. البته بايد توجه داشت كه در نبايد زياد سنگين شود.

رده مصرف انرژي

 مصرف برق يكي از موارد مهم در انتخاب يخچال است. يخچال‌ها هميشه در حال كار هستند و بخشي از مبلغ قبض برق مربوط به كاركرد آن‌هاست. اكثر محصولات توليدي كارخانه‌هاي جهان با به‌كارگيري تكنولوژي‌هاي نوين رو به كاهش مصرف انرژي و افزايش راندمان هستند و بين A  تا A+++ رقابت مي‌كنند، ولي در كل رده مصرف انرژي دريخچال‌هاي كوچك هتلي كمي متفاوت است و رده انرژي اين محصول B است.

فريزر-يخدان

شايد بعضي به قسمت بالايي اين يخچال كه داراي درپوشي پلاستكي است فريزر بگويند كه غلط هم نيست؛ ولي معمولاً در يخچال‌هاي اين‌چنيني اين قسمت را يخدان مي‌نامند. گذاشتن ظروف مخصوص براي تهيه‌ي يخ قالبي ابتدايي‌ترين كار آن است؛ ولي در ابعاد و حجم كم مي‌توان براي نگه‌داري گوشت و مرغ يا موادي كه نياز به انجماد دارند نيز از آن استفاده كرد. بايد دقت داشت كه انجماد مواد غذايي با توجه به توان دستگاه مدت بيشتري نسبت به دستگاه‌هاي حرفه‌اي‌تر طول مي‌كشد و در دماي پايين‌تري عملكرد فريز انجام مي‌شود. البته دماي يخدان به‌وسيله درجه‌اي كه در كنار يخدان قرار گرفته، قابل تنظيم است. يك دكمه نيز در زير اين تنظيم درجه ولومي قرار دارد كه با فشار آن مي‌توان محفظه يخدان را برفك‌زدايي كرد و آبي كه از برفك‌زدايي يخدان مي‌چكد داخل سيني زير اين محفظه خواهد ريخت.

بخريم يا نخريم؟

يخچال ايستكول مدل  TM-835دستگاهي ساده و زيباست كه كار سردكردن و انجماد را انجام مي‌دهد. دستگاه ابعاد و وزن كم و گنجايش مناسبي (با توجه به ابعاد) دارد. صداي دستگاه كمي زياد است و براي داخل اتاق‌خواب توصيه نمي‌شود. در فواصل زماني كوتاه قسمت فريزر بايد تميز شود تا برفك آن پاك شود. درنهايت اين دستگاه براي استفاده در محل كار، مصرف كاركنان مغازه‌ها يا مراكز درماني كوچك كاربرد زيادي دارد؛ البته افرادي مانند دانشجوها و... كه به‌صورت موقتي در محلي ساكن هستند نيز از مزاياي اين دستگاه مي‌توانند بهره‌مند شوند.

اينفوگراف

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/25  ساعت: ۰۶

 

پاورپوينت كايزن (بهبود مستمر)

پيام استراتژي كايزن در اين جمله خلاصه ميشود كه حتي يك روز را نبايد بدون ايجاد نوعي بهبود در يكي از بخشهاي سازمان يا شركت سپري نمود. ياد فرمايش پيامبر اكرم (ص) افتادم كه فرموده اند "مسلماني كه دو روزش برابر باشد مغبون است". چنين فرمايشي در آن زمان واقعا دليل بر سطح فكر بالاي پيغمبرمان دارد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 31
حجم 344 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

عنوان: پاورپوينت كايزن (بهبود مستمر)

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 31

nكايزن تركيبي دو كلمه اي از يك مفهوم ژاپني است كه تعريف آن تغيير به سمت بهتر شدن يا بهبود مستمر و تدريجي است. در واقع كايزن بر اين فلسفه استوار است كه براي ايجاد بهبود در سازمان ها لازم نيست به دنبال تغييرات انفجاري يا ناگهاني باشيم، بلكه هر نوع بهبود يا اصلاح به شرط آنكه پيوسته و مداوم باشد، ارتقاي بهره وري را در سازمان ها به ارمغان خواهد آورد.

nمعني اصلي واژه كايزن ساده و گوياست: كايزن يعني بهبود مستمر، بهبود مستمري كه تمامي افراد يعني مديران كاركنان و كارگران را در بر مي گيرد: فلسفه كايزن براين اصل استوار است كه شيوه زندگي انسان شامل زندگي شغلي، زندگي اجتماعي و زندگي خانوادگي بايد پيوسته و مداوم بهبود يابد. فرهنگ كايزن و تعامل آن در بين لايه ها و سازمانهاي مختلف اجتماعي در ژاپن باعث شده است تا كارخانه به دانشگاه تبديل شود و دانشگاه به كارخانه، كارگر از مدير بياموزد و مدير از ايده هاي كارگر بهره مند گردد.

 

فهرست مطالب

راهبردها و راهكارهاي سازماني به مديريت بهره وري

كايزن چيست ؟
كايزن ، روح كيفيت ژاپني Kaizen

چرخه دمينگ

تطور سازماني

رويكرد تحول سازماني

روش بهبود تدريجي - كايزن

روش جهش بزرگ - نوآوري

روش تركيبي – كايزن و نوآوري

مباني پايه اجراي كايزن

توالي و ترتيب اجرا

مرحله آماده سازي يا 5S

 

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/23  ساعت: ۱۴

 

صنايع غذايي كارخانه قند

ريشه لغوي شكر به كلمه ساكارا مربوط مي شود كه در زبان سانسكريت به گياه نيشكر و شيره شيرين آن اطلاق مي شده است شكر غالبا از دو گياه نيشكر (cane) و چغندر قند (sugar beet) بدست مي آيد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 310
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي علوم پايه


توضيحات كامل

صنايع غذايي كارخانه قند

 

مقدمات تاسيس كارخانه قند آبكوه در سال 1313 شروع و سفارش ساخت ماشين آلات و نصب و راه اندازي و به ظرفيت 350ton/day به شركت اشكوراچكسلواكي داده شده و ساختمانها اعم از صنعتي و اداري و كوي كاركنان بوسيله شركت تستاپ ساخته شده است.

ساخت زمين كارخانه در بدو تاسيس 27 هكتار بود كه توسعه هاي بعد به 60 هكتار افزايش يافت و اولين بهره برداري كارخانه در سال 1315 با مصرف 12375 تن چغندر شروع و در دومين بهره برداري در سال 1316 با مصرف 22659 تن چغندر بوده است. چون موقعيت كارخانه براي چغندركاري مناسب تشخيص داده شد امكان توليد چغندر پيش از ظرفيت 350 تن براي هر روز بهره برداري وجود داشته است.

طرح افزايش ظرفيت از 350 به 650 تن تهيه و توسط شركت اشكورا در سال 1317 انجام شد. كارخانه در اين ظرفيت داراي ديفوزيون نوع باطري و ساتراسيون بصورت مرحله اي بوده و چهار كوره بخار ذغال سنگي هر يك به ظرفيت 6 تن بخار در ساخت و 2 توربين بخار هر كدام به قدرت 560 kw با 3000 دور نيروي مورد نياز بهره برداري را تامين مي كرد.

در سال 1345 ظرفيت كارخانه از 650 تن به 1600 تن چغندر در شبانه روز افزايش يافت. در اين توسعه قسمت خام كارخانه قديم جمع آوري و فقط قسمت تبخير آن حفظ شده است.

كليه ماشين آلات بجز ديفيوزيون RT انگليسي و شركت كريك مسئول نصب و راه اندازي آن بوده است. در سال 1349 آستان قدس سهام كارخانه را از سازمان گسترش خريداري نمود. شركت قند رضوي توسط شركت اوكماس ظرفيت كارخانه را از 1600 تن به 2500 تن چغندر در شبانه روز افزايش داده است و شركت اوكماس با نصب 4 مخزن ذخيره و شربت غليظ به حجم 16800 m3 و نصب يك دستگاه بدنه تغليظ شربت ذخيره و يك دستگاه بدنه تبخير و يك دستگاه كوره بخار و پرس و تفاله و با استفاده از ضريب اطمينان اكثر دستگاههاي موجود در كارخانه و افزايش دور اقدام به افزايش ظرفيت كارخانه به 2500 تن چغندر تا مرحله شربت غليظ در شبانه روز نموده است. در بهره برداري سال 84 تعداد كاركنان دائم به 126 نفر و كارگران موقت 588 نفر بوده اند.

 

فهرست مطالب

تاريخچه 1

مقدمه 3

دستورالعملهاي عمومي 8

فصل اول آزمايشهاي عيارسنجي 12

فصول دوم انتقال چغندر قند 18

فصل سوم عصاره گيري 20

فصل چهارم تصفيه شربت 66

فصل پنجم اواپراسيون 90

فصل ششم كريستاليزاسيون 121

فصل هفتم كوره آهك 178

فصل هشتم كوره بخار 204

فصل نهم قندگيري از ملاس 217

فصل دهم فاضلاب 235

خط توليد 260

 قسمت خام 274

 قسمت كريستاليزاسيون 290

 قند گيري از ملاس 307

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/22  ساعت: ۱۷

 

بررسي تاثير شبكه‌هاي ارتباطي محيط كاري آنلاين و آفلاين بر عملكرد شغلي كاركنان

وجود ارتباطات موثر، همواره يكي از عوامل مهم موفقيت سازمان بوده است هدف اين پژوهش بررسي تاثير فناوري به طور خاص ارتباطات شبكه‌اي حاصل از نظريه شبكه اجتماعي بر عملكرد شغلي كاركنان است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 189
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي فناوري اطلاعات


توضيحات كامل

بررسي تاثير شبكه‌هاي ارتباطي محيط كاري آنلاين و آفلاين بر عملكرد شغلي كاركنان

 

وجود ارتباطات موثر، همواره يكي از عوامل مهم موفقيت سازمان بوده است. هدف اين پژوهش بررسي تاثير فناوري به طور خاص ارتباطات شبكه‌اي حاصل از نظريه شبكه اجتماعي بر عملكرد شغلي كاركنان است. اين پژوهش با تمايز بين شبكه‌هاي ارتباطي محيط كاري آنلاين و آفلاين كاركنان، فناوري را در نظريه شبكه اجتماعي جاي داده تا عملكرد شغلي كاركنان را درك كند. چنين فرض شده است كه روابط كاركنان در شبكه هاي ارتباطي محيط‌كاري آنلاين و آفلاين منابع مكملي هستند كه در تعامل هستند تا بر عملكرد شغلي آنها تاثير بگذارند. اين پژوهش از نوع تحقيقات غيرآزمايشي بوده و از پرسشنامه به منظور گردآوري اطلاعات مورد نياز استفاده شده است. اين پژوهش در ميان 104 نفر از كاركنان دانشي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات انجام شده است و براي انجام تحليل‌هاي آماري از آمار توصيفي شامل ميانگين و انحراف ‌معيار و آمار استنباطي شامل آزمون همبستگي پيرسون و رگرسيون سلسله مراتبي استفاده شده است و آزمون فريدمن نيز به منظور اولويت‌بندي عوامل فرهنگي به كار رفته است. لازم به ذكر است كه نرم‌افزارهاي SPSS.20 و Ucinet.6 براي تجزيه و تحليل داده‌ها به‌كار رفته‌اند. نتايج پژوهش نشان داد كه روابط شبكه‌اي، بدون تمايز ميان روابط آنلاين و آفلاين و با تمايز آنها، همبستگي معناداري با عملكرد شغلي دارند. نتايج آزمون رگرسيون براي پيش‌بيني عملكرد شغلي نيز نشان داد كه بدون تمايز بين شبكه‌هاي آنلاين و آفلاين، روابط مستقيم و غيرمستقيم بر عملكرد شغلي موثر هستند و نتايج آزمون مدل با متغيرهاي كنترل و روابط اصلي نشان داد كه، روابط مستقيم آفلاين، روابط غيرمستقيم آفلاين و روابط مستقيم آنلاين پيش‌بيني‌كننده عملكرد شغلي مي‌باشند، اما ارتباط ميان روابط غيرمستقيم آنلاين و عملكرد شغلي چشمگير نيست. نتايج آزمون فريدمن نيز نشان داد كه انگيزه پيشرفت مهم‎ترين و موثرترين عامل در روابط و عملكرد شغلي كاركنان است.

 واژگان كليدي: شبكه‌هاي آنلاين، شبكه‌هاي آفلاين، شبكه‌هاي ارتباطي، شبكه‌هاي اجتماعي، تكامل، عملكرد شغلي

 

فهرست مطالب

 

فصل اول- كليات پژوهش... 1

1-1    مقدمه. 1

1-2   بيان موضوع. 2

1-3   اهميت موضوع. 4

1-4   مروري بر ادبيات پژوهش... 8

1-4-1  توانمند‌سازي شغلي كاركنان. 8

1-4-2  عملكرد شغلي.. 9

1-4-3  ارتباطات.. 10

1-4-4  روابط آفلاين (رو‌‌ در رو) 11

1-4-5  روابط آنلاين.. 11

1-4-6  شبكه‌هاي ارتباطي.. 12

1-4-7  شبكه اجتماعي.. 12

1-5  ا هداف پژوهش... 14

1-6   سوالات پژوهش... 14

1-7   فرضيات پژوهش... 15

1-8   روش پژوهش... 16

1-9   مفاهيم و واژگان كليدي.. 16

1-9-1  شبكه ارتباطي.. 16

1-9-2  شبكه روابط آفلاين.. 16

1-9-3  شبكه‌ روابط آنلاين.. 17

1-9-4   ارتباط مستقيم آفلاين.. 17

1-9-5   ارتباط غير مستقيم آفلاين.. 18

1-9-6   ارتباط مستقيم آنلاين.. 18

1-9-7   ارتباط غير مستقيم آنلاين.. 18

1-9-8   شبكه اجتماعي.. 18

1-9-9   تكامل ( رابطه مكمل) 19

1-9-10  عملكرد شغلي (متغير وابسته) 19

1-10   قلمرو پژوهش... 20

1-11   ساختار پژوهش... 20

1-12   جمع بندي.. 22

فصل دوم - ادبيات پژوهش... 23

2-1   مقدمه. 23

2-2   عملكرد: مفاهيم و ابعاد. 24

2-3   عملكرد شغلي.. 25

2-4    عوامل موثر بر عملكرد شغلي.. 27

2-4-1  عوامل شخصيتي.. 28

2-4-2   عوامل سازماني.. 34

2-5   ارتباطات.. 39

2-5-1 روابط آفلاين.. 40

2-5-2 روابط آنلاين.. 42

2-5-3  رابطه مكمل ارتباطات آنلاين و آفلاين.. 43

2-5-4  عوامل موثر بر قدرت ارتباطات در دستيابي به منابع. 45

6-2 شبكه اجتماعي.. 52

2-6-1  سايت‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي  و تعامل در فضاي آنلاين.. 56

2-7   فرهنگ.. 65

2-7-1  فرهنگ سازماني.. 66

2-7-2  فرهنگ و اثر بخشي سازماني.. 67

2-8   پيشينه پژوهش... 67

2-8-1  پيشينه پژوهش در داخل كشور 67

2-8-2  پيشينه پژوهش در خارج از كشور 72

2-9   جمع بندي.. 83

فصل سوم- روش پژوهش... 85

3-1   مقدمه. 85

3-2   نوع و روش پژوهش... 85

3-3  روش‌شناسي پژوهش... 86

3-4  شناسايي متغير‌ها و توسعه مدل. 88

3-4-1  توسعه مدل. 88

3-5  توسعه فرضيه‌ها 89

3-6   ابزار پژوهش... 98

3-7   سازمان و جامعه آماري.. 101

3-8   نمونه آماري.. 102

3-9  روش جمع آوري داده 102

3-10  روايي (اعتبار) و پايايي (قابليت اعتماد) ابزار گردآوري داده 103

3-11  روش تجزيه و تحليل داده‌ها 103

3-12  ابزار نرم‌افزاري پژوهش... 103

3-13  جمع بندي.. 105

فصل چهارم- تجزيه و تحليل آماري.. 106

4-1    مقدمه. 106

4-2  تحليل آماري.. 106

4-2-1  روايي ابزار پژوهش... 106

4-2-2  پايايي (قابليت اطمينان) 108

4-3  آمار توصيفي.. 109

4-3-1  بررسي توصيفي ويژگي‌هاي جمعيت شناختي.. 109

4-4   آزمون همبستگي پيرسون. 113

4-5   رگرسيون. 115

4-6  مقايسه نتايج با مقاله مرجع.. 118

4-7  روايي ) اعتبار) پرسشنامه فرهنگ.. 120

4-8  پايايي (قابليت اطمينان) 122

4-9  آمار توصيفي.. 123

4-9-1  بررسي توصيفي ويژگي‌هاي جمعيت شناختي.. 124

4-10  آزمون نرمال بودن توزيع. 126

4-11  آزمون فريدمن.. 127

فصل پنجم- بحث و نتيجه‌گيري.. 130

5-1   مقدمه. 130

2-5   خلاصه پژوهش... 130

5-3   بررسي فرضيات پژوهش... 133

5-4   بررسي سوالات پژوهش  و پاسخ به آنها 136

5-5   نتايج پژوهش... 137

5-6   پيشنهاد به سازمانها 139

5-7   محدوديتهاي پژوهش... 140

5-8  پيشنهاد براي تحقيقات آتي.. 141

5-9   محدوديت‌ها و مشكلات پژوهشگر. 143

فهرست منابع فارسي.. 144

فهرست منابع انگليسي.. 149

پيوست‌ها 169

 فهرست جداول

جدول ‏2‑1  عوامل موثر بر عملكرد شغلي.. 38

جدول 2-2  مكانيزم‌هاي دستيابي به منابع. 52

جدول 2-3  پژوهش‌هاي انجام شده در داخل كشور 71

جدول 2-4  پژوهشهاي انجام شده در خارج از كشور 77

جدول 2-5   تحقيقات اوليه شبكه اجتماعي و عملكرد فردي.. 79

جدول 3-1  جزئيات پرسشنامه ارتباطات و عملكرد شغلي.. 100

جدول 3-2   جزئيات پرسشنامه عوامل فرهنگي.. 101

جدول 4-1  شاخص KMO و آزمون بارتلت.. 107

جدول 4-2   تحليل عاملي.. 107

جدول 4-3   خلاصه پردازش... 108

جدول 4-4   روايي ابزار پژوهش... 108

جدول 4-5   روايي مولفه‌هاي اصلي پژوهش... 108

جدول 4-6   آمار توصيفي.. 109

جدول 4-7   توزيع كاركنان برحسب جنسيت.. 110

جدول 4-8   توزيع كاركنان برحسب مقام. 110

جدول 4-9   توزيع كاركنان برحسب سابقه كاري.. 111

جدول 4-10  توزيع كاركنان برحسب تجربه كامپيوتري.. 112

جدول4-11  همبستگي متغيرهاي پژوهش... 114

جدول 4-12  خلاصه آزمون مدل. 115

جدول 4-13  ضرايب رگرسيون براي پيش بيني عملكرد شغلي با توجه به مدل‌هاي پژوهش... 115

جدول 4-14  خلاصه آزمون مدل. 116

جدول 4-15  ضرايب رگرسيون براي پيش بيني عملكرد شغلي با توجه به مدل‌هاي پژوهش... 116

جدول 4-16  مقايسه نتايج با مقاله مرجع. 119

جدول 4-17  شاخص KMO و آزمون بارتلت.. 120

جدول 4-18  تحليل عاملي.. 120

جدول 4-19  نتايج پردازش داده‌ها 122

جدول 4-20  روايي ابزار پژوهش... 122

جدول 4-21  روايي مولفه‌هاي اصلي پژوهش... 122

جدول 4-22  آمار توصيفي متغيرهاي پژوهش... 123

جدول 4-23  توزيع كاركنان برحسب جنسيت.. 124

جدول 4-24  توزيع كاركنان برحسب رشته تحصيلي.. 125

جدول 4-25  آزمون نرمال بودن توزيع. 126

جدول 4-26  آزمون فريدمن.. 127

جدول 4-27  ميانگين رتبه عوامل. 128

جدول 4-28  رتبه بندي عوامل بر اساس اولويت 129

فهرست شكل‌ها

شكل 1-1  ساختار پژوهش... 21

شكل 2-1 مجازي سازي شبكه ارتباطي محيط كاري.. 41

شكل 3-1 روش‌شناسي پژوهش... 87

شكل 3-2  مدل مفهومي پژوهش... 89

فهرست نمودارها

 نمودار 4-1  توزيع كاركنان بر حسب جنسيت.. 110

نمودار 4-2  توزيع كاركنان بر حسب مقام. 111

نمودار 4-3  توزيع كاركنان بر حسب سابقه كاري.. 112

نمودار 4-4  توزيع كاركنان بر حسب تجربه كامپيوتري.. 113

نمودار 4-4  توزيع كاركنان را بر حسب جنسيت.. 124

نمودار 4-5  توزيع كاركنان را بر حسب رشته تحصيلي.. 125

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/22  ساعت: ۰۷

 

بررسي نقش عنصر انساني (كاركنان ) در بروز سوانح دريايي

وقوع سوانح متعدد دريايي ناشي از خطاي انساني سالانه موجب خسارات جاني ، مالي و آسيب به محيط زيست دريايي مي گردد از جمله در سال 1385 بيش از 300 مورد سانحه دريايي در كشور بوقوع پيوسته كه عمدتاً در بروز آنها انسان نقش داشته است1 كه علاوه بر خسارت مالي، جان انسانها نيز از دست رفته يا با تهديد جدي مواجه شده اند در بيشتر سوانح دريايي آسيب جدي به محيط زي


مشخصات فايل

تعداد صفحات 200
حجم 4 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

بررسي نقش عنصر انساني (كاركنان ) در بروز سوانح دريايي


وقوع سوانح متعدد دريايي ناشي از خطاي انساني سالانه موجب خسارات جاني ، مالي و آسيب به محيط زيست دريايي  مي گردد. از جمله در سال 1385 بيش از  300 مورد سانحه دريايي در كشور بوقوع پيوسته كه عمدتاً در بروز آنها انسان نقش داشته است[1] كه علاوه بر خسارت مالي، جان انسانها نيز از دست رفته يا با تهديد جدي مواجه شده اند. در بيشتر سوانح دريايي آسيب جدي به محيط زيست دريايي نيز وارد آمده است. انسانها در سطوح مختلف در صنعت دريانوردي نقش ايفا مي كنند ، از طراحي و  ساخت  يك كشتي گرفته تا  هدايت، كاربرد و مديريت ساحلي طيف حضور انسانها را در برمي گيرد. ملاحظه مي شود كه طيف وسيعي از امور را عنصر انساني انجام  مي دهد.

از سوي ديگر وجود "شرايط ناايمن نهفته" در فرآيندهاي مديريتي لزوم توجه به موضوع را بسيار حائز اهميت مي سازد . بدين معنا كه فرآيند اداره امور سازماني، شرايطي وجود دارد كه پنهان و پوشيده باقي مي ماند و در زمان مقتضي خود را آشكار و باعث وقوع سانحه مي گردد.

تجزيه و تحليل هاي سوانح و حوادث  دريايي در سي سال گذشته، نشان مي دهد كه با توجه به مرتبط بودن افراد در همه جوانب و امور مربوط به دريانوردي تقريباً كليه سوانح وحوادث دريايي به عوامل انساني مربوط مي شود و عامل بروز بيش از 90 درصد سوانح دريايي به طور مستقيم يا غير مستقيم به انسانها مربوط مي شود. خطاي انساني مهمترين علت بروز حوادث به شمار مي آيد، كه سازمان بين المللي دريانوردي[2] نيز از نقش كليدي عناصر انساني در بروز سوانح دريايي، نام مي برد.

در فعاليتهاي دريايي انسان كانون اصلي انجام امور را شكل مي دهد و عنصر انساني در محيط دريايي از لحاظ كاري و زيستي با محدوديتهايي مواجه است كه اين امر باعث بروز نارسائي و فقدان ثبات لازم براي كاركنان دريايي را ايجاب كرده است.  لذا شناخت پارامترهايي كه در خطاي انساني نقش دارند بسيار حائز اهميت است.

مسأله تحقيق آن است كه عوامل موثر و تأثير گذار بر عناصر انساني شناسايي گردد، بنابراين سئوال اصلي تحقيق اين است كه آيا عناصر انساني در وقوع سوانح دريايي،  تأثير مي گذارند؟

با شناسايي و درك عوامل ايجاد كننده يك سانحه يا رويداد دريايي و ارائه توصيه ها و اقدامات  جبراني واصلاحي مي توان از موارد مشابه در آينده، ممانعت نمود. از اين رو، پرداختن به مولفه هايي كه به انسانها مربوط مي شود  و شناسائي آنها مي تواند در جلوگيري از بروز سوانح آتي موثر باشد. بر همين اساس، تحقيق به دنبال يافتن علل بروز سوانح دريايي كه ناشي از عناصر انساني است، مي باشد[3].

فهرست مطالب

فصل اول : كليات طرح

مقدمه                                                    2

1-1  بيان مسئله                                          3

1-2 هدفهاي  تحقيق                                        4

1-3 اهميت  موضوع تحقيق و انگيزه انتخاب آن                            5

1-4 سئوالات و فرضيه هاي  تحقيق                                7

1-4-1 سئوالات تحقيق                                       7

1-4-2 فرضيه هاي تحقيق                                        7

1-5 مدل تحقيق                                            7

1-5-1 معرفي مدل تحقيق                                    8

1-6  تعاريف عملياتي متغييرها و واژه هاي كليدي                        12

1-6-1 متغييرهاي تحقيق                                    12

1-6-1-1 متغيير مستقل                                         12

1-6-1-2  متغيير  وابسته                                      12

1-6-2 عوامل انساني                                           12

1-6-3  سازماندهي روي كشتي                                12

1-6-4  شرايط كار و زندگي                                      13

1-6-5  عوامل مرتبط با كشتي                                       13

1-6-6 مديريت ساحلي                                       13

1-6-7  تاثيرات خارجي(محيطي)                                  13

1-6-8  سانحه دريايي                                 14

1-6-9  سانحه بسيار جدي                              14

1-6-10  سانحه جدي                                   14

1-6-11 خطاي انساني                                   15

1-6-12  طراحي ضعيف عوامل انسان                                   16

1-6-13  عدم آگاهي از نقش ، وظيفه ، مسئوليت                       16

1-6-14  سازمان بنادر و كشتيراني                                  16

1-6-15   شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران                        16

1-6-16  كشتيهاي تحت پرچم                                     16

1-6-17  كشتيهاي اقيانوس پيما                                 17

1-6-18 مخاطرات زيست محيطي                                17

1-6-19  نارسائي (خطاي)  فعال                                  17

1-6-20  شرايط ناايمن (خطرناك)  نهفته                             18

1-7 روش تحقيق                                            19

1-8 قلمرو تحقيق                                          19

1-8-1    قلمرو موضوعي                                       19

1-8-2 قلمرو مكاني                                      19

1-8-3 قلمرو زماني                                            19

1-9  جامعه آماري و حجم نمونه                                 20

1-9-1 جامعه آماري                                            20

1-9-2   حجم نمونه                                             20

1-10  محدويت ها  و مشكلات تحقيق                               20

فصل دوم مطالعات نظري

مقدمه                                                    22

2-1 عوامل موثر بر عناصر انساني                               24

2-1-1  محاسبات ذهني در افراد                                  24

2-1-2 حافظه                                              25

2-1- 3 زمان واكنش                                        26

2-1-4  تجسم                                              27

2-1- 5  مراقبت                                           29

2-1- 6 توجه گزينشي                                           30

2-2   استراحت و عملكرد                                       32

2-2-1  استراحت                                           32

2-2-2 مدل‌هاي عملكرد/ هوشياري                                 33

2-3 محيط و  استراحت / عملكرد، كاركنان                                                       35

2-3-1 عملكرد در گرما                                     35

2-3-2 خوابيدن در گرما                                        36

 2-3-3 عملكرد در سرما                                        36

2-3-4 خوابيدن در سرما                                        37

2-4    سر و صدا و عملكرد/ استراحت                                                           38

2-4-1 سر و صدا و عملكرد                                      38

2-4-2 سر و صدا و خواب                                        38

2-4-3  لرزش كشتي                                         38

2-4-4  تكان كشتي                                         39

2-4-4-1 اثرات كوبه‌اي                                     39

2-4-4-2  اثرات لرزشي                                     39

2-4-4-3 اثرات كج شدن                                     39

2-4-5 اثرات نور بر عملكرد/ استراحت                                40

2-5   نواخت شبانه روزي و عملكرد / استراحت                            42

2-5-1 نواخت شبانه روزي                                       42

2-5-2 كمبود خواب و عملكرد                                    44

2-5-3 طول زمان كاري و عملكرد                                 45

2-5-4 كاهش در عملكرد كاركنان                                 46

2-5-5  خستگي و فرسودگي تجمعي (انباشتي) جسمي و ذهني                  47

2-5-6  برنامه كار ـ استراحت در فعاليت‌هاي دريائي                      49

2-5-6-1 سيستم‌هاي با ثبات                                         50            

2-5-6-2 سيستم‌هاي كاري چرخشي                                   51

2-5-6-3 ساير روشهاي كار و استراحت                                                51

2-6   سازمانهاي بين المللي و سوانح دريايي                            53

2-6-1  كنوانسيون حقوق درياهاي سازمان ملل متحد                        53

2-6-2 كنوانسيون ها و توصيه نامه ها ي سازمان بين المللي كار                     53

2-6-2-1   كنوانسيون حداقل استانداردها در كشتي هاي تجاري 1976( كنوانسيون 147)    53

2-6-2-2  كنوانسيون جلوگيري از سوانح مربوط به دريانوردان 1970 ( كنوانسيون 134 )       54

2-6-2-3 توصيه نامه جلوگيري از سوانح مربوط به دريانوردان 1970 (كنوانسيون 142 )      54

2-6-2-4 اشاعه اطلاعات به مالكان كشتي و دريانوردان                          55

2-6-3 كنوانسيونهاي سازما ن بين المللي دريانوردي                      55

2-6-3-1 كنوانسيون بين المللي ايمني جان افراد در دريا ( سولاس 1974)  اصلاحيه هاي آن    55

2-6-3-2 كنوانسيون بين المللي خط بار 1966                             56

2-6-4 بررسي، تجزيه و تحليل سانحه دريايي                          57

 2-7   معرفي جامعه آماري و متوليان سوانح دريايي در كشور                   60

2-7-1 سازمان بنادر و كشتيراني                                60

2-7-2  شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران                      68

 2-8   پيشينه تحقيق                                           70

2-8-1  پايان نامه ها و تحقيقات انجام شده در زمينه سوانح                   70

2-8-1-1  بررسي و مطالعه فشارهاي رواني و محيطي و ارتباط آن با حوداث و سوانح در شركت سايپا 70

 2-8-2  تحقيقات انجام شده در زمينه سوانح دريايي و عوامل انساني                 71

2-8-2-1 شناسايي و تجزيه و تحليل خطاهاي انساني به روش PHEA دريك واحد صنعتي     71

2-8-2-2 بررسي استرس شغلي دركاركنان شناورهاي بندرنوشهر                73

 2-8-2-3 ارايه" متدولوژي آناليز حوادث در فرآيندهاي روزانه بنادر و پيشنهاد چارچوب مديريت ايمني در بنادر" 74

 2-8-2-4 پوستر مربوط به سفر دريايي عنصر انساني                       75

فصل سوم : روش شناسي تحقيق (متدولوژي)

مقدمه                                                    77

3-1 روش تحقيق                                        77

3-2 جامعه آماري                                          78

3-3  حجم نمونه و روش اندازه گيري                                 78

 3-4 ابزار جمع آوري اطلاعات                                   78

3-4-1 روايي و اعتبار                                         79

3-4-1-1  روايي پرسشنامه                                      79

3-4-2-2 اعتبار پرسشنامه                                      79

3-5 روش تجزيه و تحليل داده ها                                80

3-5-1 توصيف آماري                                        80


 

فصل چهارم : تجزيه و تحليل يافته هاي تحقيق

مقدمه                                                    82

4-1 پردازش اطلاعات                                        84

4-1-1 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه اول (تأثيرات عوامل نرم افزاري  عوامل مربوط به سازماندهي روي كشتي و موارد مربوط به مديرت ساحلي و..)              84

 4-1-2 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه دوم  (تأثيرات عوامل سخت افزاري، موارد مربوط به عوامل  كشتي و..... ) 85

4-1-3 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه سوم   (تاثيرات عوامل محيطي ، خارجي و.....)                 86                 

4-1-4 ارقام و نمودارهاي توصيفي فرضيه چهارم   (تأثيرات عواملي زيست افزاري، موارد عوامل انساني ، عوامل مربوط به شرايط كار و زندگي و....(                87

4-2  بررسي و تحليل دادها                                     88

4-2-1 روش نسبتها (توصيفي)                                    88

4-2-1-1  آزمون فرضيه اول                                     89

4-2-1-2   آزمون فرضيه دوم                                    90

4-2-1-3 آزمون  فرضيه سوم                                     91

4-2-1-4 آزمون فرضيه چهارم                                                                                93      

4-3 تحليل پاسخ هاي فرضيه اول                                 94

4-4 تحليل پاسخ هاي فرضيه دوم                                 104

4-5 تحليل پاسخ هاي فرضيه سوم                                 107

4-6 تحليل پاسخ هاي فرضيه چهارم                               111

فصل پنجم : نتيجه گيري و پيشنهادات

مقدمه                                                    119

5-1 نتيجه گيري                                           121

5-1-1 پرسش اول  آيا مولفه نرم افزاري عنصر انساني، در بروز سوانح دريايي  موثر است؟     1235-1-2 پرسش دوم آيا مولفه سخت افزاري عنصر انساني،در بروز سوانح دريايي موثر است ؟   129

5-1-3 پرسش سوم  آيا مولفه محيطي عنصر انساني،در بروز سوانح دريايي موثر است؟        131

5-1-4 پرسش چهارم  آيا مولفه زيست افزاري عنصر انساني، دربروزسوانح دريايي موثر است؟ 133

5-2 ساير يافته هاي تحقيق                                     137

5-2-1 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه نرم افزاري عنصرانساني       137

5-2-1-1 عوامل سازماني                                        137

5-2-1-2 شرايط ناايمن نهفته در مديريت منابع                           138

5-2-1-3 شرايط نا ايمن نهفته در ساختار سازماني                        139

5-2-1-4 شرايط ناايمن نهفته در فرايند سازماني                              139

5-2-1-5 خط مشي سازماني                                       140

5-2-1-6 شرايط نا ايمن نهفته كه محيط خارجي تحميل مي نمايد             140

5-2-2 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه سخت افزاري عنصر انساني       141

5-2-2-1 شرايط نا ايمن نهفته در فرهنگ سازماني                         142

5-2-2-2 پيش شرط‌ها                                        142

5-2-3 شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه محيطي عنصرانساني             143

5-2-4  شيوه ها و راه كارهاي تقويت كنندگي اجزاي مولفه زيست افزاري عنصرانساني       144

5-2-4-1 عوامل(فاكتورهاي) فيزيكي                                  144

5-2-4-2 عوامل (فاكتورهاي)  فيزيولوژيكي                           145

5-2-4-3 عوامل(فاكتورهاي) روانشناختي                              145

5-2-4-4  شرايط رواني و عاطفي                                 146

5-2-4-5 ويژگي‌هاي فردي(شخصيتي)                                146

5-2-4-6 تجربه داشتن و آماده بودن نيروي كار                           147

5-2-4-7 دانش                                             147

5-2-4-8 آموزش                                            147

5-2-4 -9 عوامل رواني اجتماعي                                 148

5-3 خلاصه نتيجه گيري                                          149

5-4 پيشنهادات                                            151

5-2-1 پيشنهادات حاصل تحقيق                                   151

5-4-1-1 توجه به مولفه هاي نرم افزاري                             151

5-4-1-2 توجه به مولفه هاي سخت افزاري                             152

5-4-1-3 توجه به مولفه محيطي                                  153

5-4-1-4 توجه به مولفه زيست افزاري                                153

5-4-2 پيشنهادات جانبي                                        155

5-4-3 پيشنهادات براي محقيقن بعدي                                 157

فهرست منابع و ماخذ

منابع فارسي                                              176

منابع خارجي                                              178

چكيده انگليسي.............................................................................................

فهرست جدول ها

جدول( 4-1) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه يك                     84

جدول( 4-2) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه دو                    85                                                        

جدول( 4-3) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه سه                                        86

جدول( 4-4) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه چهار                 87

جدول( 4-5) آناليز پاسخ هاي داده شده به  سئوال تقسيم وظايف و مسئوليتها                       94

جدول( 4-6) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تركيب مليت خدمه         94

جدول( 4-7) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تعداد خدمه          95

جدول( 4-8) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ميزان كار / پيچيدگي وظايف            95

جدول( 4-9) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ساعات كار /ساعات استراحت          96

جدول( 4-10) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال روشها و دستورات قابل اجرا         96

جدول( 4-11) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ارتباطات (داخلي و خارجي)           97

جدول( 4-12) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  مديريت و نظارت روي كشتي     97

جدول( 4-13) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  سازماندهي اموزشهاي روي كشتي و مانورها     98

جدول( 4-14) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال كار گروهي، شامل مديريت منابع        98

جدول( 4-15) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال برنامه ريزي (سفر، كالا، نگهداري و...)    99

جدول( 4-16) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال سياست مربوط به بكار گيري و استخدام   99

جدول( 4-17) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال خط مشي ايمني و فلسفه آن  فرهنگ ، نگرش و اعتماد ) 100

جدول( 4-18) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تعهد مديريت در رابطه با ايمني     100

جدول( 4-19) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ميزان حمايت از طرف مديريت ساحلي 101

جدول( 4-20) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال خط  مشي كلي مديريت 101

جدول( 4-21) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال برنامه زمان بندي بندر    102

جدول( 4-22) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تنظيمات و توافق  نامه هاي قرار دادي و يا صنفي     102

جدول( 4-23) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تخصيص وظايف        103

جدول( 4-24) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال ارتباطات كشتي با خشكي    103

جدول( 4-25) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال طراحي كشتي و تجهيزات آن           104

جدول( 4-26) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال وضعيت حفظ و نگهداري كشتي و تجهيزات آن        104

جدول( 4-27) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال تجهيزات لحاظ در دسترس بودن، قابليت اطمينان بودن 105

جدول( 4-28) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال مشخصات كالا و بار شامل : نحوه چيدن بار ، جابجايي و ...          105

جدول( 4-29) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال گواهينامه ها ي كشتي و تجهيزات و ماشين  آلات         106

جدول( 4-30) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال نوع كشتي ( ازلحاظ حمل كالا)     106

  جدول( 4-31) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط دريا و آب و هوا    107

جدول( 4-32) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط بندر و وضعيت حمل ونقل  (VTS ،راهنما  و غيره ) تراكم ترافيك       107

جدول( 4-33) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال حجم  تردد كشتيها  ( زيادي تردد كشتيها)    108

جدول( 4-34) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط وجود يخ      108

جدول( 4-35) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال سازمانهاي نماينده مالكين كشتي ها و دريانوردان        109

جدول( 4-36) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال مقررات ، بازرسي ها و بازديدها ( بين المللي- ملي - بندر –موسسات رده بندي و غيره )   109

جدول( 4-37) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال اثر تعامل با ساحل ( كارگران بندري ، مسئولين بندر، ‌اقدامات امنيتي در منطقه بندري)    110

 جدول( 4-38) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال توانايي، مهارت كاري ،دانش (نتايج آموزش وتجربه كاري)     111

جدول( 4-39) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شخصيت (شرايط ذهني ،وضعيت احساسي )  111

جدول( 4-40) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال شرايط فيزيكي (سلامت جسمي ،اعتياد به مواد مخدر و الكل ،خستگي مفرط جسمي و)112

جدول( 4-41) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال فعاليتهاي قبل از سانحه/ رويدادبه ويژه ميزان خواب و كيفيت آن 112

جدول( 4-42) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  وظايف محول شده به هنگام سانحه /رويداد   113

جدول( 4-43) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  رفتار واقعي در زمان وقوع سانحه/ رويداد    113

جدول( 4-44) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  طرز برخورد (رفتار)     114

جدول( 4-45) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ميزان مجهز بودن به دستگاههاي خودكار 114

جدول( 4-46) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ارگونومي محل كار، زندگي ومحل هاي تفريح و تجهيزات     115

جدول(4-47) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  مناسب بودن شرايط زندگي    115

جدول( 4-48) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  اوقات فراغت ( چگونگي گذرادن زمان فراغت) 116

جدول( 4-49) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  كافي بودن غذ و كيفيت آن           116

جدول( 4-50) آناليز پاسخ هاي داده شده به سئوال  ميزان حركت و جنبش كشتي، لرزشها، گرما و سر و صدا 117

 نمودار (1-1)  رابطه بين عنصر انساني و مولفه هاي آن                       9                                                                     نمودار ( 4-1) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه اول                          84                                         نمودار ( 4-2) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه دوم                            85                              

نمودار( 4-3) پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه سوم                         86

نمودار ( 4-4) نمودار پاسخ هاي داده شده به سئوالا فرضيه چهارم               87      

 فهرست شكلها


شكل 1-1 رابطه بين مدل و متغييرهاي تحقيق                                      11

شكل 5-1 مدل شل و روابط بين متغييرهاي تحقيق                              121

شكل 5- 2 رابطه بين حفاظ و سوانح دريايي                                                        122

شكل 5-2  عوامل ناايمن نهفته در سوانح دريايي به مثابه كوه يخ                    149                                                                                                                    

شكل 5-3 چگونگي فرو ريختن حفاظها و وقوع سانحه دريايي      150


فهرست پيوستها

پيوست (الف) : سوانح دريايي از سال )  2000-1948 ميلادي(                  159

پيوست (ب) : گزارش آناليز دعاوي كه به بيمه P&I در انگليس ارائه شده و عوامل اصلي سوانح         160

پيوست (ج) : رفتار بدن را در طول 24 ساعت شبانه روز                    161

پيوست (د) : وقوع سوانح دريايي و رابطه آن با خواب                          162


درصد     
 


 

زمان وقوع سانحه
 

پيوست (ه) : چارت تشكيلاتي سازمان بنادر و كشتيراني                           163

پيوست (و) : چارت تشكيلاتي شركت كشتيراني ج

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/21  ساعت: ۱۱

 

نقش كيفيت بر برند سازي

نقش برند يا عنوان تجاري در نفوذ و ماندگاري در بازارهاي مصرف، براي توليدكنندگان كالا و خدمات كاملاً واضح و مبرهن است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 27
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

شرح مختصر:

نقش برند يا عنوان تجاري در نفوذ و ماندگاري در بازارهاي مصرف، براي توليدكنندگان كالا و خدمات كاملاً واضح و مبرهن است. كارشناسان اقتصادي و اجتماعي معتقدند كه وقتي يك كالاي تجاري با برند ويژه خود در بازارهاي مصرف موجب جلب اعتماد خريداران مي­شود، درواقع باعث وفاداري مصرف­كنندگان به تداوم خريد آن كالا شده است. بنابراين، اعتماد به يك برند به‌معناي وفاداري به كالاي توليد شده و ابزاري مناسب براي تداوم تقاضاي خريد آن است. از سويي ديگر كيفيت يك كالا مي تواند تصوير ذهني مناسبي از ان كالا را براي مشتريان به همراه داشته باشد. اين تصوير ذهني مي تواند به طور طولاني مدت و مستمر انديشه خريد و مصرف را براي خريداران و مشتريان به همراه داشته باشد. هدف از اين تحقيق بررسي نقش كيفيت بر برند سازي مي باشد. تحقيق حاضر از نوع تحقيقات مروري بوده و در زمزه پژوهشهاي كتابخانه اي قرار مي گيرد. نتايج و يافته هاي اين تحقيق نشان مي دهد كه شركتهاي معتبر براي تقويت نام تجاري و برند خود ناگزير از ارتقاي سطح كيفيت كالا و محصول خود هستند. اين ارتقتي كيفيت فرايندي مداوم و مستمر بوده و ارايه همزمان يك كالاي با كيفيت و مناسب مي تواند زمينه موفقيت شركت را فراهم اورد.

فهرست مطالب

چكيده

مقدمه

تعريف مفهوم علامت تجاري (برند)

جايگاه «برند» در موفقيت تجاري

تجمع كاركنان گرد علامت تجاري

رابطه بين كيفيت و برند سازي

شخصيت برند و روابط ميان مصرف كننده و برند

ارزش نشان تجاري بر اساس كيفيت كالا

ادراك و برداشت مشتري از برند

ابعاد ارزش ويژه ي برند در مدل آكر

روابط بين شخصيت مصرف كننده و شخصيت برند

تقابل برندسازي و مديريت برند

سهم برند در بازار رقابتي

سهم برند و رابطه مشتري

درك شخصيت و كيفيت برند

تبليغات؛ محرك برند

ويژگي­هاي فردي در برندسازي

گونه ­شناسي روابط برند

تأثير رسانه­ هاي جمعي بر پيشرفت روابط برند

نتيجه گيري و جمع بندي

منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/21  ساعت: ۰۵

 

رابطه مؤلفه هاي مديريت دانش و هوش سازماني در هيئت هاي ورزشي

همراه با پرسشنامه پرسشنامه مديريت دانش پرسشنامه هوش سازماني


مشخصات فايل

تعداد صفحات 99
حجم 1 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

رابطه مؤلفه هاي مديريت دانش و هوش سازماني در هيئت هاي ورزشي

 

هدف از اين تحقيق بررسي ارتباط بين مؤلفه­هاي مديريت دانش و هوش سازماني در كاركنان هيئت­هاي ورزشي استان كرمان بود. جامعه آماري اين تحقيق را كليه كاركنان هيئت­هاي ورزشي استان كرمان(120نفر) تشكيل مي­دادند، كه نمونه اين تحقيق نيز برابر با كل جامعه (كل شمار) بود. از بين پرسشنامه هاي توزيع شده تعداد 114 پرسشنامه برگشت داده شد. براي سنجش ميزان مديريت دانش نمونه­هاي تحقيق از پرسشنامه مديريت دانش با الگوگيري از كار خامدا (خامدا، 1388) استفاده شد. اين پرسشنامه نيز داراي چهار قسمت خلق و اكتساب دانش، تسهيم دانش، سازماندهي و ذخيره سازي دانش و كاربرد دانش بود. بعلاوه براي سنجش و اندازه گيري ميزان هوش سازماني از پرسشنامه هوش سازماني آلبرشت (2003) كه شامل 36 سؤال است و هوش سازماني كل و هفت مؤلفه آن را مورد سنجش قرار مي دهد، استفاده شد. روايي پرسشنامه­ها به تأييد اساتيد و متخصصين مديريت ورزشي رسيد. پايايي پرسشنامه­ها با استفاده از آلفاي كرونباخ براي پرسشنامه مديريت دانش(89/0) و براي پرسشنامه هوش سازماني (90/0) به دست آمد. جهت تجزيه و تحليل داده­ها از آزمون آماري ضريب همبستگي پيرسون استفاده شد. يافته­هاي تحقيق نشان داد بين مديريت دانش و همچنين مؤلفه­هاي آن با هوش سازماني ارتباط معني داري وجود دارد. به­علاوه نتايج آزمون رگرسيون نشان داد، مديريت دانش مي­تواند پيش بين مناسبي براي هوش سازماني باشد. استفاده از هوش سازماني مي­تواند قدرت رقابت پذيري يك سازمان را افزايش دهد و از ديگر سازمان ها متمايز نمايد، كه يكي از اين عوامل مي­تواند ارتقاء مديريت دانش در سازمان باشد.

 واژگان كليدي: مديريت دانش، هوش سازماني، هيئت­هاي ورزشي

 

فهرست مطالب:

چكيده 1

فصل اول: كليات تحقيق 

1-1- مقدمه 3

1-2- بيان مسئله 4

1-3- ضرورت و اهميت تحقيق. 6

1-4- اهداف پژوهش... 8

1-4-1 هدف كلي. 8

1-4-2 اهداف اختصاصي. 8

1-5- فرضيه هاي تحقيق. 9

6-1- محدوديت هاي تحقيق. 9

1-7- پيش­فرض­هاي تحقيق. 9

‌1-8- قلمرو تحقيق. 9

1-9- تعريف واژه­ها و اصطلاحات تحقيق. 10

1-9-1 تعريف مفهومي واژه­هاي تحقيق. 10

1-9-2 تعريف عملياتي واژه­هاي تحقيق. 10

فصل دوم: ادبيات و پيشينه تحقيق 

2-1- مقدمه 12

2-2- هيئت­هاي ورزشي. 12

2-2-1 تعريف هيئت.. 12

2-2-2 وظايف هيئت.. 13

2-2-3 اركان هيئت.. 13

2-2-3-1 تركيب مجمع. 14

2-2-3-1-1 وظايف مجمع. 14

2-2-3-2 تركيب هيئت رئيسه 14

2-2-3-2-1 وظايف هيئت رئيسه 15

2-2-3-3 رئيس هيئت.. 15

2-2-3-3-1 وظايف رئيس هيئت.. 15

2-2-3-4 وظايف نايب رئيس هيئت رئيس... 16

2-2-3-5 وظايف دبير هيئت.. 16

2-2-3-6 درآمد و هزينه­هاي هيئت استان. 16

2-2-4 هيئت شهرستان­ها و شهرها 17

2-3- مديريت دانش... 17

2-3-1 تعاريف مديريت دانش... 18

2-3-2 انواع دانش... 19

2-3-3 سيستم هاي مديريت دانش... 20

2-3-4 اهميت مديريت دانش... 21

2-3-5 كاركرد مديريت دانش... 21

2-3-6 مراحل مديريت دانش... 22

2-3-7 مدل­هاي دانش و مديريت دانش... 22

2-3-7-1 مدل مفهومي مديريت دانش... 23

2-3-7-2 مدل حلزوني دانش... 23

2-3-7-3 الگوي هفتگانه مديريت دانش... 24

2-3-8 مدل نيومن  در مديريت دانش... 26

2-3-8-1 خلق و اكتساب دانش... 26

2-3-8-2 تسهيم دانش... 26

2-3-8-3 سازماندهي و ذخيره­سازي دانش... 27

2-3-8-4 كاربرد دانش... 27

2-3-9 ابزارهاي مديريت دانش... 29

2-3-9-1 ابزار سازماندهي دانش... 29

2-3-9-2 ابزار اخذ دانش... 29

2-3-9-3 ابزار ارزيابي دانش... 29

2-3-9-4 بزار تسهيم دانش... 30

2-3-9-5 ابزار ذخيرهسازي و ارائه دانش... 30

2-4- هوش سازماني. 31

2-4-1 تعاريف هوش سازماني. 32

2-4-2 مؤلفه­هاي هوش سازماني. 33

2-4-2-1 بينش راهبردي. 33

2-4-2-2 سرنوشت مشترك.. 34

2-4-2-3 تغييرگرايي. 34

2-4-2-4 روحية سازماني. 34

2-4-2-5 اتحاد و توافق. 34

2-4-2-6 عملكرد سازماني. 35

2-4-2-7 فناوري اطلاعات و ارتباطات.. 35

2-4-3 ديدگاه­هاي هوش سازماني. 35

2-4-3-1 هوش سازماني از ديدگاه ماتسودا 35

2-4-3-2 هوش سازماني از ديدگاه ويليام هلال. 35

2-4-3-3 هوش سازماني از ديدگاه مكمستر. 36

2-4-3-4 هوش سازماني از ديدگاه كارل آلبرخت.. 36

2-4-3-5 ديدگاه معرفت شناختي. 37

2-4-4 چهار توانمندساز كليدي هوش سازماني. 37

2-4-4-1 رهبران فكري. 38

2-4-4-2 انجمن هاي ذينفع. 38

2-4-4-3 ادهوكراسي. 38

2-4-4-4 سكوي دانش... 38

2-4-5 دلايل استفاده از هوش سازماني در سازمان ها 39

2-5- پيشينه تحقيق. 39

2-5-1 تحقيقات انجام شده در داخل كشور 39

2-5-2 تحقيقات انجام شده در خارج از كشور 46

2-6 جمع بندي. 51

فصل سوم: روش شناسي تحقيق

3-1- مقدمه 54

3-2- روش تحقيق. 54

3-3- جامعه آماري. 54

3-4- نمونه آماري. 54

3-5- روش جمع­آوري داده­ها 55

3-6- متغيرهاي تحقيق. 55

3-7- روش و ابزار گردآوري داده­ها 55

3-8- روش­هاي آماري تحقيق. 56

فصل چهارم: تحليل يافته­هاي تحقيق

4-1- مقدمه 58

4-2- يافته­هاي پژوهش... 58

4-2-1 يافته­هاي توصيفي. 58

4-2-2 بررسي فرضيه پژوهش... 61

4-2-2-1 فرضيه اول. 61

4-2-2-2 فرضيه دوم 62

4-2-2-3 فرضيه سوم 62

4-2-2-4 فرضيه چهارم 63

4-2-2-5 فرضيه پنجم. 63

4-2-2-6 فرضيه ششم. 64

فصل پنجم: بحث و نتيجه­گيري

5-1- مقدمه 67

5-2- خلاصه تحقيق. 67

5-3- بحث و نتيجه­گيري. 69

5-4- پيشنهادهاي تحقيق. 77

5-4-1 پيشنهادهاي مبتني بر يافته هاي تحقيق. 77

5-4-2 پيشنهادهايي براي محققان ديگر. 78

منابع و مآخذ. 79

فهرست منابع فارسي. 79

فهرست منابع لاتين. 82

پيوست ها 84

پيوست الف) پرسشنامه هوش سازماني. 84

پيوست ب) پرسشنامه مديريت دانش... 87

چكيده انگليسي. 87

 فهرست جداول

عنوان                                                                                               شماره صفحه

جدول4-1: يافته­هاي توصيفي مربوط به نمرات متغيرهاي تحقيق. 60

جدول 4-2: يافته­هاي مربوط به ارتباط بين خلق و اكتساب دانش و هوش سازماني. 60

جدول 4-3: يافته­هاي مربوط به ارتباط بين تسهيم دانش و هوش سازماني. 61

جدول 4-4: يافته­هاي مربوط به ارتباط بين سازماندهي و ذخيره سازي اطلاعات و هوش سازماني. 61

جدول 4-5: يافته­هاي مربوط به ارتباط بين كاربرد دانش و هوش سازماني. 62

جدول 4-6: يافته­هاي مربوط به ارتباط بين مديريت دانش و هوش سازماني. 62

جدول 4-7: يافته­هاي مربوط به آزمون رگرسيون خطي چندمتغيره 63

 فهرست نمودارها

عنوان                                                                                               شماره صفحه

نمودار 4-1: نتايج توصيفي مربوط به جنسيت شركت كنندگان. 57

نمودار 4-2: نتايج توصيفي مربوط به وضعيت تأهل شركت كنندگان. 58

نمودار 4-3: نتايج توصيفي مربوط به رشته تحصيلي شركت كنندگان. 58

نمودار 4-4: نتايج توصيفي مربوط به دامنه سني شركت كنندگان. 59

نمودار 4-5: نتايج توصيفي مربوط به سطح تحصيلي شركت كنندگان. 59

نمودار 4-6: يافته­هاي مربوط به آزمون رگرسيون خطي چندمتغيره 64

 فهرست شكل­ها

عنوان                                                                                               شماره صفحه

شكل 2-1: چرخه سيستم مديريت دانش... 20

شكل 2-2: مدل حلزوني مديريت دانش... 24

شكل2-3 : الگوي هفت گانه مديريت دانش... 24

شكل 2-4: مؤلفه­هاي هوش سازماني. 33


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/20  ساعت: ۱۱

 

بررسي رابطه بين خدمات رفاهي ارائه شده به كاركنان و ميزان بهره وري آنان براساس مدل سروكوال

سازمانهاي موجود در هر جامعه با استفاده از منابع محدودي كه در اختيار دارند، به گونه اي به رفع نيازهاي فردي و گروهي افراد جامعه مي­پردازند و از آنجا كه منابع توليد همواره با يك ويژگي يعني كميابي مواجه هستند،


مشخصات فايل

تعداد صفحات 124
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

سازمانهاي موجود در هر جامعه با استفاده از منابع محدودي كه در اختيار دارند، به گونه اي به رفع نيازهاي فردي و گروهي افراد جامعه مي­پردازند و از آنجا كه منابع توليد همواره با يك ويژگي يعني كميابي مواجه هستند، اغلب اصلي ترين هدف سازمان­ها استفاده بهينه از عوامل توليد و رسيدن به اثربخشي است.اين عوامل شامل زمين، سرمايه، نيروي انساني، فناوري و مديريت است.در اين بين نيروي انساني ارزشمندترين دارايي سازمانهاي و از حساسي برخوردار است. عملكرد انسان در درون سازمان انعكاسي از دانش، مهارت و ارزشهاي او است. به همين منظور شناخت عوامل مؤثر بر عملكرد كاركنان يكي از اهداف به­سازي نيروي انساني در مديريت بخش هاي دولتي است كه براي سنجش دانش، توانايي، انگيزش، رفتار شغلي و عملكردي كاركنان پايه ريزي مي شود. در اين پژوهش به بررسي رابطه بين خدمات رفاهي ارائه شده به كاركنان سازمان صنايع هوا و فضا- گروه صنايع ثامن الائمه (ع) و ميزان بهره وري آنان براساس مدل مدل سروكوال پرداختيم. در اين پژوهش از يك پرسشنامه استاندارد بر اساس مدل سروكوال با طيف 5 تايي ليكرت جهت بررسي فرضيه ها استفاده خواهد شد.پرسشنامه عملكرد سازماني توسط هرسي و گلداسميت ساخته شده است كه از 42 گويه و 7 خرده مقياس توانايي (4 سوال)، وضوح (7 سوال)، كمك (5 سوال)، مشوق (6 سوال)، ارزيابي (9 سوال)، اعتبار (6 سوال) و محيط (5 سوال) تشكيل شده است.

درنهايت پس از آزمون فرضيه ­هاي مشخص شد بين كيفيت خدمات رفاهي ارائه شده به كاركنان سازمان صنايع هوا و فضا- گروه صنايع ثامن الائمه (ع) و ميزان بهره وري آنان رابطه معناداري وجود دارد.

فهرست مطالب

فصل اول: كليات پژوهش... 1

1-1- مقدمه. 2

1-2- بيان مسئله. 2

1-3- اهميت و ضرورت پژوهش.... 2

1-4- فرضيه هاي پژوهش.... 3

1-4-1- فرضيه اصلي.. 3

1-4-2- فرضيه هاي فرعي پژوهش.... 3

1-5- اهداف پژوهش.... 4

1-5-1- هدف اصلي.. 4

1-5-2- اهداف فرعي.. 4

1-5-3- هدف كاربردي... 4

1-6- روش پژوهش.... 4

1-6-1- نوع روش تحقيق :4

1-6-2- روش گردآوري اطلاعات... 4

1-6-3- ابزار گردآوري اطلاعات... 4

1-6-4- روش تجزيه و تحليل اطلاعات :5

فصل دوم: ادبيات پژوهش... 6

2-1- مقدمه. 7

2-2- كيفيت.... 7

2-2-1- تاريخچه كيفيت :7

2-2-2- تعريف كيفيت.... 9

2-2-3- ويژگي هاي كيفيت.... 11

2-3- خدمات... 13

2-3-1- تعريف خدمت :13

2-3-2- طبقه بندي خدمات :13

2-3-3- ويژگي هاي خدمات :14

2-4- كيفيت خدمات... 16

2-4-1- تئوري شكاف خدمات :18

2-4-2- فضاي كيفيت خدمات... 19

2-4-3- موانع بهبود كيفيت خدمات... 20

2-4-4- عوامل موثر بر كيفيت خدمات... 20

2-4-5- رابطه بين رضايت و كيفيت.... 22

2-4-6- رويكردي به مديريت كيفيت خدمات... 23

2-5- ارزيابي كيفيت خدمات... 23

2-5-1- معرفي مدلهاي ارزيابي كيفيت.... 23

2-5-2- ابزار اندازه گيري كيفيت خدمات ارائه شده. 27

2-6- كيفيت خدمات ادراك شده. 30

2-7- سروكوال.. 35

2-7-1- معرفي مدل سروكوال (SERVQUAL). 35

2-7-2- مديريت شكافهاي كيفيت.... 37

2-7-3- مدل سروكوال اصلاح شده. 43

2-8- كارائي.. 48

2-9- اثربخشي.. 48

2-10- بهره‌وري... 49

2-11- به كارگيري بهره‌وري در سازمان.. 50

2-12- موانع بهره‌وري در نظام اداري... 51

2-12-1- ضعف مديريت.... 51

2-12-2- نيروي انساني غيرمتخصص..... 51

2-12-3- عدم وجود سيستم ارزشيابي مناسب كاركنان.. 51

2-12-4- عدم وجود انگيزه كاري در كاركنان.. 51

2-12-5- حاكم بودن روحيه منفعت طلبي فردي... 52

2-12-6- كم‌كاري... 52

2-12-7- رانت هاي مختلف.... 52

2-12-8- مشغله زياد كاري مديران.. 53

2-12-9- روش‌هاي انجام كار. 53

2-13- عوامل موثر در بهره‌وري... 53

2-13-1- عوامل برون سازماني.. 53

2-13-2- عوامل درون سازماني.. 54

2-14- عوامل مؤثر بر افزايش بهره وري نيروي انساني.. 58

2-15- مهمترين عوامل مؤثر در كاهش بهره وري... 59

2-16- شرايط لازم براي بهبود بهره وري نيروي انساني در سازمانها61

2-16-1- ارتباط... 61

2-16-2- تعهد.. 61

2-16-3- تداوم. 62

2-17- مدل « اچيو» براي ارزيابي و تحليل عملكرد. 62

2-18- استفاده از مدل اچيو. 63

2-18-1- توانائي ، دانش و مهارت... 63

2-18-2- وضوح ( درك يا تصور نقش ). 63

2-18-3- كمك ( حمايت سازماني ). 63

2-18-4- انگيزه ( انگيزش يا تمايل ) :63

2-18-5- ارزيابي ( آموزش و بازخورد عملكرد ). 64

2-18-6- اعتبار ( اعمال معتبر و حقوقي پرسنل ). 64

2-18-7- محيط ( تناسب محيطي ). 64

2-19- مروري بر تحقيقات انجام شده. 64

فصل سوم: روش پژوهش... 70

3-1- مقدمه. 71

3-2- روش تحقيق.. 71

3-3- جامعه‌آماري... 71

3-4- نمونه آماري... 71

3-4-1- روش تعيين حجم نمونه. 72

3-4-2- روشهاي نمونه گيري... 72

3-5- روش جمع آوري اطلاعات... 73

3-6- مدل پژوهش.... 73

3-7- ابزار اندازه گيري پژوهش.... 74

3-7-1- پرسشنامه كيفيت خدمات... 74

3-7-2- پرسشنامه عملكرد سازماني هرسي و گلداسميت.... 77

3-8- روش تجزيه و تحليل داده ها79

3-9- نتيجه گيري... 79

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها80

4-1 مقدمه. 81

4-2- تحليل ويژگي هاي جمعيت شناختي پاسخ دهندگان.. 81

4-3- آزمون نرمال بودن متغيرها82

4-4- بررسي فرضيه هاي پژوهش.... 84

4-4-1- فرضيه اصلي پژوهش.... 84

4-4-2- فرضيات فرعي پژوهش.... 84

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري.. 94

5-1- مقدمه. 95

5-2- خلاصه پژوهش.... 95

5-3- نتايج بررسي فرضيه هاي پژوهش.... 96

5-3-1- فرضيه اصلي پژوهش.... 96

5-3-2- فرضيات فرعي پژوهش.... 96

5-4- يافته هاي پژوهش.... 97

5-5- پيشنهادات پژوهش.... 98

5-5-1- پيشنهادات كاربردي... 98

5-5-2- پيشنهادات براي پژوهشهاي آتي.. 99

5-6- محدوديتهاي پژوهش.... 99

منابع و مآخذ. 100

پيوســــت ها105

 فهرست جدوال

جدول 4-1: توزيع افراد بر حسب گروه هاي سني.. 81

جدول 4-2: توزيع افراد بر مبناي سطح تحصيلات... 82

جدول 4-3: آزمون تعيين نرمال بودن متغيرهاي كيفيت خدمات و عملكرد سازماني.. 83

جدول 4-4: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و ميزان بهرهوري كاركنان.. 84

جدول 4-5: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و توانايي.. 85

جدول 4-6: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و وضوح.. 85

جدول 4-7: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و كمك..... 86

جدول 4-8: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و انگيزه. 86

جدول 4-9: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و ارزيابي.. 87

جدول 4-10: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و اعتبار. 87

جدول 4-11: نتايج آزمون همبستگي پيرسون بين كيفيت خدمات و محيط... 88

جدول 4-12: شاخصه هاي توصيفي ميزان موارد ملموس خدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 88

جدول 4-13: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات موارد ملموس بين وضعيت موجود و مطلوب... 88

جدول 4-14: شاخصه هاي توصيفي ميزان قابليت اعتمادخدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 89

جدول 4-15: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات قابليت اعتماد بين وضعيت موجود و مطلوب... 89

جدول 4-16: شاخصه هاي توصيفي ميزان پاسخگويي خدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 90

جدول 4-17: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات پاسخگويي بين وضعيت موجود و مطلوب... 90

جدول 4-18: شاخصه هاي توصيفي ميزان قابليت اطمينان خدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 91

جدول 4-19: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات قابليت اطمينان بين وضعيت موجود و مطلوب... 91

جدول 4-20: شاخصه هاي توصيفي ميزان همدلي خدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 92

جدول 4-21: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات همدلي بين وضعيت موجود و مطلوب... 92

جدول 4-22: شاخصه هاي توصيفي ميزان بهايخدمت به تفكيك وضعيت موجود و مطلوب... 93

جدول 4-23: نتايج آزمون تي مستقل براي مقايسه ميانگين نمرات بهاي خدمت بين وضعيت موجود و مطلوب... 93

 فهرست نمودارها

نمودار 4-1: توزيع افراد بر حسب گروه هاي سني.. 81

نمودار 4-2: توزيع افراد بر مبناي سطح تحصيلات... 82

 فهرست اشكال

شكل 2-1- الگوي رضايتمندي مشتري... 31

شكل 2-2- عوامل اوليه موثر بر ادراكات مشتري... 32

شكل 2-3- سطوح انتظارات مشتري... 33

شكل 2-4- نيازها، ادراكات، انتظارات... 35

شكل 2-5- سطوح خدمات... 35

شكل 2-6- ادراكات و انتظارات... 35

شكل 2-7- مدل شكافها كيفيت خدمات (سروكوال). 37

شكل 3-1- الگوي مفهومي ارزيابي كيفيت خدمات... 74


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/20  ساعت: ۰۵

 

بررسي سيستم خريد و انبارداري در مجتمع صنعتي سيمان آبيك

موضوع تحقيقي كه در پيش روي شماست حاصل بررسي سيستم خريد و انبارداري در مجتمع صنعتي سيمان آبيك مي باشد كه هدف از انتخاب آن اولاً آشنايي با نحوه انجام عمليات خريد و سفارشات در يك مجتمع صنعتي و توليدي و ثانياً چگونگي عمليات نگهداري ، و سرويس دهي انبار در يك مجتمع صنعتي و توليدي مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 177
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي حسابداري


توضيحات كامل

بررسي سيستم خريد و انبارداري در مجتمع صنعتي سيمان آبيك

 

موضوع تحقيقي كه در پيش روي شماست حاصل بررسي سيستم خريد و انبارداري در مجتمع صنعتي سيمان آبيك مي باشد كه هدف از انتخاب آن اولاً آشنايي با نحوه انجام عمليات خريد و سفارشات در يك مجتمع صنعتي و توليدي و ثانياً چگونگي عمليات  نگهداري ، و سرويس دهي انبار در يك مجتمع صنعتي و توليدي مي باشد .

در طي بررسي سيستم خريد و انبارداري در مجتمع صنعتي سيمان آبيك تحقيقات با بهره گيري از روشهاي متنوع از قبيل : مشاهده ، مصاحبه و كتابخانه انجام گرفت كه كمك شاياني به ما نمود در جهت شناخت عمليات خريد و تداركات توسط مسئولين و كارپردازان كه تلاش دارند خريدها به موقع و مناسب باشند و در حقيقت مي كوشند اصول و موازين پنج گانه خريد رعايت شود . اطلاعات مفيدي نيز در زمينه انبار و انبارداري و عمليات نگهداري و سرويس دهي انبار بدست آمد كه ما را در نحوه ايجاد كدينگ و كنترل موجودي (انبار گرداني) بهينه داراي شناخت مناسبي نمود.

در طي انجام تحقيق فوق موانع و مشكلات اندكي بچشم آمد كه با توجه به همكاري صميمانه كاركنان و مسئولين مجتمع صنعتي سيمان آبيك مي توان از آن صرف نظر كرد . چرا كه منابع و امكانات و اطلاعات ارزنده اي را اين عزيزان در اختيار بنده قرار دادند كه در ارائه پربارتر اين تحقيق بسيار مفيد بودند .پيشگفتار

ب

فهرست مطالب

د

فهرست اشكال

ح

فهرست ضمائم

چكيده

ط

ي

فصل اول - كليات

1

مقدمه

2

تعريف موضوع تحقيق

3

اهميت و ارزش تحقيق

4

اهداف تحقيق

5

كاربرد نتايج تحقيق

6

سوالات اساسي تحقيق

7

روش تحقيق

8

تعريف واژه ها

8

خلاصه

10

مباحث فصول بعدي

10

فصل دوم - ادبيات موضوع

11

مقدمه

12

بخش يك - مباحث نظري

13

سيستم

13

خريد

14

اهداف بخش خريد

14

اصول و موازين پنجگانه خريد

15

وظايف و مسئوليت هاي بخش خريد

16

ارتباط بخش خريد با بخشهاي ديگر

17

فرآيند يا مراحل خريد خارجي

18

انبار

19انواع انبارها

19

جايگاه انبار

20

اهداف و وظايف انبارها

20

انواع موجوديهاي انبارها

20

انبارداري

21

سيستم انبارداري و مزيتهاي آن

21

وظايف انباردار

22

انتظارات مديريت از سيستم كنترل انبارها

23

نكات مهم براي اداره بهينه انبارها

24

مناسبترين «تعداد اقتصادي» انبارها

24

طراحي و برنامه ريزي تامين كالا

25

كدينگ

25

كدگذاري

25

فوايد كد گذاري

26

انواع روشهاي كدگذاري

26

موجودي كالا

27

اهميت موجوديها

27

دلايل نگهداري موجودي كالا

28

هزينه مربوط به موجوديها

28

مواضع مختلف بخشها و گروههاي درون سازمان نسبت به حجم موجوديها

31

كنترل موجودي

31

مشكلات عدم تعادل موجودي

32

مهمترين شيوه هاي محاسبه قيمت تمام شده موجودي كالا در انبار

32

سيستم هاي سفارش كالا در سازمان

33

بخش دو - پيشينه تحقيق

35

بخش سه - مشخصات مجتمع صنعتي سيمان آبيك

38

مروري مختصر بر خط توليد مجتمع صنعتي سيمان آبيك

41طرح طبقه بندي مشاغل كارخانه

44

شرح وظايف

45

خلاصه

55

فصل سوم - روش تحقيق

56

مقدمه

57

كتابخانه

60

مشاهده

60

مصاحبه

62

خلاصه

63

فصل چهارم - تجزيه و تحليل اطلاعات

64

مقدمه

65

طراحي انبارها

67

انواع انبارها در كارخانه سيمان آبيك

69

مشكلات و خسارت ناشي از طراحي غيراصولي انبارها

71

حفاظت و ايمني انبارها

72

عمليات مربوط به خريد در انبارها

80

انواع خريد

80

انواع شيوه ها در خريدهاي داخلي

80

عمليات خريد در تداركات

89

تنظيم گزارش خريد

95

خريدهاي خارجي

96

نحوه خريد مواد اوليه توسط مجتمع صنعتي سيمان آبيك

100

خريدهاي خودسرانه برخي از مسئولين و واحدها

102

خريدهائي‌ كه كالاي آنها فاسد شدني است

103

خريدهاي غير ضروري و بيش از حد

103

كنترل كيفيت

104

استاندارد كردن قطعات

105قبض انبار

106

سيستم كدينگ اجناس

110

مشكلات ناشي از عدم كدينگ

112

مزاياي كدينگ اجناس

113

شرح كدينگ اجناس

115

عدم وجود واحدي براي پياده كردن سيستم كدينگ بطور ثابت

121

مختصري درباره سيستم اطلاعات مديريت

122

عمليات نگهداري و سرويس دهي انبار

123

عمليات نگهداري در بخش اداري

123

عمليات نگهداري مربوط به داخل انبار

130

كنترل موجودي انبار

132

انواع روشهاي كنترل موجودي

133

محاسبه قيمت تمام شده موجودي كالا در انبار

136

عدم هماهنگي انبار با واحدهاي توليدي

138

خلاصه

139

فصل پنجم - نتيجه گيري و پيشنهادات

141

مقدمه

نتيجه گيري

 پيشنهادات

142

142

146

منابع و مآخذ

 

ضمائم

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/18  ساعت: ۱۴

 

شركت سهامي بيمه ايران

پانزدهم آبانماه تاريخي است به ياد ماندني در صنعت بيمه كشور در سال 1341 در چنين روزي شركت سهامي بيمه ايران به عنوان نخستين شركت بيمه ايراني در يكي از عمارت هاي خيابان لاله زار ( سينما خورشيد ) تأسيس و به طور رسمي آغاز به كار كرد سرمايه ابتدايي شركت سهامي بيمه ايران با فروش اقساطي اراضي واگذار شده باغ فردوس از طرف دولت به ميزان 20 ميليون ريال تأمين


مشخصات فايل

تعداد صفحات 377
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي اقتصاد


توضيحات كامل

شركت سهامي بيمه ايران


پيشگفتار

پانزدهم آبانماه تاريخي است به ياد ماندني در صنعت بيمه كشور. در سال 1341 در چنين روزي شركت سهامي بيمه ايران به عنوان نخستين شركت بيمه ايراني در يكي از عمارت هاي خيابان لاله زار ( سينما خورشيد ) تأسيس و به طور رسمي آغاز به كار كرد. سرمايه ابتدايي شركت سهامي بيمه ايران با فروش اقساطي اراضي واگذار شده باغ فردوس از طرف دولت به ميزان 20 ميليون ريال تأمين شد.

 • با وجود كارشكني هاي اوليه شركت هاي بيمه خارجي، شركت بيمه ايران موفق شد در همان سال نخست فعاليت 62% بازار بيمه كشور را در اختيار بگيرد و سهم موسسات خارجي را از 100% به 38% كاهش دهد. بيمه ايران همچنين درصد واگذاري اتكائي را از حدود 90% به 44% تقليل داد و با كاهش نرخ حق بيمه در برخي از رشته ها به حدود 50% در گسترش و توسعه بيمه نقش موثري را ايفا كرد كه امروز در سراسر كشور بلكه در كشورهاي اروپايي و آسيايي بويژه در خاورميانه نامي پر آوازه و آشناست.
 • آغاز فعاليت بيمه ايران (14 آبان 1314 ) را به تعبيري مي توان ملي شدن صنعت بيمه و خلع يد از موسسات بيمه خارجي تلقي كرد.
 • نخستين بيمه نامه صادره متعلق به بيمه نامه حريق منزل مرحوم داور (وزير ماليه وقت ) بود.
 • در آذرماه آن سال، نخستين بيمه نامه حمل و نقل نيز صادر شد.
 • در سال 1315، نخستين واحد صدور بيمه هاي اتومبيل و حوادث شروع به كار كرد.
 • در سال 1315 در شهرهاي مشهد، شيراز، اصفهان، رشت، همدان، اهواز و بوشهر اقدام به تأسيس نمايندگي شد.
 • در همان سال، براي اولين بار شركت بيمه ايران خطرات ناشي از حوادث كار را در بنگاه انحصار دخانيات بر عهده گرفت و به اين ترتيب نخستين قدم در راه شروع بيمه هاي اجتماعي و كارگران برداشته شد.
 • تعدادي از دانشجويان ايراني رشته هاي اقتصادي و تجاري خارج از كشور براي آموختن فنون بيمه گماشته شدند.
 • سپس رشته بيمه سرقت شروع به كار كرد و بيمه سوخت و سوز معاملات اعتباري و تجارت نيز آغاز شد.

از اواسط سال 1380 سياست هاي مديريتي بيمه ايران از رشد كمي به رشد و توسعه كيفي و توسعه پايدار تغيير نمود و برنامه بهسازي شركت با تأكيد بر اصل پذيرفته شده مشتري مداري در خدمات بازرگاني، طراحي و به اجرا درآمد و در مدت كوتاهي كه از اجراي ابن برنامه سپري شد نشانه هاي پيشرفت و بهبود فعاليت آشكار گرديده و اينك آينده اي روشن و قرين موفقيت را نويد مي دهد.

در زمينه ارتقاي دانش فني و حر فه اي كاركنان فعاليت چشمگيري صورت گرفته و ميزان آموزش سرانه از 5 ساعت به 60 ساعت افزايش يافته و اين مدت به 100 ساعت در سال 82 ارتقاء يافت و در سال 82 به 120 ساعت رسيد.

در بخش بين المللي و اتكايي به ويژه در زمينه قبول اتكايي از كشورهاي ديگر، فعاليت زيادي صورت گرفته است كه با تداوم آن همه ساله مبالغي ارز براي كشور تحصيل مي شود. بعنوان نمونه 15% بيمه هاي اتكائي كشور عمان را مي توان نام برد. در بخش واگذاري هاي اتكايي نيز ضمن ارتباط با بازارهاي معتبر جهاني، قرار دادهاي معتبري منعقد شده و براي ريسكهاي عظيم بيمه شده،پوشش هاي لازم با شرايط مناسب تأمين شده است.

در بخش نفت و گاز و پتروشيمي، هواپيمايي و نيرو كليه ريسك هاي موجود با همكاري ساير شركتهاي بيمه تحت پوشش قرار گرفته و سهم بيمه ايران در اين بيمه ها بين 42 تا 50 درصد مي باشد.

بخش مديريت وجوه و سرمايه گذاري شركت نيز فعال شده و از اين طريق ضمن كسب درآمد و افزايش سرمايه امكان مشاركت در طرح هاي اقتصادي كشور نيز فراهم گرديد و در بخش سرمايه گذاري بورس نيز سود قابل توجهي را در سال 82 به دست آورد.

ضمناً بيمه ايران به عنوان يك سازمان دولتي توانسته است در سال 81 از نظر ميزان فروش، سرانه فروش، رشد فروش، ميزان دارايي ها و ساير شاخص ها رتبه برتر را كسب نموده و مدير عامل بيمه ايران با توجه به برنامه هاي بهسازي و به كارگيري نظريه هاي مديريت اجرايي در ششمين جشنوارة شهيد رجايي به عنوان « مدير نمونه ملي » شناخته شده است و در سال 82 نيز يك مدير نمونه استاني و 8 استان برتر را در طرح تكريم ارباب رجوع معرفي نمايد. بيمه ايران در سال 81 موفق شد فعاليت هاي خود را به سطح استانداردهاي بين المللي ارتقاء دهد و پس از بررسي عملكرد اين شركت از سوي موسسات استاندارد جهاني براي اولين بار در كشور موفق به اخذ رتبة بين المللي  گرديد. همچنين دريافت گواهي PSC استاندارد خدمات و كيفيت محصولات و اخذ گواهي ISO-9001 سال 2000 تأييد ديگري است بر جايگاه بين المللي بيمه ايران در منطقه.

هم اكنون بيمه ايران با داشتن حدود 300 شعبه، 150 شركت نمايندگي و نزديك به 4000 نمايندگي گسترده ترين شبكه ارائه خدمات را در صنعت بيمه كشور دارا مي باشد.

اما مهمترين فعاليت بيمه ايران فراگير نمودن بيمه در سطح كشور و در بين خانواده هاي هم وطن بود كه تحت عنوان طرحهاي خانه به خانه موفق به اجراي 13 طرح همگام خانه به خانه طي 3 سال گرديد و با ارائه اين طرحها و ساير  فعاليت هاي درون مرزي و برون مرزي نقش مهمي در ارتقاي سرانة بيمه در كشور ايفاد نمايد.

فهرست مطالب

مقدمه

تاريخچه بيمه ايران (شركت سهامي بيمه ايران)

تاريخچة بيمه در ايران

فصل اول : تعريف واژة بيمه

بخش اول: بيمه چيست؟

بخش دوم: موارد فسخ و انفساخ قرارداد بيمه

فسخ از طرف بيمه گر يا بيمه گذار

فسخ از طرف بيمه گر

فسخ از طرف بيمه گذار

موارد انفساخ قرارداد بيمه

خاتمه  قرارداد

بخش سوم: متن كامل قانون بيمه مصوب سال 1316 معاملات بيمه

فصل دوم: بيمه هاي اتومبيل

بخش اول: بيمه شخص ثالث

توضيحات مهم

مدارك لازم مورد نياز و شرايط رسيدگي به پرونده هاي خسارت شخص ثالث

بخش دوم: بيمه سرنشينان اتومبيل

توضيحات مهم

مدارك مورد نياز پرونده هاي خسارت سرنشين

بخش سوم: بيمه بدنه اتومبيل

خطرات تبعي و تكميلي

توضيحات مهم

تخفيف عدم خسارت در بيمه هاي بدنه

مدارك مورد نياز براي دريافت خسارت بدنه

بخش چهارم: شرايط عمومي بيمه بدنه اتومبيل

شرايط مخصوص بيمه هاي تكميلي بدنه اتومبيل

گزيده اي از شرايط عمومي و خصوصي بيمه اتومبيل

فرانشين خسارت هاي جزئي ناشي از حادثه و آتش سوزي

فصل سوم: بيمه آتش سوزي

بخش اول: تاريخچة بيمه آتش سوزي

موضوع بيمه آتش سوزي

اصل غرامت

حدود خطرها

ماهيت و نوع بيمه آتش سوزي

آتش سوزي چيست؟

بخش دوم: انواع خطرهاي تحت پوشش در بيمه هاي آتش سوزي

مشخصات خطرهاي اصلي و تبعي

خطر حريق

مثلث حريق

روش هاي اطفاي حريق

انواع حريق

تعريف آتش سوزي

انواع آتش سوزي

قرارداد بيمه آتش سوزي

محتواي يك قرارداد بيمه آتش سوزي

بخش سوم: شرايط بيمه نامة آتش سوزي

شرايط عمومي

فسخ بيمه نامة آتش سوزي

شرايط خصوصي

شرايط ويژه

الحاقيه

بخش چهارم: نحوة تنظيم و آناليز بيمه نامه

نحوة محاسبه حق بيمه

خسارت

پرداخت خسارت در بيمة آتش سوزي

فصل چهارم: بيمه باربري (حمل و نقل كالا)

بخش اول: بيمه حمل و نقل دريايي

قرارداد حمل و نقل

كليات

قرارداد بيمه دريايي

خصوصيات قرارداد

شروع و خاتمه قرارداد

بيمه نامة دريايي

بيمه نامه هاي حمل و نقل

خطر يا ريسك

خطرهايي كه معمولاً بيمه مي شوند

خطرهايي كه معمولاً بيمه نمي شوند

خطرهايي كه  بيمه گران بيمه مي كنند

اشخاص ذي نفع در قرارداد بيمة حمل و نقل

بخش دوم: قرارداد بيمه حمل و نقل كالا

بيمه بدنة كشتي

محدوديت پوشش

كارشناسي در بيمة حمل و نقل دريايي

باشگاههاي حمايت و جبران خسارت (پي اند آي)

بخش سوم: بيمه حمل و نقل زميني

حمل و نقل در خشكي

خطرهاي مورد پوشش

استثنائات بيمه حمل و نقل در خشكي

حمل و نقل داخلي (توزيع كالا)

مراحل اجرايي واردات كالا

بيمه هاي باربري

بيمه هاي باربري وارداتي

انواع خطرات تحت پوشش

خطرهاي مورد تعهد

الحاقيه هاي مربوط به بيمه نامه هاي وارداتي

خسارت

خسارت همگاني و هزينه هاي نجات

عمليات نجات و هزينه هاي مربوطه

رويكرد كاربردي خسارت

بازيافت در خسارت باربري

بارنامة دريايي

چند نكته در خصوص بيمه نامه هاي صادراتي و داخلي

متن كالاي دست دوم

متن توتا لاس

متن تخفيف كانتينر

متن موتورلنج

متن ترانزيت

نرخ هاي اضافي

متن فلد

بيمه نامة باربري هوايي دريايي خشكي (صادرات و واردات)

بخش چهارم: شرايط عمومي

بخش پنجم: بيمه هواپيما

قانون بيمه هواپيما

مسئوليت قانوني خطوط هواپيمايي

اشخاص ثالث

مسئوليت سازمان ها

انواع بيمه هوپيما

بخش ششم: شرايط بيمه گران كالا

مجموعه شرايط A

مجموعه شرايط B

مجموعه شرايط C

فصل پنجم: بيمه هاي اشخاص

بخش اول: مفاهيم بنيادي بيمه هاي اشخاص

علل پيدايش، گسترش و تكامل بيمه هاي اشخاص

اصول قرارداد هاي بيمه هاي اشخاص

تعاريف جدول مشخصات

جدول مشخصات

توافق بيمه نامه

شرايط عمومي

استثنائات

شرايط خصوصي

انواع اصلي بيمه هاي اشخاص

بخش دوم: بيمه هاي عمر و مستمري

انواع بيمه هاي عمر

بيمه ي عمر خطر فوت ساده (عمر ساده زماني)

صور مختلف بيمه هاي خطر فوت ساده زماني

نمونه جدول حق بيمه ساليانه در عمر زماني براي سرمايه 1000 ريال (انفرادي)

موارد استفاده ي بيمه هاي عمر زماني (به شرط فوت)

بيمه عمر به شرط حيات

بيمه اتمام عمر

بيمه تمام عمر با پرداخت حق بيمه در تمام طول قرارداد

بيمه تمام عمر بازپرداخت حق بيمه ي محدود

بيمه هاي مختلط پس انداز

نمونه اي از جدول حق بيمه مختلط خطر فوت به شرط حيات

انواع مختلف بيمه هاي مختلط پس انداز

بيمه هاي مستمري

انواع بيمه هاي مستمري

بيمه نامه هاي مستمري متغير

بيمه يا الحاقيه مستمري خانوادگي

بيمه قرارداد درآمدم بازنشستگي

بيمه نامه هاي مستمري مضاعف

بخش سوم: بيمه هاي حوادث و درماني

بيمه هاي حوادث

اصول بيمه گر بيمه هاي حادثه

عوامل موثر در بيمه گري بيمه هاي حادثه

بيمه هاي درماني

بخش چهارم: بيمه هاي گروهي

علل پيدايش، گسترش و تكامل بيمه هاي گروهي

بيمه هاي عمر زماني گروهي (به شرط فوت)

بيمه هاي عمر زماني مانده بدهكار

بيمه هاي حوادث گروهي

بيمه هاي درماني

انواع قراردادهاي بيمه هاي درماني

بيمة درمان گروهي در ايران

استثنائات بيماري درماني

عوامل موثر در بيمه گري بيمه هاي گروهي عمر و حادثه

عوامل موثر در بيمه گري بيمه هاي گروهي درماني

اصول بيمه نويسي در بيمه هاي گروهي درماني

بخش 5: شرايط خصوصي بيمه حوادث تحصيلي

بخش 6: بيمه مسافران خارج از كشور (AGSA) آگسا

بخش 7: شرايط عمومي بيمه حوادث شخصي گروهي

فصل ششم: بيمه هاي مسئوليت

بخش اول: بيمه هاي مسئوليت مدني از ديدگاه قانون

مباني مسئوليت مدني

بيمه مسئوليت مدني

بخش دوم: انواع بيمه هاي مسئوليت مدني

بيمه مسئوليت كارفرما در مقابل كاركنان

بيمه مسئوليت عمومي

بيمه مسئوليت عمومي

بيمه مسئوليت توليد كنندگان كالا

بيمه مسئوليت حرفه اي

بيمه مسئوليت قراردادي

بخش سوم: بيمه نامة مسئوليت مدني كارفرما در مقابل كاركنان

نحوة صدور بيمه نامه

بيمه نامه مسئوليت مدني كارفرما در مقابل كاركنان

شرايط عمومي بيمه نامه مسئوليت مدني كارفرما در برابر كاركنان

بخش چهارم: بيمه مسئوليت مدني ناشي از اجراي عمليات ساختماني نحوة صدور بيمه نامه

بيمه نامة مسئوليت مدني ناشي از اجراي عمليات ساختماني

شرايط عمومي بيمه نامه مسئوليت مدني ناشي از اجراي عمليات ساختماني

بخش پنجم: بيمه مسئوليت فني بيمارستان

مشخصات بيمه نامه

نحوة صدور بيمه نامه

شرايط عمومي بيمه نامه مسئوليت حرفه اي  پزشكان

بخش ششم: بيمه مسئوليت كالا

بيمه مسئوليت حرفه اي

بيمه مسئوليت دارندگان وسيله ي نقليه در مقابل شخص ثالث

فصل هفتم: بيمه هاي مهندسي

بخش اول: مفهوم تمام خطر در بيمه هاي مهندسي AllRisk

ويژگي هاي بيمه هاي تمام خطر مهندسي نسبت به ساير رشته هاي بيمه

بخش دوم: انواع بيمه هاي مهندسي

بيمه تمام خطر پيمانكاران يا مقاطعه كاران يا ساختماني

اجزاء تشكيل دهنده يك پيمان يا قرارداد

موارد مهم شناخت يك بيمه نامه

موارد پوشش بيمه اي بيمه نامه CAR

استثنائات

مراحل صدور بيمه نامه تمام خطر پيمانكاران

جدول مشخصات بيمه نامه تمام خطر پيمانكاران

بخش سوم: بيمه تمام خطر نصب

موضوع مورد بيمه

استنثاها

مدت بيمه

ويژگي هاي بيمه ي تمام خطر نصب

تعيين نرخ

پرداخت و تصفية خسارت

بخش چهارم: بيمه ماشين آلات

ضرورت بيمه ماشين آلات

موضوع مورد بيمه

پرداخت و تصفيه ي خسارت

استثناها

سرمايه ي بيمه شده

2) بيمه عدم النفع ماشين آلات

موضوع مورد بيمه

استثناها

سرمايه ي بيمه شده

انتخاب ريسك

تعيين نرخ

پرداخت و تصفيه ي خسارت

3) بيمه ي ماشين آلات ساختماني

بيمه نامه پروژه هاي خاص

بيمه نامه هاي يك ساله

موضوع مورد بيمه

خطرهاي بيمه شده

سرمايه ي بيمه شده

پرداخت و تصفيه ي خسارت

انتخاب ريسك

تعيين نرخ

بخش پنجم: نسل هاي قديم و جديد بيمه هاي مهندسي

تعاريف

بيمه ماشين آلات و تجهيزات ساختماني

بيمه تمام خطر كامپيوتر

بيمه ولتاژ پايين و تجهيزات الكترونيكي

بيمه فاسد شدن كالا در سردخانه

بيمه سازه هاي تكميل شده

فصل هشتم: بيمه هاي زيان پولي

بخش اول: بيمه ي اعتبار

بخش دوم: بيمه ي تضمين

بخش سوم: بيمه ي عدم النفع

فصل نهم: ضمائم


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/17  ساعت: ۰۷

سس مايونز دلوسه مقدار 900 گرم 

قيمت محصول : 15400 تومان

برند : Delveseh

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


سس مايونز دلوسه مقدار 900 گرم

 

 

ارزش غذايي

سس مايونز يكي از رايج‌ترين سس‌ها در دنياست كه به تنهايي يا به صورت تركيبي با مواد ديگر همراه با انواع سالاد، ساندويچ و غذاهاي ديگر سرو مي‌شود. اين سس مايونز در بسته‌بندي با درب آبي رنگ عرضه شده و وزني معادل 941 گرم دارد. ارزش غذايي در هر 15 گرم اين سس حاوي 0.28 گرم قند، 7.07 گرم چربي و 0.25 گرم نمك، 0.06 گرم اسيدهاي چرب ترانس است. انرژي اين سس نيز معادل 72.75 كيلوكالري است.

اتفاقي باور نكردني

سس مايونز به دليل داشتن زرده تخم مرغ، سركه و روغن در تركيبات اصلي خود موجب تغذيه موها شده و همچنين به تقويت پوست سر براي رشد موهاي جديد كمك مي‌كند. از طرفي با داشت اسيدهاي آمينه و روغن‌هاي مغذي مي‌توانند به عنوان بهترين نرم‌كننده براي مو به شما رود. استفاده مرتب از سس مايونز به عنوان ماسك مو مي‌تواند به طور موثري موهاي فر و وز را نرم و صاف كند.

دلوسه

شركت آسياب طلايي مالك برند دلوسه از سال 1374 فعاليت خود را با توليد سس گوجه فرنگي مايونز، سس‌هاي سالاد و انواع كنسروهاي غير گوشتي در آمل آغاز كرده است. اخذ استانداردهاي ملي و بين المللي از ابتداي فعاليت و تمديد و ارتقاي سالانه‌ي آنها گـواه تعهد اين شركت و كاركنان آن به توليد محصول با كيفيت مي‌باشد. كليه فعاليت‌هاي دلوسه به ارتباطات درون و برون سازماني اين شركت بر مبناي استاندارد جهاني مديريت كيفيت 2008:ISO-9001 مستند شده و عينا بكار گرفته مي‌شود. به طور كلي محصولات برند دلوسه را مي‌توان در شش گروه هوركا، مايونز، سس‌هاي گوجه فرنگي، سس‌هاي سالاد، كنسروهاي غير گوشتي و شورجات و ترشي‌جات دسته‌بندي كرد.

شعار دلوسه همواره اين بوده است: «كيفيت نه شروعي دارد و نه پاياني، لذا بهبود مستمر جهت افزايش رضايت مشتري هميشه مد نظر ما بوده و خواهد بود».

 

براي خريد و مشاهده محصول كليك نماييد.


تصاوير بيشتر
سس مايونز دلوسه مقدار 900 گرم
سس مايونز دلوسه مقدار 900 گرم

 

 
[google]
:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/16  ساعت: ۱۵

 

گزارش كارورزي در روابط عمومي بانك ملت

كارشناسي روابط عمومي اكنون در عصر معاصر كشورهاي مترقي كه داراي بالاترين فناوري روز و در پيشرفت علوم، فنون و تكنولوژي از كشورهاي پيشتاز مي باشند، و مدعي تأسيس اولين دفتر روابط عمومي در جهان هستند


مشخصات فايل

تعداد صفحات 46
حجم 3 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي علوم اجتماعي


توضيحات كامل

در اين تحقيق به بررسي روابط عمومي بانك ملت مي پردازيم. به تاريخچه روابط عمومي در ايران و جهان مي پردازيم. در ادامه به معرفي بانك ملت ،‌چارت سازماني و بخش روابط عمومي خواهيم پرداخت. امروزه از روابط عمومي به عنوان هنر هشتم و دست آورد قرن بيستم ياد مي كنند، علي رغم اينكه نسبت به ساير علوم علم جديدي است، اما توانسته رده‌هاي عالي علمي و آزمون و خطا را به سرعت طي نموده و در سازمانها و مؤسسات به عنوان وزنه اي قوي و انكار ناپذير جا باز كند و به جرأت مي‌توان گفت امروزه هيچ موسسه يا سازمان بزرگ جهاني را نمي توان يافت كه روابط عمومي نداشته باشد. روابط عمومي، مديريت و ابزار بسيار قوي براي برقراري ارتباط با مردم و جوامع بين المللي مي باشد. با توجه به اهميت حرفه روابط عمومي در ارتباطات سازماني كه در چند دهه اخير پيدا كرده است، چندي قبل شركت fast compahy درجديدترين تحقيقات و پژوهشهاي خود، حرفه روابط عمومي را جزء 25شغل برتر جهان در سال 2012 معرفي كرد. البته بي مناسبت نيست براي روشن تر شدن معناي روابط عمومي به نظر پژوهشگران در اين باب اشاره كنيم. كارشناسان و مؤلفان كتاب هاى اين رشته از جمله، "ركس هارلو" از پيشقدمان روابط عمومى در جهان مى گويد: «روابط عمومى دانشى است كه به وسيله آن سازمان ها آگاهانه مي‌كوشند، بر مسئوليت اجتماعى خويش عمل كنند تا بتوانند، تفاهم و پشتيبانى كسانى را كه براى توسعه اهميت دارد، به دست آورند». در اين باره انجمن روابط عمومى آلمان مى‌گويد، روابط عمومى، تلاش آگاهانه و قانونى به منظور تفاهم و استقرار اعتماد و شناخت متقابل با عموم، براساس تحقيق علمى و عملى صحيح و مستمر، ميسر است.

فهرست مطالب

مقدمه. 8

بيان مسئله. 8

اهميت و ضرورت روابط عمومي.. 10

تاريخچه روابط عمومي.. 12

پيدايش روابط عمومي نوين درجهان.. 12

تعريف روابط عمومي.. 13

روابط عمومى در ايران.. 15

تفاوتهاي روابط عمومي و تبليغات... 16

نقدي بر شيوه كار مديران روابط عمومي.. 17

روابط عمومي خلاق.. 19

روابط عمومي‌ها و شرايط محيط بيروني سازمان.. 20

شش عقل و بصيرت سازمان‌هاي يادگيرنده20

تاريخچه بانك ملت... 23

منشور اخلاقي.. 23

بخش هايي از منشور اخلاقي كاركنان بانك ملت:23

نمودار سازماني.. 25

شرح وظايف كلي روابط عمومي بانك ملت... 26

واحد روابط عمومي.. 29

گزارشي از عملكرد واحد با توجه به بودجه و امكانات... 30

بولتن كاري بانك ملت... 30

سنجش رضايت مشتريان.. 31

نشريات منتشر شده توسط روايط عمومي بانك ملت... 32

تلاش روابط عمومي بانك براي گسترش كتابخانه. 32

گزارش ارتباطات درون و برون سازماني.. 33

خدمات ويژه همكاران.. 34

مركز روابط عمومي بانك ملت... 34

كمك و همياري به مددجويان بدهكار (در جرايم غير عمد)36

گزارشي از پروژه هاي انجام شده38

نقد و پيشنهاد روابط عمومي بانك ملت... 39

نقاط ضعف... 39

نقاط قوت :39

منابع 40


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/16  ساعت: ۱۵


نقش بازاريابي اجتماعي در توسعه صنعت بيمه

تحقيقات بازاريابي در بازارهاي داخلي (مورد مطالعه نقش بازاريابي اجتماعي در توسعه صنعت بيمه )


مشخصات فايل

تعداد صفحات 29
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

هدف از اين مقاله بررسي نقش بازاريابي به خصوص بازاريابي اجتماعي در توسعه صنعت بيمه مي باشد. امروزه به دليل تنوع نيازها و تخصصي شدن مشاغل، افراد يك خانواده براي تامين حداقل مايحتاج مصرفي خود نيازمند استفاده از كالاها و خدمات عرضه شده توسط ديگران هستند. از اينرو نياز به كالاهاي مصرفي و خدمات يك نياز ضروري و اجتناب ناپذير است كه هرگونه اختلال در توليد و توزيع آنها مي تواند جامعه و مديريت آن را به چالش بكشاند و علاوه بر زيانهاي مادي صدمات و زيانهاي معنوي را نيز متوجه مصرف كننده نمايد. شايد كسي تصور نمي‌كرد كه روزي بازاريابي علاوه بر سودآوري و فروش، نگران سلامت مصرف كننده نيز باشد. اما پويايي و رقابت شديد و افزايش نگراني نسبت به محيط زيست و همچنين مقررات دولتي و افزايش آگاهي مصرف كنندگان، شركتها را بر آن داشت كه در سلامت جسماني و رواني و پاكيزگي محيط مصرف كنندگان نيز تأمل كنند. به هر حال به مرور زمان مفاهيمي نظير بازاريابي سبز، بازاريابي محيطي و اجتماعي براي عمل به مسئوليت اجتماعي بنگاهها وارد ادبيات بازاريابي شد.

فهرست مطالب

چكيده. 2

واژگان كليدي.. 2

مقدمه. 2

پيشينه تحقيق.. 3

بيان مسئله. 3

مدخلي بر مسئوليت اجتماعي.. 5

مسئوليت اجتماعي بازاريابي.. 5

مسئوليت اجتماعي مديران.. 6

الف - صاحبان سهام. 6

ب- كاركنان.. 7

ج- مشتريان.. 8

د- محيط طبيعي.. 9

ه- ارزشها و هنجارهاي فرهنگي.. 9

حقوق‌ مصرف‌كننده‌ چيست؟. 10

حقوق مصرف كنندگان در ايران.. 12

شرايط مساعد براي حفظ حقوق مصرف كنندگان.. 14

مشكلات بازاريابي در صنعت بيمه ايران.. 17

نقش بازاريابي اجتماعي در رعايت حقوق مصرف كنندگان.. 19

آموزش مديران.. 22

نظم دهندگي دولت.. 23

الف ـ قوانين مستقيم: 23

ب ـ قوانين غيرمستقيم. 23

تأثير رسانه‌هاي گروهي.. 24

نظام گزينش مديريت.. 24

ارزشيابي جامع عملكرد مديريت.. 24

حسابرسي مستقل اجتماعي.. 25

نتيجه گيري.. 26

منابع و ماخذ: 28


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/16  ساعت: ۰۸

 

طرح بازاريابي مواد بهداشتي و شوينده

استراتژي شركت بر پايه نوع آوري، ارتقاء فرآيندهاي توليد، كاهش قيمت تمام شده و در نهايت توليد و عرضه محصولات با كيفيت برتر و در راستاي شناخت و درك نياز مشتريان


مشخصات فايل

تعداد صفحات 25
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي طرح هاي توجيهي


توضيحات كامل

استراتژي شركت بر پايه نوع آوري، ارتقاء فرآيندهاي توليد، كاهش قيمت تمام شده و در نهايت توليد و عرضه محصولات با كيفيت برتر و در راستاي شناخت و درك نياز مشتريان، همواره در پي افزايش سهم بازار همچنين ارتقاي سطح دانش، مهارت و توانايي كاركنان به عنوان منبع تفكر و توسعه بوده و در عرصه رشد اقتصادي كشور نيز سهم بسزايي ايفا نموده است.

از طرف ديگر حضور جدي تر رقباي بين المللي در بازار كشور مان يك هدف استراتژيك به ساير استراتژي هاي شركت افزود كه اين استراتژي جديد تأكيد بيشتر بر كيفيت است تا از طريق رقباي بين المللي نتواند از بازار داخلي به راحتي سهم بگيرند.

فهرست مطالب

طرح بازاريابي (مواد بهداشتي و شوينده).. 2

مقدمه.. 2

1- مروري بر محصول توليد شده.. 2

2- تجزيه و تحليل موقعيتي.. 4

الف) محيط موقعيتي.. 4

ب) محيط خنثي.. 8

ج) محيط رقابت.. 8

د) محيط شركت.. 10

ماتريس SWOT. 11

3- بازار هدف.. 12

4- مسائل و مشكلات و فرصت ها.. 18

5- اهداف بازاريابي.. 19

6- استراتژي بازاريابي.. 22

7- تاكتيك هاي بازاريابي.. 22

8- اجرا و كنترل.. 24

نتيجه گيري :25


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/15  ساعت: ۱۷

 

پاورپوينت تعهد سازماني

پاورپوينت تعهد سازماني تعداد 32 اسلايد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 32
حجم 274 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

پاورپوينت تعهد سازماني

 

فرمت فايل: ppt

تعداد اسلايد: 32

 

مديران در ارتباط با مسائل گوناگون سعي در كنترل مداوم كاركنان خود دارند.تصور مديران اين است كه وقتي شخصي در يك محل استخدام مي شود بايد تمام شرايط آن سازمان را بپذيرد.بعضي از مديران بر روي اين مساله كه رضايت كاركنان را مي توان از طريق پاداش و ترغيب به انجام كار افزايش داد،پافشاري مي كنند.شايد تصور مديران اين است كه كاركنان،زيردستان آنها هستند و بايد فرامين آنها را بپذيرند.اگر چه امروزه به دليل اينكه كاركنان در زير فشار مالي زيادي به سر مي برند بيشتر توجه و تمايل آنها به مسائل اقتصادي كار است،ولي به تدريج كاركنان علاقه مند به انجام كارهاي با مفهوم و خواهان استقلال شغلي بيشتري در كار خود هستند،تا بدين طريق احساس ارزشمندي به آنها دست دهد.يكي از مهمترين مسائل انگيزشي كه امروزه با حجم گسترده اي در مطالعات روان شناسي صنعتي و سازماني در غرب گسترش يافته،مساله تعهد سازماني است.

 

فهرست مطالب

Øمقدمه

Øتعريف تعهد سازماني

Øانواع تعهد

Øعوامل موثر بر تعهد سازماني

Øديدگاههايي در مورد كانون هاي تعهد سازماني

Øالگوهاي تعهد سازماني

Øراهكارهايي براي افزايش تعهد سازماني

Øپرسشنامه تعهد سازماني

منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/15  ساعت: ۰۷

 

طراحي الگوي ارزيابي اثربخشي دوره‌هاي آموزشي كاركنان

واژه هاي كليدي الگوي ارزيابي، اثربخشي، آموزش كاركنان، اثربخشي آموزشي، ارزيابي اثربخشي آموزشي


مشخصات فايل

تعداد صفحات 39
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

اين مقاله براساس طرح تحقيق «طراحي الگوي ارزيابي اثربخشي دوره هاي آموزشي شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي» تنظيم گرديده است. ارزيابي اثربخشي دوره هاي آموزشي يكي از مهمترين و ضروري ترين و و در عين حال پيچيده ترين و مسئله برانگيزترين وظايف نظام آموزش در كليه سازمان ها و انواع آموزش هاي تخصصي ضمن خدمت به شمار مي آيد.

اين تحقيق براساس مطالعات گسترده كتابخانه اي و استفاده از نظرات و راهنمايي هاي علماي امر و نيز نتايج حاصل از فعاليت هاي ميداني شامل گردآوري اطلاعات از مديران، سرپرستان، روسا و كارمندان شركت توسعه نيشكر انجام شده است. اطلاعات و داده هاي ميداني به وسيله پرسشنامه محقق ساخته جمع آوري و با استفاده از تحليل گر آماري SPSS، مولفه ها، عوامل و شاخص هاي مورد مطالعه، تجزيه و تحليل و بررسي شدند. اين طرح در مجموع به دنبال الگويي مناسب براي ارزشيابي اثربخشي دوره هاي آموزشي شركت مذكور است، لذا براساس اطلاعات جمع آوري شده از دو رشته فعاليت صورت گرفته، الگوي مناسب شناسايي، اصلاح و ويرايش شده و سپس براي سنجش اثربخشي دوره هاي آموزشي آن شركت ارايه گرديده است. 

فهرست مطالب

چكيده

مقدمه

طرح مسئله

دلايل تعيين اثربخشي برنامه هاي آموزشي

پيشينه تحقيق

تعدد در رويكرد و مدل هاي ارزيابي 

يافته هاي تحقيق

معرفي الگوي پيشنهادي

ويژگي هاي فردي

ويژگي هاي آموزشي

ويژگي هاي سازماني

عوامل موثر بر انتقال و كاربرد آموخته هاي آموزش در محيط كار از ديد پاسخ دهندگان

الگوي مناسب براي ارزيابي اثربخشي دوره هاي آموزشي شركت توسعه نيشكر وصنايع جانبي

مراحل ارزيابي اثربخشي آموزش مطابق با الگوي پيشنهادي

نتيجه گيري وپيشنهادها

منابع

 

 

 

جدول شماره ( 1 ) شاخص هاي فاكتور محيط در الگوي انتقالي

جدول شماره (2 ) شاخص هاي  فاكتور ويژگي مشاركت كنندگان در دوره براساس الگوي انتقالي

جدول شماره ( 3 ) شاخص هاي فاكتور طراحي دوره آموزشي بر اساس الگوي انتقالي

جدول شماره(4): ضريب آلفاي كل پرسشنامه

جدول شماره(5): ضريب آلفاي هر يك از مولفه ها

جدول شماره(6) آلفاي كرونباخ عوامل شانزده گانه پرسشنامه

 

 

 

 

 

 

 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/12  ساعت: ۱۳

 

مباني نظري و پيشينه تحقيق رضايتمندي مشتريان

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق رضايتمندي مشتريان


مشخصات فايل

تعداد صفحات 38
حجم 113 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

عنوان: مباني نظري و پيشينه تحقيق رضايتمندي مشتريان

 

فرمت فايل: word

تعداد صفحات: 38

 

پيتر دراكر از صاحبنظران بزرگ علم مديريت مي‌گويد تنها يك هدف باارزش تعريف شده براي هر بنگاه اقتصادي وجود دارد و آن هدف رضايت مشتري است.

مشتري كسي است كه سازمان مايل است با ارزشهايي كه مي‌آفريند بر رفتار وي تأثير گذارد.

امروزه ارزش‌آفريني براي مشتري در جهت تأثيرگذاري بر رفتار وي، از اهميت بالايي برخوردار شده است. منظور از ارزش، چيزي است كه شكلي را حل و رفع كند و نيازي را برآورده سازد. حيات و بقاي سازمانها، مرهون حضور مشتريان است. لذا آنها نمي‌توانند نسبت به انتظارات مشتريان و خواسته‌هاي آنان بي‌تفاوت باشند. خريداران محصولات و خدمات كه بيرون از سازمان هستند، بعنوان مشتريان خارجي سازمان تلقي و در مقابل اين مشتريان، هر سازماني داراي مشتريان داخلي بوده كه از اهميت خاصي برخوردار هستند. زيرا در فرايندي كه براي مشتريان خارجي ارزش ايجاد مي‌شود، كاركنان نقش اصلي ايفا مي‌كنند. هرفردي داخل سازمان مشتري است و او نيز به نوبه خود مشترياني دارد. چنانچه بروندادي كه بين كاركنان يك سازمان مبادله مي‌شود در جهت رضايتمندي كاركنان نباشد، اين سازمان قادر به تأمين نيازهاي مشتريان بيروني نخواهد بود(قاسمي، 1384، 5) .

 

2-1-3 اهميت مشتري

براي نشان دادن اهميت مشتري و ضرورت حفظ او، با توجه به نكات زير ضروري به نظر مي‌رسد.

ـ هزينه جذب يك مشتري جديد بين 5 تا 11 برابر نگهداري يك مشتري قديم است.

ـ براي افزايش 2 درصدي مشتري، بايد 10 درصد هزينه كرد.

ـ ضرر و زيان از دست دادن يك مشتري، در حكم فرار 100 مشتري ديگر است.

ـ رضايت مشتري، پيش‌شرط تمام موفقيت‌هاي بعدي شركت‌هاست.

ـ رضايت مشتري مهمترين اولويت مديريتي در مقابل اهداف ديگري چون سودآوري، سهم بيشتر بازار، توسعه محصول و ... مي‌باشد.

ـ ارزشمندترين دارايي هر سازمان، اعتماد و اطمينان مشتريان است.

ـ انتخاب مشتري دائمي و وفادار، تنها شرط بقاي دائمي و استمرار فعاليت‌هاي كارآمد هر شركتي است.

ـ مديران ارشد بايد شخصاً الگوي پايبندي در قبال رضايت مشتري باشند.

ـ براي جلب اعتماد مشتريان، كمتر از توان خود قول بدهيد و بيشتر از قولي كه داده‌ايد عمل كنيد.

ـ معادل 98 درصد مشتريان ناراضي، بدون شكايت به سمت رقبا مي‌روند.

ـ احتمال اينكه مشتريان كاملاً راضي مجدداً از شركت شما خريد كنند، شش برابر مشتريان فقط راضي است.

ـ گوش دادن به شكايت مشتري 90 درصد كار است و حل كردن آن 7 درصد و پيگيري براي اطلاع از راضي شدن مشتري هم 3 درصد ديگر است(صمدي، 1384، 19-21) .

 

فهرست مطالب

رضايت مشتري

تعريف مشتري

اهميت مشتري

رضايت مشتري

وفاداري رضايت مشتري

فرايند جلب رضايت مشتري

سازمان و مشتري

عوامل مؤثر بر افزايش رضايت مشتريان

رضايت مشتري و نظريه‌هاي مربوط به آن

مدل‌هاي اصلي اندازه‌گيري رضايت مشتريان

اندازه‌گيري رضايتمندي مشتري (CSm)

اندازه‌گيري رضايتمندي مشتريان فورنل (ECSI, ACSI)

مدل درختي

مدل كانو

مدل اندازه‌گيري رضايت مشتري در امريكا

مدل اندازه‌گيري رضايت مشتري در اروپا

مدل شاخص‌هاي رضايت مشتري

مدل اي. سي. اس. آي

مدل سروكوال

دلايل مطالعه و سنجش رضايت مشتري

نيازها و خواسته‌هاي اصلي مشتريان بانك

پيامد و اثرات افزايش رضايت مشتري

اهميت ارزيابي رضايت مشتريان از خدمات بانكي

شكلهاي ابراز نارضايتي مشتريان نسبت به خدمات بانك و پيامدهاي احتمالي

برنامه ارائه خدمات مطلوب مشتريان

پيشينه تحقيق

منابع


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/12  ساعت: ۰۶

 

بررسي ميزان آگاهي و استفاده مديران از سيستم‌هاي اطلاعات مديريت در فرايند تصميم‌گيري در سازمان‌هاي دولتي

پژوهش حاضر با هدف بررسي ميزان آگاهي و استفاده مديران از سيستمهاي اطلاعات مديريت در فرآيند تصميم‌گيري در سازمان‌هاي دولتي استان ايلام انجام گرفته است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 154
حجم 1 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي مديريت


توضيحات كامل

بررسي ميزان آگاهي و استفاده مديران از سيستم‌هاي اطلاعات مديريت در فرايند تصميم‌گيري در سازمان‌هاي دولتي

 

پژوهش حاضر با هدف بررسي ميزان آگاهي و استفاده مديران از سيستمهاي اطلاعات مديريت در فرآيند تصميم‌گيري در سازمان‌هاي دولتي استان ايلام انجام گرفته است. اين پژوهش از نظر هدف كاربردي و از نظر روش توصيفي- پيمايشي مي‌باشد. جامعه آماري پژوهش مديران و كارشناسان 83 سازمان دولتي استان ايلام بوده كه با روش نمونه‌گيري خوشه‌اي ابتدا 25 سازمان انتخاب گرديد و سپس اطلاعات مورد نياز پژوهش از كليه مديران عالي و مياني آن سازمان‌ها جمع‌آوري گرديد. در مجموع حجم نمونه آماري 205 نفر بود. براي اندازه‌گيري از مدل پذيرش فناوري تغيير يافته و تئوري عمل استدلالي استفاده شده است. براي جمع‌آوري داده‌ها از پرسشنامه و براي تجزيه و تحليل داده‌ها، از آمار توصيفي (جدول توزيع فراواني، درصد فراواني) و آمار استنباطي (آزمون كولموگروف- اسميرنف، آزمون t، آزمون ضريب همبستگي اسپيرمن، آزمون رگرسيون چند گانه گام به گام) استفاده شده است. نتايج حاصل از پژوهش نشان داد تفاوت معناداري بين دو گروه مديران زن و مرد در استفاده از سيستم اطلاعات مديريت وجود ندارد. همچنين بين گروه‌هاي با سطوح جايگاه سازماني متفاوت در استفاده از آن نيز تفاوتي مشاهده نشد. همچنين بين ميزان استفاده مديران از MIS بر اساس گروه‌هاي سني تفاوت وجود دارد به گونه‌اي كه مديران مسن‌تر كمتر از MIS استفاده مي‌كنند و بين ميزان استفاده از MIS بر اساس گروه‌هاي سابقه خدمت تفاوت وجود دارد. تحليل رگرسيوني گام به گام حاكي از اين است كه شش عامل حمايت سازماني، حمايت مالي، كاربرد اينترنت، حمايت مدير ارشد، در دسترس بودن و اعتقاد به اثربخشي به عنوان مهمترين عوامل موثر بر بكارگيري MIS مي‌توانند يك مدل قابل اتكا براي برآورد ميزان كاربرد MIS ارائه نمايند.

واژگان كليدي: سيستم اطلاعات مديريت، MIS، سازمان‌هاي دولتي

 

فهرست مطالب

 

  

   

 فصل اول: كليات پژوهش

1- 1 مقدمه. 2

2-1 بيان مساله. 3

3-1  اهميت و ضرورت تحقيق.. 5

4-1 اهداف تحقيق.. 6

6-1 فرضيه هاي تحقيق.. 7

1-6-1  فرضيه اصلي اول.. 7

2-6-1  فرضيه اصلي دوم. 8

7-1 تعريف نظري واژه ها و متغيرهاي پژوهش.... 9

8-1 تعريف عملياتي متغيرها 10

فصل دوم: مباني نظري پژوهش

1-2 مقدمه. 13

2-2 طبقه‌بندي مديران در سازمان‌ها 13

3-2 سطوح مختلف تصميم‌گيرندگان مديريتي.. 13

4-2 ديدگاه‌هاي مطروحه در خصوص مديران.. 14

5-2 معيار تعريف اطلاعات خوب براي مديران.. 14

6-2 نقش‌هاي مديريتي و سيستم‌هاي اطلاعات حمايتي.. 14

7-2 مديران، تصميم‌گيري و سيستم‌هاي اطلاعاتي.. 16

8-2 مدل فردي تصميم‌گيري و سيستم‌هاي اطلاعاتي.. 17

9-2 تصميم گيري در سازمانها 17

1-9-2 شرايط تصميم مديران.. 17

2-9-2 تئوري هاي تصميم گيري.. 17

3-9-2 تئوري كلاسيك تصميم گيري.. 18

4-9-2 تئوري رفتاري تصميم گيري.. 18

5-9-2 بصيرت ، قضاوت و پايبندي به عمل گذشته. 18

6-9-2 يابندگي قضاوتي.. 19

7-9-2 قاطعيت در تصميم گيري.. 19

8-9-2 استراتژي درگير كردن ديگران در تصميم گيري.. 19

1-8-9-2 تصميمات فردي ، تصميمات مشورتي و تصميمات گروهي.. 19

2-8-9-2 مديريت در قرن 21 جايگاه خاصي براي دو سياست كلان قائل است : 19

10-2 انواع اطلاعات... 20

1-10-2  طبقه‌بندي اطلاعات از نظر كاربرد. 20

2-10-2  طبقه‌بندي اطلاعات از نظر سطوح سازماني.. 21

11-2 نقش استراتژيك اطلاعات... 22

1-11-2 سيستمها 23

2-11-2 روش سيستم ها و ديدگاه سيستمي.. 23

3-11-2 چرخه حيات سيستم.. 23

4-11-2 اهميت اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي.. 24

5-11-2 سيستمهاي اطلاعاتي.. 24

12-2 كاربرد مديريت... 25

1-12-2 مشاركت بيشتر در تصميم گيري.. 25

2-12-2 افزايش سرعت در تصميم گيري.. 25

3-12-2 افزايش سرعت در شناسائي مسائل.. 25

13-2 طرح ريزي سازمان.. 25

1-13-2 كاهش ارتقاع هرم سازمان.. 26

2-13-2 تمركز يا عدم تمركز  بيشتر. 26

3-13-2 بهبود هماهنگي.. 26

4-13-2 شرح دقيق تري از وظايف... 26

5-13-2 افزايش كاركنان متخصص.... 27

14-2 سيستم هاي اطلاعاتي مديريت... 27

15-2 طبقه‌بندي سيستم‌هاي اطلاعاتي.. 27

1-15-2 طبقه‌بندي سيستم‌هاي اطلاعاتي از نظر ماهيت... 27

2-15-2 طبقه‌بندي سيستم‌هاي اطلاعاتي از نظر ساختار 28

3-15-2 طبقه‌‌بندي سيستم‌هاي اطلاعاتي از نظر كاربرد. 28

1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات پشتيبان مديريت... 29

1-1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات مديريتي.. 29

2-1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات توليد گزارش.... 29

3-1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات مديران ارشد. 30

4-1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات استراتژيك.... 30

5-1-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات پشتيبان تصميم.. 30

6-1-3-15-2سيستم‌هاي پردازش تبادلات يا تراكنش‌ها 32

2-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات پشتيبان عمليات... 32

1-2-3-15-2سيستم‌هاي اطلاعات اداري.. 32

2-2-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات مديريت منابع انساني.. 33

3-2-3-15-2سيستم‌هاي اطلاعات حسابداري.. 34

4-2-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات تجاري.. 35

5-2-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات توليد. 36

6-2-3-15-2سيستم اطلاعات جغرافيايي.. 36

7-2-3-15-2 سيستم‌هاي اطلاعات اسنادي.. 37

3-3-15-2سيستمهاي كسب و كار الكترونيكي سازمان.. 37

1-3-3-15-2 برنامه‌ريزي منابع سازمان.. 37

2-3-3-15-2 مديريت ارتباط با مشتري.. 39

3-3-3-15-2 مديريت زنجيره تأمين.. 41

4-3-3-15-2 سيستم‌هاي همكاري سازمان.. 42

16-2پيشينة پژوهش.... 45

1-16-2 پژوهشات صورت گرفته در داخل كشور 45

2-16-2 پژوهشات صورت گرفته در خارج كشور 48

فصل سوم: روش شناسي پژوهش

1-3 مقدمه. 54

2-3 نوع و روش تحقيق.. 54

3-3 مباني تئوريك پژوهش.... 54

4-3 مدل مفهومي پژوهش.... 57

5-3 متغيرهاي پژوهش.... 58

1-5-3 متغير وابسته. 58

2-5-3 متغير مستقل.. 58

6-3 روش  و تكنيك جمع آوري اطلاعات... 58

1-6-3 مشخصات پرسشنامه. 58

7-3 روايي و پاياني ابزار 59

1-7-3 روايي / اعتبار 59

2-7-3 پايايي.. 59

8–3 جامعه آماري، حجم نمونه و روش نمونه گيري.. 61

9-3 قلمرو تحقيق.. 61

10-3 روش تجزيه و تحليل اطلاعات... 61

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده ها

1-4 مقدمه. 64

2-4  بررسي  ويژگي هاي جمعيت شناختي.. 65

1-2-4  جنسيت... 65

2-2-4  سطح تحصيلات... 66

3-2-4  جايگاه سازماني.. 67

4-2-4  سن.. 68

5-2-4 سابقه خدمت... 69

3-4 بررسي شاخص هاي مربوط به متغيرهاي تحقيق.. 70

1-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه آشنايي.. 70

2-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه در دسترس بودن.. 71

3-3-4 بررسي شاخص هاي مولفه توانايي.. 72

4-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه كاربرد MIS.. 73

5-3-4 بررسي شاخص هاي مولفه آگاهي مدير. 74

6-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه حمايت مدير. 75

7-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه حمايت مالي.. 76

8-3-4بررسي شاخص هاي مولفه سازمان يادگيرنده 77

9-3-4بررسي شاخص هاي مولفه حمايت سازماني.. 78

10-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه شيوه تصميم گيري مديران.. 79

11-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه قصد كاربرد MIS.. 80

12-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه كاربرد كامپيوتر. 81

13-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه كاربرد اينترنت... 81

14-3-4  بررسي شاخص هاي مولفه اعتقاد به اثربخشي.. 82

4-4  بررسي نرمال بودن متغيرها 83

5-4  نتايج آزمون t 84

1-5-4  آزمون t براي مقايسه ميزان كاربرد MIS در مديران.. 84

6-4مقايسه ميزان استفاده گروههاي مختلف مديران از MIS.. 88

8-4آزمون همبستگي اسپيرمن بين متغيرها 93

1-8-4 سن.. 93

2-8-4  سابقه خدمت... 93

3-8-4  در دسترس بودن.. 94

4-8-4  آگاهي مدير. 94

5-8-4  حمايت مدير. 95

6-8-4  حمايت مالي.. 95

7-8-4سازمان يادگيرنده 96

8-8-4  حمايت سازماني.. 96

9-8-4 شيوه تصميم گيري مديران.. 98

10-8-4  قصد كاربرد MIS.. 98

11-8-4  كاربرد كامپيوتر. 99

12-8-4  كاربرد اينترنت... 99

13-8-4  اعتقاد به اثربخشي.. 100

14-8-4آشنايي با MIS.. 100

15-8-4  توانايي.. 100

9-4آزمون تحليل رگرسيون.. 101

10-4 آزمون صحت مدل برازش شده.............................................................................................. 109

11-4 خلاصه آزمون فرضيه ها 112

فصل پنجم: نتيجه گيري و پيشنهادات پژوهش

1-5  مقدمه. 120

2-5  يافته هاي تحقيق.. 120

1-2-5 يافته ها حاصل از ويژگي هاي جمعيت شناختي.. 120

2-2-5 يافته هاي حاصل از بررسي شاخصهاي مربوط به متغيرهاي پژوهش.... 120

3-2-5  نتايج حاصل از تجزيه و تحليل فرضيات تحقيق.. 122

4-2-5  نتايج حاصل از تحليل رگرسيون.. 125

5-2-5  ساير نتايج تحقيق.. 125

3-5  پيشنهادات... 128

1-3-5  پيشنهادات كاربردي.. 128

2-3-5  پيشنهادات به محققين آتي.. 129

4-5  محدوديت هاي تحقيق.. 130

پيوست........................................................................................................................................................ 131

منابع فارسي: 137

منابع لاتين: 141

 فهرست جداول

 جدول(3-1). مؤلفه هاي ميزان آگاهي و كاربرد........................................................................................... 60

جدول (4-1). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس جنسيت........................................................... 65

جدول (4-2). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سطح تحصيلات............................................... 66

جدول (4-3). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس جايگاه سازماني............................................... 67

جدول (4-4). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سن.................................................................. 68

جدول (4-5). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سابقه خدمت................................................... 69

جدول (4-6).  توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «آشنايي با MIS»...................................... 70

جدول (4-7).  توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «در دسترس بودن MIS».......................... 71

جدول (4-8).  توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «توانايي»...................................................... 72

جدول (4-9). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « كاربرد MIS ».......................................... 73

جدول (4-10). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « آگاهي مدير »......................................... 74

جدول(4-11). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «حمايت مدير»............................................ 75

جدول(4-12). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «  حمايت مالي  »....................................... 76

جدول(4-13). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «سازمان يادگيرنده».................................... 77

جدول(4-14). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «حمايت سازماني»...................................... 78

جدول(4-15). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « شيوه تصميم گيري مديران ».................. 79

جدول(4-16). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « قصد كاربرد MIS».................................. 80

جدول(4-17). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « كاربرد كامپيوتر »..................................... 81

جدول(4-18). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه «كاربرد اينترنت»......................................... 82

جدول(4-19). توزيع فراواني نظرات مديران استان در زمينه « اعتقاد به اثربخشي».................................. 82

جدول(4-20). نتايج آزمون كولموگروف–اسميرنف براي بررسي پيش فرض نرمال بودن متغيرهاي مورد

 مطالعه.......................................................................................................................................................... 83

جدول (4-21).  نتايج آزمون t براي مقايسه ميزان كاربرد MIS در مديران............................................. 86

جدول(4-22).  نتايج آزمون t براي مقايسه ميزان استفاده از MIS براساس جنسيت............................... 88

جدول(4-23). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  آشنايي » براساس ميزان تحصيلات....... 88

جدول (4-24)آزمون LSD بر اساس مولفه آشنايي........... 89

جدول(4-25). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  توانايي » براساس ميزان تحصيلات........ 90

جدول(4-26). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  كاربرد MIS  » براساس ميزان تحصيلات    90

جدول(4-27). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  آشنايي » براساس جايگاه سازماني........ 91

جدول(4-28). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  توانايي » براساس جايگاه سازماني......... 91

جدول(4-29). تجزيه يك طرفه واريانس براي مقايسه ميزان «  كاربرد MIS » براساس جايگاه سازماني      92

جدول(4-30).  نتايج آزمون همبستگي اسپيرمن براي ميزان آشنايي، توانايي و كاربرد MIS با متغيرهاي مورد مطالعه................. 97

جدول(4-31). نتايج تجزيه واريانس پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس

 متغيرهاي مورد مطالعه.................................................................... 101

جدول(4-32). ضرايب رگرسيوني پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس متغيرهاي مورد مطالعه      102

جدول(4-33). نتايج تجزيه واريانس پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس متغيرهاي مورد مطالعه   103     

جدول(4-34). ضرايب رگرسيوني پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس متغيرهاي مورد مطالعه      104

جدول(4-35). نتايج تجزيه واريانس پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس متغيرهاي مورد مطالعه   106     

جدول(4-36). ضرايب رگرسيوني پيش بيني ميزان كاربرد MIS توسط مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام بر اساس متغيرهاي مورد مطالعه       107

جدول (4-37). نتايج حاصل از تجزيه و تحليل فرضيات تحقيق       118 

فهرست نمودار و شكل

نمودار (4-1). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس جنسيت............................................ 65

نمودار (4-2). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سطح تحصيلات............................. 66

نمودار (4-3). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس جايگاه سازماني............................... 67

نمودار (4-4). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سن.................................................... 68

نمودار (4-5). توزيع فراواني مديران نمونه آماري بر اساس سابقه خدمت.................................. 69

نمودار(4-6). نرماليته باقيمانده ها........................................................................................................... 110

شكل (2-1). ابزارهاي سيستم‌هاي همكاري سازمان......................................................................... 43

شكل (2-2). چارچوب نظري پژوهش.................................................................................................... 52

شكل (3-1). مدل پذيرش فناوري (TAM) ......... 56

شكل (3-2). تئوري عمل استدلالي 56

شكل (3-3). مدل مفهومي پژوهش............................................................................ 57

شكل (4-1). نتيجه مدل آزمايش شده پژوهش ......................................................... 111


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

نويسنده :irankala
تاريخ: 1398/6/12  ساعت: ۰۵

 

بررسي سلامت رواني كاركنان بهزيستي شهر نيشابور

پژوهش حاضر با هدف مطالعه ميزان سلامت رواني در كارمندان اداره بهزيستي شهر نيشابور انجام شده است كه جامعه آماري اين پژوهش را كليه كارمندان زن و مرد اداره بهزيستي شهر نيشابور با حجم 36 نفر تشكيل مي دهند كه از اين افراد تعداد 31 نفر با محقق در اجراي آزمون سلامت عومي GHQ و پرسشنامه محقق ساخته همراه آن همكاري نموده اند اين تحقيق از انواع زمينه يابي و با


مشخصات فايل

تعداد صفحات 109
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روان شناسي


توضيحات كامل

بررسي سلامت رواني كاركنان بهزيستي شهر نيشابور

چكيده

پژوهش حاضر با هدف مطالعه ميزان سلامت رواني در كارمندان اداره بهزيستي شهر نيشابور انجام شده است كه جامعه آماري اين پژوهش را كليه كارمندان زن و مرد اداره بهزيستي شهر نيشابور با حجم 36 نفر تشكيل مي دهند كه از اين افراد تعداد 31 نفر با محقق در اجراي آزمون سلامت عومي GHQ و پرسشنامه محقق ساخته همراه آن همكاري نموده اند اين تحقيق از انواع زمينه يابي و با هدف بررسي يك فرضيه و چهار سوال تحقيقي انجام گرفت كه داده هاي آماري با استفاده از نرم افزار آماري SPSS با درجه آزادي 95% مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت پس از تجزيه و تحليل داده هاي آماري نتايج بدست آمده در پاسخ به فرضيه و سوالات تحقيق به اين ترتيب مشخص شده است كه ميزان سلامت رواني در مردان بيشتر از زنان است و بين سلامت رواني و سن كارمندان رابطه معني داري وجود ندارد همچنين نتايج گوياي اين مطلب است كه نوع اشتغال در كارمندان در ميزان سلامت رواني آنها تأثير گذار نيست و وجود گروههاي مختلف فعاليتي در اداره بهزيستي تأثيري در ميزان سلامت رواني كارمندان ندارد و بالاخره اين كه بين سلامت رواني و سنوات كاري كارمندان بهزيستي رابطه معني داري وجود ندارد.

 

فهرست مطالب  

عنوان 

 

صفحه 

فصل اول

كليات و مقدمه 

 

 

1-1 مقدمه

………………………………………………………

3

1-2 بيان مسئله

……………………………………………………

4

1-3 اهميت و ضرورت تحقيق

…………………………………………

5

1-4 اهداف تحقيق

…………………………………………………

6

1-5 فرضيه ها و سئوالات تحقيق

………………………………………

6

1-6 متغيرهاي تحقيق

………………………………………………

7

1-7 تعريف مفهومي و عملياتي

…………………………………………

8

فصل دوم

پيشينه تحقيق و پايه هاي نظري 

 

 

1-2 پيشينه نظري تحقيق

……………………………………………

11

2-1-1 مفهوم سلامت روان

…………………………………………

11

2-1-2 تاريخچه سلامت روان در جهان

…………………………………

12

2-1-3 تاريخچه سلامت روان در ايران

…………………………………

14

2-1-4 مفهوم سلامت روان از ديدگاه هاي مختلف

………………………

17

2-1-5 سلامت روان از نظر مكاتب

……………………………………

18

2-1-6 اصول سلامت روان

…………………………………………

20

2-1-7 هدف ايجاد سلامت روان

………………………………………

23

2-1-8 مكانيزم هاي دفاعي و نقش آن در سلامت روان

………………………

25

2-1-9 جمع بندي

…………………………………………………

28

2-2 پيشينه عملي تحقيق

……………………………………………

29

2-2-1 همه گير شناسي در ايران

………………………………………

29

2-2-2 بررسي همه گير شناسي در جهان

………………………………

31

فصل سوم

روش شناسي تحقيق 

 

 

3-1 روش تحقيق

…………………………………………………

38

3-2 جامعه آماري

…………………………………………………

38

3-3 نمونه تحقيق

…………………………………………………

39

3-4 ابزار تحقيق

…………………………………………………

39

3-4-1 مقياس هاي چهارگانه آزمون

……………………………………

40

3-4-2 موارد كاربرد و محدوديت هاي آزمون

……………………………

40

3-4-3 نمره برش آزمون

……………………………………………

41

3-5-3 پايايي آزمون

………………………………………………

42

3-6 اعتبار پرسشنامه

…………………………………………………

42

3-7 روش جمع آوري اطلاعات و اجرا

………………………………

43

3-8 تجزيه و تحليل آماري

…………………………………………

43

فصل چهارم

يافته هاي تحقيق 

 

 

4-1 داده هاي آماري جامعه مورد مطالعه

…………………………………

45

4-2 ميانگين سلامت رواني جامعه مورد مطالعه

……………………………

48

4-3- تجريه و تحليل فرضيه و سئوالات تحقيق

……………………………

50

فصل پنجم

بحث و نتيجه گيري 

 

 

5-1 بحث و نتيجه گيري

……………………………………………

59

5-2 نتيجه گيري كلي

………………………………………………

61

5-3 محدوديت هاي تحقيق

…………………………………………

61

5-4 پيشنهادات تحقيق

………………………………………………

62

منابع تحقيق 

………………………………………………………

63

پيوست

پيوست 

…………………………………………………………

66

فهرست جداول

جدول 2-1 مقايسه بررسي هاي انجام شده در مورد شيوع بيماريهاي رواني در مناطق مختلف جهان و ايران

 

35

جدول 4-1. داده هاي آماري جامعه مورد مطالعه

…………………………

46

جدول 4-2 ميانگين و واريانس جامعه مورد مطالعه

…………………………

48

جدول 4-3 مقايسه نمرات زنان و مردان در آزمون

…………………………

50

جدول 4-4 محاسبه ضريب همبستگي سن كارمندان با نمرات سلامت رواني

……

52

جدول 4-5 مقايسه ميانگين ها و انحراف معيار سه گروه اشتغال

………………

53

جدول 4-6 تجزيه و تحليل واريانس ها

…………………………………

54

جدول 4-7 مقايسه ميانگين هاي گروه هاي مختلف فعاليت

…………………

54

جدول 4-8 تجزيه و تحليل واريانس هاي گروه هاي مختلف فعاليت

……………

56

جدول 4-9 محاسبه ضريب همبستگي سنوات كاري با سلامت رواني

…………

56

فهرست نمودارها

نمودار هسيتوگرام 4-1 نمرات سلامت رواني و فراواني آن در مردان و زنان

……

46

نمودار هيستوگرام 4-2 سن آزمودني ها و فراواني آن در مردان و زنان

………

48

نمودار 4-3 مقايسه ميانگين هاي سه گروه اشتغال

…………………………

50

نمودار 4-4 ميانگين هاي سلامت رواني گروه هاي مختلف فعاليت

……………

52
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

:
برچسب‌ها:

[ ]